Skocz do zawartości

Projekt inmar


inmar

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzeju nie rozumiem reakcji przecież zgadzam się z tobą w 100%

Henryk. To nie jest żadna reakcja na to co pisałeś:) Nie chcę abyś mnie źle zrozumiał . To była po prostu taka moja myśl ale nie w opozycji do tego co napisałeś. Już wczoraj pisałem ,że czasami słowo pisane nie oddaje tego co i jak przekazujemy. Pewne jest natomiast to ,że się w tym temacie zgadzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zacząłem z WA to pociągnę temat,w każdym razie dziękuję za inne rady.Jutro rano zbadam wodę i podam wyniki.Rozumiem,że mam wlać WA a biodigest ?

-- dołączony post:

Dzisiejsze parametry :


Ph-7,5 elektronicznie,JBL-7,6

Temperatura 25,5 st.

NO2-0,01

NO3-5

NH4-0,05

KH-2 , stary test Salifierta 1,6

Gh-4

SIO2-poza skalą,kosmos


Ustalić już Kh sodą na 6-8 ? Co z tymi krzemianami wykombinować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zacząłem z WA to pociągnę temat,w każdym razie dziękuję za inne rady.Jutro rano zbadam wodę i podam wyniki.Rozumiem,że mam wlać WA a biodigest ?


Temperatura 25,5 st.

NO2-0,01

NO3-5

NH4-0,05


SIO2-poza skalą,kosmos


Ustalić już Kh sodą na 6-8 ? Co z tymi krzemianami wykombinować ?



Nie myślałem że jesteś taki raptus:D wiele twoich problemów z tego jest. Wszystko przerwałeś tym płukaniem piasku i wywaleniem wody na pewno zniknęła pożywka a ile pozostało bakterii i czy coś -nie wiemy. Lejąc Prime zaprzepaściłeś szybką odpowiedz testową dawką WA więc musimy od początku .

Jak już się nagrzebałeś zamiast spokojnie poczekać z mętną wodą - to po kolei.


1/ Jak nie wlałeś WA to wlej tyle samo co poprzednim razem ale ponieważ bez sensu dałeś Prime to on od razu zneutralizuje dla testu NH4 i mimo że przed chwilą wlałeś to zniknie.


2/ Błagam cię - Bez grzebania ,sodowania z KH i pH i myślenia o SiO2 a z rączkami za pleckami obserwuj i mierz tylko NO2 nic więcej pierwszy pomiar po 24h - odpowie czy już było z poprzedniego coś wyklute bakterii a potem co 3-4 dni - czekamy na niewielkie w testach wzrosty NO2 0,2-0,4 które tak naprawdę są ponad 1 ( to ten Prime ci to robi);)



3/ Wlej 1-2 ampułki Prodibio .

4/ Podkręć temp na 30C i daj bąbelkowanie.:D światełko wg uznania i kaseciak niech kręci.

5/ Nic więcej na razie cię nie interesuje , nie patrz na wodę zupełnie jaka jest czy pierwotniaki, mętna z filmem i okrzemkami - to wszystko dopiero jak zakończysz start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeetam,raptus,uznałem,że nie ma sensu kręcić dojrzewania dalej skoro ta woda miała lecieć do kanalizy,wolałem to zrobić od razu i rozpocząć od nowa.

Czyli starujemy od nowa,dzięki za rady.

-- dołączony post:

Dziś NO2-0,025

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najtrudniejszy start w klubie ;) Wystarczyło dać watoline do filtra, często ją wymieniać, filtr na max obroty, od czasu do czasu zamieszać piachem i po brudnej wodzie. Nie bardzo wiem, czemu robiłeś restart. Tyle darmowej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watolina nawinięta grubo na pompę obiegową,na pompę cyrkulacyjną,na dodatkową pompę 6000 i dwie gąbki w kaseciaku a pył z wody nie znikał,był bardzo drobny.Trwało to chyba ponad tydzień więc nie spodziewałem się by miało się poprawić.Czyszczona gąbka niczego nie oddawała czyli przelatywało przez nią wszystko,nie wiem co to było nawet.Dla mnie wymiana całkowita wody trwała może z 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy jest jakiś patent na podgrzewanie dolewanej wody przy podmianie.W wersji kiedy będzie automatyczne odlewanie i dolewanie wody małymi porcjami,codziennie,co kilka godzin,dolewana woda w zimie kuku nie zrobi,ale jeśli będę chciał wykonać większą podmianę ? Może jakiś przepływowy podgrzewacz wody,ale jak ustalić dokładną temperaturę wypływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją zrobiłem wyjście z prysznica i oczywiście przez korpus węglem ale temperaturę ustawiamy sobie dowolną ... Tylko że to patent do ad-hoc pomian a nie stałych . Może ktoś z narurowca coś podpowie o podgrzewaczu przeplywowym . Coś kojarze że Deccorativo w jakimś poscie taką przeplywowa grzalke linkowal ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.