Skocz do zawartości

obsada do 720 dla początkującego - kolorowo:)


rafik567

Rekomendowane odpowiedzi

może użyłem niefrasobliwego określenia - sorki :oops: - ale chodziło mi że zrazić się początkowymi niepowodzeniami łatwo a sam start od zera łatwy i przyjemny nie jest.

Przed zakupami konsultuję, czytam i dopiero idę dalej aby nie popełniać zbyt wielu błędów których i tak pewnie nie uniknę.


A wracając do wątku głównego - czy z tej listy są gatunki do wykluczenia kategorycznie od razu (czegoś nie doczytałem) lub może do zastąpienia z racji samic, agresji, diety np czymś podobnym?


Z tej listy chciałbym skompletować finalną obsadę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał chyba podszedłeś nie właściwie do tematu.

Nie zakładamy błędów i nie dobieramy pod to obsady z punktu widzenia cen ryb.

Po to jest forum by koledzy podpowiadali jak uniknąć błędów.

Może zacznij od lektury tematu doboru przykładowych obsad dla 720l w temacie Sławka-Meszka.

To właśnie ta osoba która dobrała obsady i kolorystycznie ale przede wszystkim żywieniowo i terytorialnie z racji ogromnego doświadczenia by było najmniej problemów.

Może coś wybierz i wtedy pytaj jak chcesz zmodyfikować ten zestaw ryb.

To co wrzuciłeś to taki melanż że raczej nikt nie będzie ci tłumaczył dlaczego ta z tą i nie z tamtą.

Ja ci nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok -thx, w takim razie źle podszedłem do tematu i muszę zrobić krok w tył aby pójść później do przodu. Mylić się jest rzeczą ludzką.

Chylę więc czoła i dzięki za wskazówkę.


Plus mam tylko taki że poznałem nowe nazwy gatunków i kojarzę przynajmniej kolorystycznie jak wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obawiasz się, że ewentualne niepowodzenia mogą Cię zrazić, odpuść sobie te agresywne gatunki. Z grubsza przejrzałem twoją listę i właściwie żaden gatunek nie przekroczył cenowo 30zł., więc chyba nie musisz się ceną kierować. Nie wiem co Ci jeszcze doradzić. Jak Ci wcześniej napisałem, czym dalej w las, tym więcej drzew. Coraz bardziej gmatwasz sobie sytuację. Odnoszę wrażenie, że trochę się już zaczynasz gubić, "poznając" coraz więcej gatunków.

Część ryb z twojej listy jest niedostępna. Dwóch odmian yellowa nie połączysz, gdyż się skrzyżują. Pseudotropheus, teraz chyba Metriaclima elongatus Chewere samice ma ładne, ale nie jest to uroda rzucająca się w oczy. Acei są rybami wszystkożernymi z przewagą roślinnego, ale są dość tolerancyjne żywieniowo, więc możesz go brać pod uwagę. C. moorii niech zostanie w sferze dziwactw. Sprawdź przed wyborem każdy gatunek, czy nie jest sztucznym tworkiem. Mam na myśli np. Metriaclima Estherae Super Red, ale to kol. fish_magic powinien się wypowiedzieć, czy to sztuczna ryba.

W wątku Sławka mało jest opcji dla 720l., więc tu też niewiele znajdziesz. Wypisz listę ryb, uwzględniając ich dostępność, tolerancję żywieniową, co najwyżej średnio agresywny temperament...no i kolorystykę. Wtedy na pewno coś się ułoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli np. Metriaclima Estherae Super Red, ale to kol. fish_magic powinien się wypowiedzieć, czy to sztuczna ryba.





