Skocz do zawartości

yellow i hongi w jednym akwarium...


karolk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


dzis wpuscilem ryby do nowego akwarium 375l standard


mialem upatrzona obsade (yellow, c. z. likoma, maingano oraz socolofi i/lub red red)


pojechalem do hodowli i te socolofi i red redy byly tam (wg mnie) nie najladniejsze, ale za to wpadl mi w oko l. hongi sweden.


kojarzylem ze to raczej roslinozerca, ale (uznany) hodowca twierdzil ze generalnie teraz uznaje sie hongi wszystkozerce i ze bedzie ok.


mam teraz taka obsade (do pozniejszej redukcji do haremow 1+3):

c. z. likoma 8 szt

yellow 5 szt (tylko tyle bylo)

hongi 8 szt

maingano 10 szt


wrocilem do domu zaczalem czytac po forum i jednak ten hongi z postow wyglada na stricte roslinozerce.... zastanawiam sie co zrobic.


1. Da sie to jakos mimo wszystko bez wiekszego uszczerbku zalatwic dieta kompromisowa (jaka?). Czy ktos ma praktyczne doswiadczenie z hongi na diecie kompromisowej?


2. Wymienic te yellowki na msobo (i tak yellowkow mam ew. jeszcze dokupic), a msobo mi sie tez marzylo. Choc i tak pozostanie chyba likoma jako bardziej miesozerca. Czy wtedy tez likome musialbym wymienic?


btw, msobo+hongi+likoma - jest szansa ze te 3 samce jakos sie dogadaja wtedy?


3. Sprzedac hongi / wymienic na red redy jak w pierwotnym planie. Tej opcji o tyle mi szkoda, ze te hongi sa naprawde b. ladne, ekstra wybarwione, jak z jakiegos atlasu ryb ;) no i tez kosztowaly 8x25zl...


Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, jeść będą wszystko ale któryś z gatunków na tym ucierpi. To tak jakbyś chciał karmić tym samym psa i krowę ;)


Moim zdaniem jeśli jednocześnie poda się dla psa w jednej misce mięso a w drugiej trawę to wiadomo co wybierze, tak samo będzie z krową.Jeśli rybom wszystkożernym i roślinożernym podamy dwa odpowiednie pokarmy razem to one są w stanie same wybrać to co jest im najlepsze i potrzebne tak jak w jeziorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli jednocześnie poda się dla psa w jednej misce mięso a w drugiej trawę to wiadomo co wybierze, tak samo będzie z krową.Jeśli rybom wszystkożernym i roślinożernym podamy dwa odpowiednie pokarmy razem to one są w stanie same wybrać to co jest im najlepsze i potrzebne tak jak w jeziorze.


Z tym się nie zgodzę. Podaj demasonkowi płatki spiruliny i np. artemię. Jestem w 100% pewny, że wybierze mięsko. Za każdym razem będzie wybierał pokarm bardziej kaloryczny, co po pewnym czasie doprowadzi do otłuszczenia i/lub bloat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie zgodzę. Podaj demasonkowi płatki spiruliny i np. artemię. Jestem w 100% pewny, że wybierze mięsko. Za każdym razem będzie wybierał pokarm bardziej kaloryczny, co po pewnym czasie doprowadzi do otłuszczenia i/lub bloat.

Uważam podobnie, ryby wciągają równo to co leci z nieba. Podawałem mieszany pokarm suchy i nie zauważyłem aby te teoretycznie roślinolubne wybierały pokarm roślinny i odwrotnie. Natomiast po podaniu żywego wodzienia i pokarmu suchego, to w pierwszej kolejności wszystkie jak jeden mąż rzucały się na wodzienia.

Tak na marginesie to mój pies gdy ma do wyboru kiełbasę i jabłko wybierze jabłko ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie zgodzę. Podaj demasonkowi płatki spiruliny i np. artemię. Jestem w 100% pewny, że wybierze mięsko. Za każdym razem będzie wybierał pokarm bardziej kaloryczny, co po pewnym czasie doprowadzi do otłuszczenia i/lub bloat.


Pisząc odpowiednie pokarmy miałem na myśli płatki lub granulat a nie od razu artemię.Ja u siebie artemi nie używam i ryby dobrze się mają. Te pokarmy dla wszystkożerców muszą być nisko kaloryczne i podawane częściej w mniejszych porcjach.Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dodać że karmienie roślinożercy pokarmami roślinnymi w dużych i częstych porcjach również po pewnym czasie doprowadzi do otłuszczenia.Ryby najlepiej karmić częściej ale jak najmniejszymi porcjami aby się nie najadały.Nie więc niż połowa tego co mogą zjeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.