Skocz do zawartości

Podział pod względem żywienia


fish_magic

Rekomendowane odpowiedzi

Zupełnie nie chodzi o to co jest wygodniejsze. Sparzenie kaszy to żadna robota. Tym bardziej byłoby wygodne zapuszczenie w akwarium glonów i pozostawienie ryb samych sobie. Toć to bezobsługowe. Jednak takie żywienie samymi glonami peryfitonożerców daje fatalne wyniki. Ba uzupełnianie tego domowymi dodatkami nie wiele pomaga. Jest tak dlatego, że w jeziorze ryby jedzą mniej ale pokarmy są zróżnicowane również zielenina jest zróżnicowana. Bardzo chętnie podjął bym rękawice i zrobił doświadczenie. Ty popielęgnowałbyś demasoni czy inną roślinożerną mbuna na glonach a ja na karmach suchych powiedzmy osi i NF. Na 100 % jestem pewien, że ryby pielęgnowane na karmach sztucznych zmiażdżyły by konkurencję. Nie zmienia tego fakt, że w jeziorze żyją na glonach. Po prostu ryby w jeziorze mimo wszystko mają gorzej pod względem zasobności i wartości karmy. Dlatego rosną mniejsze daja mniej potomstwa i żyją krócej. Przyglądanie się temu co jedzą w naturze ma na celu takie skomponowane karmy aby ich ten akwariowy dobrobyt nie zabił. Bo co za dużo to nie zdrowo.


Ci przedmówcy Piotriola wiedzą co ? Na pewno wiedzą, że część tych zwolenników naturalnej karmy działa ideowo ale znaczna część pasie je makaronem ze względów e ... ☺. Dlatego predatorowi należy się stynka jak psu kość i może ona stanowić podstawową karmę ale pyski karmione tą stynka i dodatkowo megasuperturbokrillem i tak będą lepiej sie rozwijały. Sam sztuczny twór zaś będzie gorszą karmą. Bardzo długi okres czasu karmiłem ryby sama karma klasy nie premium ale średniak, przerabiałem też karmienie prawie samą mrożonką. Na samych glonach czy kluchach pyszczak nie pojedzie. IMHO od kors ☺


Może wyjaśnię co dodaje do takiego pokarmu bo wydaje się, że myślałeś harisimi o mnie.:D

Na wstępie chcę oznajmić że nie podaję rybą makaronu. Tak jak podałem wcześniej do pokarmów konieczne jest użycie mąki, kupuje mąkę w sklepie ze zdrową żywnością

Mąka kukurydziana 10 zł

spirulina 100% 20g 15 zł

astaksantyna 50g 50 zł

witaminy 30 zł w proszku lub w płynie

colamid 80 zl

Musisz przyznać że jak na dodatki to nie jest tak tanio. I tak jak kolega wcześnie zauważył nie należy przesadzać z witaminami.

Trudno przemilczeć doświadczenie które zaproponowałeś, doskonale wiem że ryby te przeżyją na proponowanej przez Ciebie karmnie. Zapewne z twoje hodowli uzyskasz więcej narybku ale czy o to chodzi, czy ryby będą w dobrej kondycji.

Propozycja damasoni przypomina hodowlę ryb roślinożernych z Tanganiki, jeżeli o tym napisał to z pewnością wie o co chodzi.

Brakuje na forum hodowli rozwielitki, solowca, mam wrażenie że sposób żywienia podąża ku gotowcowi .

Ale to tylko moje odczucie, pozdrawiam wszystkich;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat o Tobie jako osobie oszczędzającej na pewno nie myślałem :). I gdybym miał ochotę na domieszanie w przyszłości jakiegoś pokarmu własnej roboty byłbyś pierwszą osobą z którą rozmawiałbym na ten temat. Uważam, ze jesteś jedną z nielicznych osób na tym forum, która mogłaby się porwać czy już się porywa na utrzymywanie pyszczaków w dobrej kondycji na karmach zrobionych przez siebie. Widziałem ryby na Twoich fotach więc mam nawet jak wyglądają. Tyle słodzenia :). Jednak ryby na tych sztucznych dobrych karmach będą w dobrej kondycji. Gorszej wg mnie niż przy diecie mieszającej karmy sztuczne z produktami własnej roboty i naturalnymi ale lepsze niż na źle zbilansowanej karmie własnej roboty. Nie przekreślam Twoich samoróbek. Uwaga co do rozwielitki jest taka, ze wg Arefiewa to zabójczy pokarm dla pyszczaków powodujący między innymi rozwarstwienie ścianek jelit czy jakoś tak. Cytowałeś go wcześniej więc to tak na marginesie . Mnie przestraszył i rozwielitki już nie podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demasoni tak tej spiruliny bym nie demonizował jednak wartości odżywcze ma lepsze niż produktu z ogródka i tak samo jest pochodzenia naturalnego. Polecam lekturę artukułu z tego linku

http://m.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/cudowna-spirulina-wodorost-z-kwasem-gla_38854.html


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demasoni tak tej spiruliny bym nie demonizował jednak wartości odżywcze ma lepsze niż produktu z ogródka i tak samo jest pochodzenia naturalnego. Polecam lekturę artukułu z tego linku

http://m.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/cudowna-spirulina-wodorost-z-kwasem-gla_38854.html


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka



Bezprym - czy stosujesz taką spirulinę jak ta z artykułu?

Nie !

Taką spirulinę stosuje np. Piotriola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.