05 października 2015

http://www.cichlid-forum.com/articles/met_estherae.php

Metriaclima estherae

Brett Harrington (aka Fogelhund)

Jest to jeden z najbardziej popularnych i najczęściej trzymane Afryki Cichlid, i nie bez powodu. Przekonasz się, że niektóre witryny będzie nazwać to łowić Maylandia estherae z powodu braku porozumienia w ramach wspólnoty naukowej na nazwę rodzaju. Więcej można przeczytać o tym tutaj. Ryba ta może być również znaleźć w niektórych miejscach pod Pseudotropheus estherae, a nawet Pseudotropheus zebra, obu nazw archaeic. Znajdziesz je w sklepach zoologicznych często sprzedawane jako Red Zebra, Red x Red Zebra, OB x Red Zebra lub Niebieski x Red Zebra.


Choć ta ryba występuje w wielu lokalizacjach w jeziora Malawi, to jest głównie zbierane od Minos Reef w akwarium handlu. Większość mężczyzn z tą lokalizacją jest jasny niebieski kolor, z odrobiną zakazu w czasie. Istnieją również Pomarańczowy / Czerwony mężczyźni w tym miejscu, choć Ad Konings sugeruje, jest to tylko około 1% populacji. Oprócz niebieski i pomarańczowy Mężczyźni, istnieje OB mężczyźni. Ad Konings dopiero kiedykolwiek widział we wszystkich swoich nurkowaniach w Minos Reef, i sugeruje, że ten kolor stanowi jedynie około 0,1% naturalnej populacji estherae w Minos Reef.


Większość kobiet jest pomarańczowy / czerwony kolor. Istnieją również OB kobiety, a jednocześnie są one bardziej obfite potem mężczyźni, wciąż stanowią jedynie około 2-5% naturalnego ludności.


"Red Zebra" po raz pierwszy pojawiła się w Akwarium Hobby jesienią 1973 roku, a dowodził ładną cenę Heft ze względu na jego genialny zabarwienia. W pewnym momencie w połowie lat 70-tych, kilka "Red / Orange" mężczyźni zostały przywiezione, a te były wykorzystywane jako stado hodowlane fundamentu, przy czym były one hodowane do produkcji linii tylko te "Red / Orange" mężczyzn. Od kilku lat, w tym Red x Czerwony (Red mężczyzn, czerwone matryce), były jedynym dostępnym kolorem, który można zakupić estherae. Pod koniec lat 90-tych, dzikie okazy zaczęto ponownie schwytany, a sytuacja polityczna zaczęła się stabilizować. Linia OB wyhodowany szczep pojawił, o tym czasie tak jak Niebieski mężczyzn.


Dostępność Blue mężczyzn jest dość regionalnie zależne, wraz z nimi coraz powszechne w niektórych obszarach i niespotykane w innych


Estherae jest nieco masywniejszego następnie niektórych innych rodzajów "zebra". W naturze są "aufwuch" grazers, ale wiadomo, że żywią się planktonem chmury kiedy będzie dostępny. W akwarium, będą one przyjąć większość przetworów spożywczych z niecierpliwością, ale --------------------najlepiej podawać dietę, która zawiera żywności, które pomogą w utrzymaniu genialny pomarańczowy / czerwony są znane, w samice-----------------------. Żywności, takich jak New Life Spectrum, Cyclops są dwa takie produkty, które są powszechnie stosowane. Jest zalecane, aby uniknąć overfeeding tej ryby, tak jak są one podatne na otyłością, ze negatywne problemy zdrowotne występujące.


Estherae, podobnie jak większość innych Mbuna, to ryba, która jest najlepiej zachowana z 2-3 samic, dla każdego mężczyzny. Podczas gdy mężczyźni mogą być terytorialna i agresywna, zostaną uznane za średniego szczebla agresja na Mbuna co najlepsze, z tendencją w kierunku dolnej części agresji. Mimo to, to zaleca się, że ryba ta jest najlepiej trzymane w akwarium, które jest 48 "/ 120cm długości, choć doświadczeni akwaryści są znane, aby utrzymać je w 36" / 90cm czołgi. Poprzez zapewnienie mnóstwo okładce, w drodze skały lub innych kryjówek, można zapewnić kryjówek dla kobiet i mężczyzn subdominanty uszkodzenia uciec od uprzejmości dominującego samca.


