Skocz do zawartości

Pekniete akwarium plz need help


docia

Rekomendowane odpowiedzi

ja rowniez bylbym za wymiana szyby, bo o ile dno dzielone ma sie na czym oprzec, o tyle tylna sciana bedzie mocno narazona na wyginanie - ten wklejony pasek moze niestety spowodowac kolejne pekniecie - wlasnie poprzez efekt karbu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyglada tak


byłam u szklarza i po rozmowie i o cenie sytuacji powiedział ze ten pomysł nie jest głupi i jest wielka szansa na to ze rysa nie pójdzie w góre do tego zagwarantowal mi to , ze gdy wkleje po obu stronach szybę , to nawet jak rysa pójdzie do górnej krawedzi to dwie szyby naklejonena płasko utrzymaja ta szczeline i nie dojdzie do rozerwania

ofc zakladajac ze rysa pójdzie w górna czesc szkła a nie gdzies na bok po za wstawki


wstawki sa wyciete ze szkła 8 mm


10mm nie mial ale powiedział pan szklarz ze grubosc szkła nie ma znaczenia w tym wypadku bo i tak w tym miejscu gdzie jest rysa akwarium bedzie mialo razem z klejem okolo 26 mm wiec to jest bardzo wiele napewno sie nie wygnie


ale gorzej moze byc z koncówka tej wstawki , efekt karbu , to tez jest obmyslane , wstawka ma długosc 60 cm i zachodzi na prawie calej długosc pod wzmocnienie wzdluzne i do wzmocnienia poprzecznego

dlatego w stawka sie bezie konczyc na wzmocnieniu poprzecznym


jestem dobrej mysli z przeciekaniem problemu nie bedzie jestem pewna na 100 % co do wytszymalosci tez jestem dobrej mysli gorzej bedzie jak rysa sie bedzie powiekszac :(


tródno wymiana calej szyby bedzie kosztowala jakies 350 do 400 zł


to juz lepiej by bylo skrucic zbiornik o 3 cm po za ryse , koszt nie mam pojecia jaki


dzis wkleje wstawki a pierwsze zalanie moze w weekend do tego czasu zrobie pokrywe i przywioze z 100 kilo wapienia


tylko nie mam pojecia jakie tło zastosowac , ale to juz odrebny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


10mm nie mial ale powiedział pan szklarz ze grubosc szkła nie ma znaczenia w tym wypadku bo i tak w tym miejscu gdzie jest rysa akwarium bedzie mialo razem z klejem okolo 26 mm wiec to jest bardzo wiele napewno sie nie wygnie


tródno wymiana calej szyby bedzie kosztowala jakies 350 do 400 zł


to juz lepiej by bylo skrucic zbiornik o 3 cm po za ryse , koszt nie mam pojecia jaki



Hmm jeżeli szklarz nie ma na miejscu nawet kawałka tafli 10 mm, to nie traktowałbym poważnie jego pomysłów na 'reparację' akwarium - śmiem wątpić, czy sam wierzy w to, co mówi. Zmień szklarza - lepiej to zrobić zanim będziesz miała problem z głęboką na 5 cm kałużą wody w mieszkaniu - a jeśli zdecydujesz się na wymianę szyby w akwarium, to zrób to u kogoś innego: ja bym nie dał za jedną szybę 70% wartości nowego akwarium :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docia napisz skąd jesteś, może się okazać że mieszka ktoś niedaleko Ciebie ktos kto na miejscu wymienił by Ci szybę,

koszt niewielki i szyby i usługi a różnica wielka no i będziesz miała pewność ze wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z białegostoku a co do szklarza to wydaje mi sie ok starszy pan widac ze sie zna a kawałek szkła 10 mm miał tylko jak juz wspomniałam miedzy 8 a 10 mm róznica jest niewielka


koszt wymiany hmm policzyłam tak ze kawałek 200 cm na 50 10mm float to jakies 200 zł ( taki sam kawałem z 8mm kosztuje 150 zł)


do tego transport do szklarza no nie wiem wynajac busa tez kosztuje z 50 zł jak nie wiecej


watpie zeby jakis fachowec sie podjoł wymiany w domu bo to jednak kłopot a za robocizne napewno mniej niz 50 zł nie wezmie i tak wyjdzie jakies 400 zł


do tego dochodzi problem ze obdzwonilam wszystkie zakłady w b-stoku i nikt nie ma na stanie szkła 10 mm


zrobie tak jak opisałam wczesniej zobaczymy co sie stanie , jak sie uda bedzie dobra rada dla innych forumowiczów co mozna zrobic w przypadku takich pekniec , a jak nie to ...... zaleje piwnice a panele to i tak chcem wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do szklarza to wydaje mi sie ok starszy pan widac ze sie zna

Moim natomiast zdaniem ten miły, starszy pan nie ma pojęcia o czym mówi.

Szyba pęknie na 100% i nie to jest kwestią dyskusyjną, tylko to kiedy pęknie. Czy od razu czy np. za pół roku.


Jeżeli faktycznie u Was są takie koszmarne ceny na szybę 10mm i nie masz realnej szansy wymiany tej szyby to jedyne rozsądne wyjście reperacji jest takie- dociąć szybę 6mm na wymiar 200x50 i równo wkleić do środka, traktując pękniętą szybę jako wzmocnienie. Wzmacnianie miejscowe peknięcia długiej szyby, gdy pęknięcie idzie do środka jest w ogóle karkołomne, a usztywnianie pracującej tafli z obu stron jest absurdem. Nic to zmieni w materii pękania, a jedynie spowoduje nacisk na talfe i zwiększy naprężenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.