Skocz do zawartości

Metody startu nowego akwarium - wydzielony


deccorativo

Rekomendowane odpowiedzi

Darku może wydzielisz do odrębnego tematu ale w nawiązaniu do dwu ostatnich postów mam propozycję.

Bykster nie ma racji że brakuje przyklejonych tematów w grupach tematycznych. Niemal w każdej są przyklejone tematy jest FAQ i niby wszystko jest do znalezienia.

Nie ma tego czego kolega szukał, ale moim zdaniem ma rację. Nowemu trudno się poruszać sprawnie po forum a już coś wybrać jest niemożliwością bo tyle róznych i tak rozbieżnych że nigdy się nie połapie w tym które to właściwe.

Nawiązując do tego jego startu na urynę to prawdą jest że nie da się określić dawki uryny bo każdy ma inne stężenie "sików w sikach" ba nawet w ciągu doby to się zmienia.

Jak by promować tą metodę startu to za chwilę odezwą się koledzy i słusznie którzy zawsze startowali na rybkę za chwilę ci na mrożonki itd.

A gdybyśmy się pokusili o porównanie metod startu i wybór " Szablonu startu biologii" wiem że to trudne bo by wymagało ustępstw i wypracowania konsensusu ale może w wielu dziedzinach by się to udało. Można by to uznać za oficjalne aktualnie zalecane na forum rozwiązanie.

W PIERWSZE KROKI mamy Sklepy-Zakupy zdublowane w Off-Topic może je przemianować na "Szablony" i po wypracowaniu stanowiska tam umieszczać.

Może więc powstać szablon startu na urynę ( jak ktoś określi uniwersalną dawkę) , startu na mrożonki lub na biostartery.

Ja deklaruję się opracować "Szablon startu biologii na Wodę Amoniakalną" będzie krótko węzłowato zebrane to co wyszło przez czas naszych tu doświadczeń.

co koledzy na taką propozycję.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybyśmy się pokusili o porównanie metod startu i wybór " Szablonu startu biologii" wiem że to trudne bo by wymagało ustępstw i wypracowania konsensusu ale może w wielu dziedzinach by się to udało. Można by to uznać za oficjalne aktualnie zalecane na forum rozwiązanie.


....ja osobiście jestem za dokładnym opisem różnych sposobów na start akwa na tej zasadzie ,że ktoś potrzebujący informacji wejdzie w wydzielony temat z opisami i będzie to temat zamknięty aby go nie zaśmiecać np. pytaniami . Każdy sposób krok po kroku opisany. Ale zauważam jedną prawidłowość ( i nie ma w tym żadnego podtekstu), że najczęściej mają problemy osoby chcące szybkiego startu . Z czego to wynika? Być może właśnie z braku takiego poradnika w jednym , zamkniętym miejscu . A jakoś nie piszą o problemach Ci co startują "tradycyjnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakoś nie piszą o problemach Ci co startują "tradycyjnie".


Ponieważ nie chodzi tu o szybkość i problemy startu dowolną metodą a jak sam słusznie sugerujesz by to był opis bez rozmydlania pytaniami , wynikami których autor nie potrafi zinterpretować więc wkleja nawet jak wszystko idzie idealnie - to jak pisałem ja napiszę ten szablon startu na WA. Wy ocenicie- podpowiecie co pominąłem a co ważne.

Przecież wielu tak startowało ma w pamięci wyniki , problemy i co ważne by nowemu zapodać, a naczalstwo już będzie wiedziało gdzie to wkleić.


Ponieważ dla mnie "start tradycyjny" to pojęcie dość mgliste i nie wiem już czy to jest na urynę bez bakterii , czy tylko na samą odstała wodę i czekanie bez testów miesiąc - to może ty Andrzeju podejmiesz się stworzyć taki "szablon tradycyjnego startu " absolutnie nowego baniaka. Ja co obiecałem jutro tu wkleję.

----------------------------------

Pierwsza metoda opisana Szablon startu biologii na Wodę Amoniakalną (WA)

Dyskusję na jej temat przeniosłem do tego wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałeś Henryku kawał dobrej roboty, ale jeśli mogę coś zaproponować to:


1. Proponuję usunąć nawiązanie do biotopu Tanganika - z wiadomych względów ;-)

2. Do rozważenia - usunięcie odesłań do konkretnych stron zewnętrznych z produktami - niewątpliwie jest to pomocna rzecz, ale jeśli sklep dokona modyfikacji na swoich stronach www to później znowu jakiś malkontent będzie pisał w dziale zażaleń, że linki umieszczone na forum nie działają prawidłowo - chyba, że będziesz Henryku czuwał nad tym (choć wg mnie akurat w tym przypadku szkoda Twojego cennego czasu).

3. Odnośnie treści procedury:

- z tego co zrozumiałem to odradzasz zakup testów w walizce, a rekomendujesz zakup każdego testu osobno - przyznam szczerze, że nie za bardzo rozumiem dlaczego ? ;-)

- podobnie jak Timi uważam, że punkt 1 i 2 w "kolejności działań" jest OT - jak rozumiem wątek ten nie ma stanowić kompendium wiedzy jak założyć akwarium, tylko jak wystartować z biologią.

Jeśli jednak rozszerzająco chcielibyście podejść do tematu to należałoby również napisać o konieczności przeprowadzenia próby szczelności zbiornika, a idąc dalej - opisać procedurę osadzania na silikonie pokrywy aluminiowej, jeśli ktoś się na taką pokrywę zdecyduje ;-)


Nie zmienia to faktu, że niezależnie od tego w jakim kształcie ten wątek będzie istniał, z pewnością ułatwi początkującemu akwaryście na wystartowanie zbiornika :-)

-- dołączony post:

Pozwoliłem sobie przykleić wątek w dziale: "Woda"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony amatora akwarystyki:


Ze wstępu mogę wnioskować, że zakup jakiegokolwiek innego zamiennika produktu niż jest na liście zakończy się nieudanym testem. Napisałbym to jaśniej jeżeli tak jest.


Linki do sklepów uważam za dobry pomysł, nie usuwałbym ich.


Popieram usunięcie dwóch pierwszych pkt. z "kolejności działań"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.