Mężczyźni zazwyczaj rosną do 5,5 cala / 14 centymetrów i samice do 4,0 cali / 10 cm. Nieletni z wariantów "Czerwony x Red" są trudne do seksu: wszystkie mają ten sam kolor pomarańczowy. Mężczyźni sub-dorosłych, jednak zaczynają wykazywać odcień jasnoniebieskiego na płetwy odbytowej. Na około 2,25 cali mężczyźni zaczną umieścić na jasnoniebieskim odcieniu całego ciała i płetw, a tym samym stać się nieco niegodne ich nazwy. Te kobiety po prostu umieścić na jaśniejszym kolorze pomarańczowym, gdy dojrzewają. Zarówno mężczyźni i kobiety mają "plamy jaj". Nieletni dzikiego "typu", "Niebieski x Red" odróżniają dobro od zwolnieniu przez matkę.


Dane wody są takie same jak w przypadku innych gatunków Malawi: pH = 7,8 do 8,4; dKH = 10 do 14; dGH = 10 do 14, chociaż udomowione szczepy nie są tak specyficzne, jak wiele innych gatunków. Ta ryba kopie dużo, więc undergravel filtry nie są zalecane. Dobre koledzy zbiornika są inne mbuna ale uniknąć podobnych, krótki korpus gatunki Zebra (np Maylandia callainos) i Labidochromis caeruleus jak krzyżowanie może wystąpić. Istnieje wiele wspólnego estherae hybrydy dostępne w sklepach zoologicznych w tych dniach, więc proszę sprawdzić ryby szukasz na zakup, aby upewnić się, że są rzeczywiście coraz to, co płacisz.


Ta ryba jest dość mało wymagające i łatwe do utrzymania, a wraz z jego atrakcyjnym ubarwieniu, sprawia, że ​​dobrym kandydatem do zachowania przez początkujących jak i doświadczonych akwarystów podobne.

http://www.practicalfishkeeping.co.uk/content.php?sid=3969

Rafa pełne pielęgnic!

Copyright © Ad Konings


Wyobraź sobie idealną Cichlid zbiornik - i taki, który jest wystarczająco duży, aby pływać! Minos Reef w Mozambiku ma wszystkie magiczne składniki, byś wybrał dla siebie, mówi dr Ad Konings.






Nawet skały są atrakcyjne; fioletowo-czerwono-kolorowy, dzięki określonego rodzaju glonów, które obejmuje ich na mieliźnie.


















Najbardziej spektakularnym wszystkim jednak, jest Red zebra (M. estherae) i muszę jeszcze znaleźć kobietę z "normalnym" kolorze beżowym, brązowym. Wszystkie kobiety są albo całkowicie rafa pomarańczowy czerwony lub OB (pomarańczowa plama), tak jak pokazano powyżej. Istnieją również ich tysiące!




Na Minosa, jednak kobiety mają reddest kolor, intensywność pozorną się różnić w zależności od pór roku. W czerwcu, tuż po porze deszczowej, są najgłębsze czerwony. To może być ze względu na częstsze zakwity glonów w gorącym, pora deszczowa.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, wiem, że są odmiany red red, red blue i są to naturalne odmiany. Moją ciekawość wzbudziła odmiana super red. Czy jest to odmiana hodowlana, czy naturalna? Ocierają się te posty o OT, ale myślę, że kol. rafik567 też może chcieć to wiedzieć, kompletując obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, wiem, że są odmiany red red, red blue i są to naturalne odmiany. Moją ciekawość wzbudziła odmiana super red. Czy jest to odmiana hodowlana, czy naturalna? Ocierają się te posty o OT, ale myślę, że kol. rafik567 też może chcieć to wiedzieć, kompletując obsadę.

Ryba jest naturalna ale nazwa handlowa.Hodowcy którzy stosują odpowiednie pokarmy o których wspomniano w artykule poniżej oferują Metriaclima Estherae Minos Reef bardzo wybarwioną i nazywają Metriaclima Super Red.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.