Skocz do zawartości

obsada do 720 dla początkującego - kolorowo:)


rafik567

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując dotychczasowe porady lista TOP "NiceToHave" wyszła na poniższe.


Czy któreś nie pasują ze sobą dalej lub to zły kierunek?

Może jakieś dodatkowe pozycje które by wpasowały się a były ciekawe kolorystycznie ? Rzućcie jakieś propozycje dodatkowe - dzięki dotychczasowym poradom kolegów trochę oczy szerzej się otworzyły :)


Może jakiś zamiennik kolorystycznie wyglądający jak Nimbochromis livingstonii by się znalazł - ten akurat poluje na małe rybki więc raczej u mnie odpada choć na filmach prezentuje się fajnie.


Jakiegoś małego "agresorka" z ładnych dałoby radę dobrać tutaj też - jak tak to np który?

Demasoni rozumiem odpada a przez dietę także muszę zrezygnować z Labidochromis caeruleus ( szkoda :( )




1) pseudotropheus saulosi

2) Metriaclima estherae red red

3) Metriaclima estherae red blue

4) Labidochromis sp. Mbamba Bay albo Metriaclima zebra chilumba Luwino Reef

6) labeotropheus trewavasae chilumba

7) Labeotropheus trewavasae thumbi west

8) Pseudotropheus acei itungi

9) Pseudotropheus acei luwala

10) Cynotilapia Hara lub Labidochromis chisumulae chizumulu

11) aulonocara fire fish



Poczatkowa lista poniżej po dotychczasowych komentarzach rozumiem że do wykreślenia (dieta, charakter)

A1) Labidochromis caeruleus

A2) Cynotilapia afra Jalo Reef

A3) Aulonocara red rubin

A4) CYNOTILAPIA AFRA COBUE

A5) Cynotilapia afra red top Likoma

A6) pseudotropheus demasoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to oczywiste co powiem, ale nie mieszaj odmian kolorystycznych jednego gatunku, bo będą pływały kundle ;>

CZyli: albo 2 albo 3 (analogicznie para 6-7 i 8-9). Zdecyduj się na jeden i znowu Ci się lista skróci ;D


Zdaje się też, że Labeotropheus trewavasae to typowy roślinożerca (?) więc chyba dietą nei będzie pasował. Aulonocara za to stoi po zupełnie przeciwnej stronie - jest mięsożercą. Poza tym: sztuczna i nieprzewidywalna - jak to już chyba ktoś napisał (ale to już sprawa gustu) ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to może od drugiej strony wyjdę czyli ok określenia ilości sztuk i wtedy kształt wyjdzie. Ile sztuk w 720 można śmiało planować? Biorąc pod uwagę że większość to 1m+3f to wyjdzie mi na ilu odmianach się skupić a wtedy także dobór ubarwienia. Odmiany tego samego gatunku faktycznie będą się mieszać ale trzymam je na liście aby potem wybierać kolory pomiędzy zdublowanymi właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie mógłbyś trzymać 5-6 gatunków plus P. acei (nieterytorialny toniowiec). Labeotropheusy też możesz w/g mnie spokojnie brać pod uwagę w obsadzie z wszystkożercami. Wyjadając glony i porosty z kamieni zjadają również żyjątka, które żyją wśród nich. Odpowiednie proporcje karmy załatwią sprawę. Trzymałem je z P. Lombardii i M. elongatus chewere...i P. acei i nie było żadnych problemów. Stwórz sobie teraz przykładowe obsady i będziesz na finiszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy do tego da się dorzucić coś z kolorowych z listy też:D ?

pseudotropheus saulosi

Metriaclima estherae red red

Cynotilapia Hara?


Aktualizacja:

a czy z tego coś można rozważać?

B1) PSEUDOTROPHEUS POLIT

B2) PSEUDOTROPHEUS NDUMBI RED TOP

B3) PSEUDOCRENILABRUS MULTICOLOR VICTORIAE

B4) LABIDOCHROMIS CAERULEUS NKHATA BAY ( mam zapomnieć o Labidochromis caeruleus ale może ten podpasuje? )


rozumiem że wszelkie kolorowe pawie z grupy AULONOCARA nawet nie oglądać?


Dodatkowo w wątku

http://forum.klub-malawi.pl/kazdego-cos-kolorowego-przykladowe-obsady-t13997.html


prezentowane są przykładowe obsady do 700l: czy to wymyślane kombinacje czy realne ? pytam gdyż z tego tematu wyszło mi że Labidochromis caeruleus nie pasuje dietą do pozostałych, a tam widnieje kombinacja razem z

Ps. Saulosi coral i Metriaclima estherae red blue oraz z Aulonocara. :confused:

Czy tamte kombinacje można brać pod uwagę jako wyjściowe do modyfikacji ewentualnej z gwarancją że już tam są dopasowane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy do tego da się dorzucić coś z kolorowych z listy też ?

pseudotropheus saulosi

Metriaclima estherae red red

Cynotilapia Hara?



MatiK podał Ci obsadę roślinożerną, dlatego te trzy ryby nie pasują do niej. Chodzi tu o demasoni, które są wrażliwe żywieniowo. Acei i trewki tak delikatne już nie są.


PSEUDOCRENILABRUS MULTICOLOR VICTORIAE to nie ten biotop, pochodzi z Wiktorii.


LABIDOCHROMIS CAERULEUS NKHATA BAY to odmiana kolorystyczna, dieta jest ta sama.


Nie wiem jak koledzy, ale ja nie obawiałbym się łączenia yellowa z rybami wszystkożernymi. Na pewno nie nadaje się do roślinożerców.

Widzę, że czym dalej w las, tym więcej drzew :) Nic dziwnego, jest z czego wybierać, ale idąc tak dalej, rozboli Cię tylko głowa i nic nie ułożysz. Wszystkiego i tak nie będziesz miał. Masz już wybrane jakieś ryby. Spróbuj coś z tego ułożyć, ew. faktycznie wybierz jakieś gotowe, najbardziej Ci pasujące obsady z tamtego wątku. Coś odejmiesz, coś dodasz i będziesz miał obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pozner już napisał, wszystkiego niestety mieć nie będziesz ;) sam, niejako przez Ciebie, zacząłem mieć pewien dylemat bo podałem Ci obsadę, która bardzo mi się podoba, a od jakiegoś czasu siedzę i dumam nad większym zbiornikiem, w którym miała pływać Non-Mbuna, ale teraz zaczynam mieć wątpliwości :P w każdym razie musisz posiedzieć i się dobrze zastanowić, ale czego byś nie wybrał, żałować nie będziesz - taki to już biotop ;)



Nie wiem jak koledzy, ale ja nie obawiałbym się łączenia yellowa z rybami wszystkożernymi. Na pewno nie nadaje się do roślinożerców.


Trzymałem od maleńkości Yellow przez rok w obsadzie wszystkożernej, karmiąc w stosunku 60/40 (przewaga karm mięsnych) i wszystko było w porządku, podrosły ładne i zdrowe, także też bym się nie obawiał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.