eljot Opublikowano 10 Grudnia 2015 #21 Opublikowano 10 Grudnia 2015 to miałeś prawie jak w Malawi I pewnie mam bo sodę sypię sporadycznie a parametry raczej poniżej kranówy nie spadną przy cotygodniowych podmianach .
Greekzi Opublikowano 10 Grudnia 2015 Autor #22 Opublikowano 10 Grudnia 2015 to miałeś prawie jak w Malawi gdzie pH jest 7,7-8,8 , kH 4-6 , a twardość ogólna 6-8 w Tanganice pH 7,5-9,2 , kH 16-18 , a twardość ogólna 7-11 No i tu jest właśnie ta zagwozdka: czy to podane KH to prawdziwa twardość węglanowa, czy zasadowość. Można przypuszczać, że prawdziwe KH - czyli jakby zmierzyć wodę z Jeziora testami akwarystycznymi, wyszłoby znacznie więcej jak to 4-6. Dlatego fajnie jakby Malawiści się podzielili swoimi wynikami i można by coś z tego wyciągnąć
Krzymor Opublikowano 13 Grudnia 2015 #23 Opublikowano 13 Grudnia 2015 Zatem zachęcam do podzielenia się swoimi wartościami. Na zachętę podaję swoje: pH=6.73, KH=1.25 :D U mnie w Tanganice: pH: 7,9 KH: 14 GH: 15 a wcześniej pH: 8,1 KH: 19 GH: 15
Greekzi Opublikowano 13 Grudnia 2015 Autor #24 Opublikowano 13 Grudnia 2015 Niemal książkowo, dzięki Tymczasem Dałem się wprowadzić sprzedawcy w błąd, ale też przez własne gapiostwo, więc nic tego nie usprawiedliwia. Chciałem się dowiedzieć od niego coś więcej nt. tej żywicy, więc spytałem czy oddaje do wody coś, co nie jest wyszczególnione w opisie i czy może wpływać na parametry wody. Dostałem odpowiedź, że "oddaje do wody tylko sód". Oczywiście to guzik prawda, bo a520e pomyliła mu się najwyraźniej z c100e, która to żywica jest w formie Na+. Anionit, o którym tu rozmawiamy jest w formie Cl- Czyli żadnego sodu do wody nie oddaje! Tylko chlorki. Przepraszam zatem za to zamieszanie, wynikające z mojej łatwowierności Niemniej problem ze zmianą pH wciąż jest nierozwiązany, więc spróbuję zregenerować złoże i zobaczę czy coś to da. Tylko najpierw muszę poczekać żeby mi azotany skoczyły do jakiejś sensownej wartości, bo nie ma co zbijać
Lozin Opublikowano 24 Marca 2018 #25 Opublikowano 24 Marca 2018 Wiem ze odkopuje stary temat ale mnie tez purolite a520e obniza Ph i to bardzo. Nie wiem co z tym zrobic. Z ph7,2 wnciagu kilku tygodni spadlo ponizej 5. Nie zwracalem na to uwagi wczesniej ale mam komputer z sondą z baniaka roslinnego i jak zamontowalem w malawi to się przerazilem. Odrazu sprawdzilem testem kropelkowym jbl i pomiar po za skalą. Sonde skalibrowalem. I zregenerowalem purolite dwa razy. Ph dalej spadalo wiec zrobilem pomiary dla pwenosci wody z akwa, wody wylatujacej z kubla i wody za purolite. Wyniki jednoznacznie pokazują ze to purolite ohniza ph. Dlaczego tak się dzieje? Mam go w korpusie narurowym zasilany odnogą na wylocie z filtra.
suricade Opublikowano 24 Marca 2018 #26 Opublikowano 24 Marca 2018 Jakie akwarium? Parametry wody w kranie ? Co jeszcze dodajesz ? Wynik wydaje się mało prawdopodobny . Jak reagują ryby ?
Andrzej Głuszyca Opublikowano 24 Marca 2018 #27 Opublikowano 24 Marca 2018 53 minuty temu, Lozin napisał: Dlaczego tak się dzieje? Mam go w korpusie narurowym zasilany odnogą na wylocie z filtra. Chcesz się tylko dowiedzieć dlaczego tak się dzieje czy rozwiązać problem bo masz bardzo wysokie NO3 i używasz purolite aby je zbić? Jak tak to podaj chociaż wielkość akwa i wysokość NO2 i NO3.
rafalniski Opublikowano 24 Marca 2018 #28 Opublikowano 24 Marca 2018 Pamietam jak kilka tygodni temu ten wątek pojawił się na chwilę na forum, a potem w wyniku jakiejś awarii zniknął. Odpaliłem ostatnio absorber PO4 i NO3 i z ciekawości testowałem czy woda z niego wylatująca ma obniżone Ph. W moim przypadku nic takiego nie miało miejsca. Może przez przypadek ktoś sprzedał ci inną żywice myśląc że to Purolite a520e? Ja kupowałem tutaj: https://sklep.osmoza.pl/zloze-do-usuwania-azotanow-a520e-p-461.html
Lozin Opublikowano 24 Marca 2018 #29 Opublikowano 24 Marca 2018 (edytowane) Oczywiscie ze chce rozwiazac problem. Nie po to dodalem purolite zebym miec wiecej problemow tylko zeby zbijac no3. Akwarium 375l Obsada po 10szt Rdzawy, yelow, maingano, acei luvala. Wszytsko młode, pół roku. Filtracja filtr z beczki 20l 2600l/h Cyrkulator jebao rw8 Woda kran parametry w zalączniku Woda akwa ph j/w Kh4 gh5 No2 0ppm no3 15ppm sio2 0,8ppm. Jak cos jeszcze to moge zmierzyc. Testy kropelkowe jbl/sera zuw 2017.pdf Edytowane 24 Marca 2018 przez Lozin
Lozin Opublikowano 24 Marca 2018 #30 Opublikowano 24 Marca 2018 (edytowane) 26 minut temu, rafalniski napisał: Pamietam jak kilka tygodni temu ten wątek pojawił się na chwilę na forum, a potem w wyniku jakiejś awarii zniknął. Odpaliłem ostatnio absorber PO4 i NO3 i z ciekawości testowałem czy woda z niego wylatująca ma obniżone Ph. W moim przypadku nic takiego nie miało miejsca. Może przez przypadek ktoś sprzedał ci inną żywice myśląc że to Purolite a520e? Ja kupowałem tutaj: https://sklep.osmoza.pl/zloze-do-usuwania-azotanow-a520e-p-461.html No nie wydaje mi się zebym dostal cos innego. Ale niby jak mam to sprawdzic? Kupilem na allegro i robipem wstepne formowanie. Wszystko zgodnie z opisem. Edytowane 24 Marca 2018 przez Lozin
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się