piotriola Opublikowano 18 Października 2015 #41 Opublikowano 18 Października 2015 Zupełnie nie chodzi o to co jest wygodniejsze. Sparzenie kaszy to żadna robota. Tym bardziej byłoby wygodne zapuszczenie w akwarium glonów i pozostawienie ryb samych sobie. Toć to bezobsługowe. Jednak takie żywienie samymi glonami peryfitonożerców daje fatalne wyniki. Ba uzupełnianie tego domowymi dodatkami nie wiele pomaga. Jest tak dlatego, że w jeziorze ryby jedzą mniej ale pokarmy są zróżnicowane również zielenina jest zróżnicowana. Bardzo chętnie podjął bym rękawice i zrobił doświadczenie. Ty popielęgnowałbyś demasoni czy inną roślinożerną mbuna na glonach a ja na karmach suchych powiedzmy osi i NF. Na 100 % jestem pewien, że ryby pielęgnowane na karmach sztucznych zmiażdżyły by konkurencję. Nie zmienia tego fakt, że w jeziorze żyją na glonach. Po prostu ryby w jeziorze mimo wszystko mają gorzej pod względem zasobności i wartości karmy. Dlatego rosną mniejsze daja mniej potomstwa i żyją krócej. Przyglądanie się temu co jedzą w naturze ma na celu takie skomponowane karmy aby ich ten akwariowy dobrobyt nie zabił. Bo co za dużo to nie zdrowo. Ci przedmówcy Piotriola wiedzą co ? Na pewno wiedzą, że część tych zwolenników naturalnej karmy działa ideowo ale znaczna część pasie je makaronem ze względów e ... ☺. Dlatego predatorowi należy się stynka jak psu kość i może ona stanowić podstawową karmę ale pyski karmione tą stynka i dodatkowo megasuperturbokrillem i tak będą lepiej sie rozwijały. Sam sztuczny twór zaś będzie gorszą karmą. Bardzo długi okres czasu karmiłem ryby sama karma klasy nie premium ale średniak, przerabiałem też karmienie prawie samą mrożonką. Na samych glonach czy kluchach pyszczak nie pojedzie. IMHO od kors ☺ Może wyjaśnię co dodaje do takiego pokarmu bo wydaje się, że myślałeś harisimi o mnie. Na wstępie chcę oznajmić że nie podaję rybą makaronu. Tak jak podałem wcześniej do pokarmów konieczne jest użycie mąki, kupuje mąkę w sklepie ze zdrową żywnością Mąka kukurydziana 10 zł spirulina 100% 20g 15 zł astaksantyna 50g 50 zł witaminy 30 zł w proszku lub w płynie colamid 80 zl Musisz przyznać że jak na dodatki to nie jest tak tanio. I tak jak kolega wcześnie zauważył nie należy przesadzać z witaminami. Trudno przemilczeć doświadczenie które zaproponowałeś, doskonale wiem że ryby te przeżyją na proponowanej przez Ciebie karmnie. Zapewne z twoje hodowli uzyskasz więcej narybku ale czy o to chodzi, czy ryby będą w dobrej kondycji. Propozycja damasoni przypomina hodowlę ryb roślinożernych z Tanganiki, jeżeli o tym napisał to z pewnością wie o co chodzi. Brakuje na forum hodowli rozwielitki, solowca, mam wrażenie że sposób żywienia podąża ku gotowcowi . Ale to tylko moje odczucie, pozdrawiam wszystkich;)
harisimi Opublikowano 18 Października 2015 #42 Opublikowano 18 Października 2015 Akurat o Tobie jako osobie oszczędzającej na pewno nie myślałem . I gdybym miał ochotę na domieszanie w przyszłości jakiegoś pokarmu własnej roboty byłbyś pierwszą osobą z którą rozmawiałbym na ten temat. Uważam, ze jesteś jedną z nielicznych osób na tym forum, która mogłaby się porwać czy już się porywa na utrzymywanie pyszczaków w dobrej kondycji na karmach zrobionych przez siebie. Widziałem ryby na Twoich fotach więc mam nawet jak wyglądają. Tyle słodzenia . Jednak ryby na tych sztucznych dobrych karmach będą w dobrej kondycji. Gorszej wg mnie niż przy diecie mieszającej karmy sztuczne z produktami własnej roboty i naturalnymi ale lepsze niż na źle zbilansowanej karmie własnej roboty. Nie przekreślam Twoich samoróbek. Uwaga co do rozwielitki jest taka, ze wg Arefiewa to zabójczy pokarm dla pyszczaków powodujący między innymi rozwarstwienie ścianek jelit czy jakoś tak. Cytowałeś go wcześniej więc to tak na marginesie . Mnie przestraszył i rozwielitki już nie podaje.
stan Opublikowano 18 Października 2015 #43 Opublikowano 18 Października 2015 Zamiast rozwielitki zdecydowanie warto dodać cyklop do produktów Diy.
Bezprym Opublikowano 18 Października 2015 #44 Opublikowano 18 Października 2015 Demasoni tak tej spiruliny bym nie demonizował jednak wartości odżywcze ma lepsze niż produktu z ogródka i tak samo jest pochodzenia naturalnego. Polecam lekturę artukułu z tego linku http://m.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/cudowna-spirulina-wodorost-z-kwasem-gla_38854.html Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
MALAWI MBUNA WORLD Opublikowano 18 Października 2015 #45 Opublikowano 18 Października 2015 Demasoni tak tej spiruliny bym nie demonizował jednak wartości odżywcze ma lepsze niż produktu z ogródka i tak samo jest pochodzenia naturalnego. Polecam lekturę artukułu z tego linku http://m.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/cudowna-spirulina-wodorost-z-kwasem-gla_38854.html Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka Bezprym - czy stosujesz taką spirulinę jak ta z artykułu? Nie ! Taką spirulinę stosuje np. Piotriola.
stan Opublikowano 18 Października 2015 #46 Opublikowano 18 Października 2015 A myślisz że jaka spirulinę daje się do pokarmów akwarystycznych ? Przestańcie demonizować bo to już zaczyna być dziwne delikatnie mówiąc. 1
Bezprym Opublikowano 18 Października 2015 #47 Opublikowano 18 Października 2015 To tak samo jakbyś twierdził że mąkę lub chleb produkuje się nie wiadomo z czego. Spirulina to spirulina chyba że obserwowałeś proces produkcji i wiesz o czymś czego my nie wiemy. Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
kado Opublikowano 18 Października 2015 #48 Opublikowano 18 Października 2015 Panowie , a próbował ktoś z was przystosować do karmienia pysków te glony do sushi...na 100% są glonami bez dodatków, może je jakoś zemleć, namoczyć etc.
Bezprym Opublikowano 18 Października 2015 #49 Opublikowano 18 Października 2015 To są wodorosty nie glony
kado Opublikowano 19 Października 2015 #50 Opublikowano 19 Października 2015 To są wodorosty nie glony
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się