Lozin Opublikowano 25 Marca 2018 #61 Opublikowano 25 Marca 2018 Od rana dodalem jeszcze w sumie 6 lyzeczek sody. Ph idzie zdecydowanie wolniej w góre. W tej chwili ph 7,54. Kh tez nareszcie skoczylo do poziomu 6'n. Mysle ze przy tym zostane i bede obserwowal czy spada. Jak bedzie spadac to bedzie trzeba kupić nowy purolite.
darkon Opublikowano 26 Marca 2018 #62 Opublikowano 26 Marca 2018 Fajnie, że parametry zaczęły się zmieniać na lepsze, ale trzeba obserwować i znaleźć przyczynę tego spadku ph i kh.
Lozin Opublikowano 30 Marca 2018 #63 Opublikowano 30 Marca 2018 (edytowane) W dniu 26.03.2018 o 09:04, darkon napisał: Fajnie, że parametry zaczęły się zmieniać na lepsze, ale trzeba obserwować i znaleźć przyczynę tego spadku ph i kh. Cos jest nie tak z tym purolite. W zeszlym tygodniu robilem regeneracje bo no3 skoczylo już prawie do 50ppm. Dwa dni potem no3 prawie zerowe. Jakies 5-7ppm. Dzisiaj robie test a tu 25ppm. O co chodzi? Ph jak narazie spadlo o 0,1ppm Edytowane 30 Marca 2018 przez Lozin
darkon Opublikowano 30 Marca 2018 #64 Opublikowano 30 Marca 2018 (edytowane) Masz mało złoża i się szybko zapycha. Przypomnij ile ryb ,jak karmisz i ile, jaki zbiornik i ile masz na to Purolite. Edytowane 30 Marca 2018 przez darkon
Lozin Opublikowano 30 Marca 2018 #65 Opublikowano 30 Marca 2018 (edytowane) 23 minuty temu, darkon napisał: Masz mało złoża i się szybko zapycha. Przypomnij ile ryb ,jak karmisz i ile, jaki zbiornik i ile masz na to Purolite. 375l. Zloza jakies 750ml. Tyle weszlo do narurowca. Ryby po 10szt polrocznych. Rdzawe,yelow,acei i maingano. Karmie 1 do 2 razy dziennie raz lub dwa razy na tydzien glodowka. W kranie no3 3,75ppm. Edytowane 30 Marca 2018 przez Lozin
darkon Opublikowano 30 Marca 2018 #66 Opublikowano 30 Marca 2018 Wychodzi na to, że masz za małe złoże przy tej ilości ryb i podawanego pokarmu. U mnie przy 20 rybach 0,5 l Purolite wystarcza na około 5 tygodni.
Lozin Opublikowano 30 Marca 2018 #67 Opublikowano 30 Marca 2018 (edytowane) Godzinę temu, darkon napisał: Wychodzi na to, że masz za małe złoże przy tej ilości ryb i podawanego pokarmu. U mnie przy 20 rybach 0,5 l Purolite wystarcza na około 5 tygodni. Zaskoczyles mnie teraz. Wydawalo mi się ze ryb mam nie wiele biorąc po uwage ich wielkosc a karmie wręcz za skromnie. Ilosc purolite dobralem na podstawie tematu Edytowane 30 Marca 2018 przez Lozin
egon44 Opublikowano 30 Marca 2018 #68 Opublikowano 30 Marca 2018 6 godzin temu, Lozin napisał: Cos jest nie tak z tym purolite. W zeszlym tygodniu robilem regeneracje bo no3 skoczylo już prawie do 50ppm. Dwa dni potem no3 prawie zerowe. Jakies 5-7ppm. Dzisiaj robie test a tu 25ppm. O co chodzi? Pamiętaj że im mniejszy poziom NO3 w zbiorniku tym dłużej będzie trzymało purolite po regeneracji... U Ciebie było prawie 50,więc nic dziwnego że żywica szybko się zapchała... Następnym razem zrób przed regeneracją purolite podmiankę wody i zbadaj NO3... Jeśli aktualnie masz NO3-25 to zrób po raz kolejny regenerację złoża... Tu mam pytanko... Jak przeprowadzasz regenerację?
Lozin Opublikowano 30 Marca 2018 #69 Opublikowano 30 Marca 2018 8 minut temu, egon44 napisał: Pamiętaj że im mniejszy poziom NO3 w zbiorniku tym dłużej będzie trzymało purolite po regeneracji... U Ciebie było prawie 50,więc nic dziwnego że żywica szybko się zapchała... Następnym razem zrób przed regeneracją purolite podmiankę wody i zbadaj NO3... Jeśli aktualnie masz NO3-25 to zrób po raz kolejny regenerację złoża... Tu mam pytanko... Jak przeprowadzasz regenerację? Jak już pisalem wczesniej nie robilem podmiany bo chce zbic krzemiany do zera (mam już 0,8) a w kranie ponad 6ppm. Regeneracje robie tak jak ktos napisal w temacie o bloku na purolite. Gotuje 2l wody i rozpuszczam w niej 20tabletek. Wsypuje purolite i zostawiam na jakies 40min co jakis czas mieszając. Potem plucze kilka razy wodą z kranu w siatce na ryby.
egon44 Opublikowano 30 Marca 2018 #70 Opublikowano 30 Marca 2018 2 minuty temu, Lozin napisał: Jak już pisalem wczesniej nie robilem podmiany bo chce zbic krzemiany do zera (mam już 0,8) a w kranie ponad 6ppm. Rozumiem... Nie doczytałem o krzemianach... 2 minuty temu, Lozin napisał: Regeneracje robie tak jak ktos napisal w temacie o bloku na purolite. Gotuje 2l wody i rozpuszczam w niej 20tabletek. Wsypuje purolite i zostawiam na jakies 40min co jakis czas mieszając. Potem plucze kilka razy wodą z kranu w siatce na ryby. Nie wiem jak inni ale ja renegeracje robię tak że na 2l wody dodaję około 35szt tabletek... Reszta czynności bez zmian...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się