Skocz do zawartości

Projekt inmar


inmar

Rekomendowane odpowiedzi

Mleko nadal,przed przeczytaniem Waszych postów zwiększyłem moc pompy,ale bez zmian,na razie nie wlałem jeszcze amoniaku.Koledzy piszą,że w parę godzin woda klarowna a u mnie nie.

-- dołączony post:

Fotka

-- dołączony post:

Kurna,fotka nie chce m wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć. Na jakiś tinypic albo coś podobnego :-)

Może podłoże miałeś słabo wyplukane?


Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka



Płukałem 3 + 2 godziny,pisałem w wątku po podłożu.

-- dołączony post:

W między czasie wracam do starych tematów


http://nano-reef.pl/topic/51932-6000l-reaktywacja/


lub


http://nano-reef.pl/topic/61474-3400-natury/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ciekawości,ale Malawi zawsze mi się podobało,nie wiem dlaczego na przykład nie Tanganika.

Teraz tak siedzę,patrzę na te mleko i szukam wytłumaczenia dlaczego tak długo woda się nie klaruje,ale poczekamy,mam czas.

-- dołączony post:

Marek jest doświadczonym akwarystą i wie co robi.

Może pomyśl o wacie pod pompę.?

Jak oceniasz kotłowanie wody kaseciakiem na DCT4000 na 10 biegu + falownik Tunze 13000l/h:D

wystarczająca filtracja będzie?

Co na maxa to podnosi piasek? no chyba kamieni nie przesuwa



Owinąłem paskami włókniny pompę cyrkulacyjną,rano to samo zrobię na koszyku pompy obiegowej.Cisnienie DCT4000 przy najwyższym biegu jest bardzo mocne,aż mi pompę przegina na bok i tylko ścianka ją trzyma.Wylot mam na rurkach pcv zrobiony bo jak miałem na peszlu to go prostowało.


Parametry po zalaniu,testy JBL :


Temperatura 18,6 st.

NO2-0,05

NO3-5

PO4-0,05 duża Hanna

Ph-7,6 test,miernik elektroniczny 7,8

GH-5

KH-2

NH4-0,05

SiO2-około 2


Mam pytanie,czy wlewając amoniak,potem bakterie,pożywkę i zamykając cykl azotowy muszą być zaraz ryby czy mogę na przykład odczekać tydzień,dwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Mam pytanie,czy wlewając amoniak,potem bakterie,pożywkę i zamykając cykl azotowy muszą być zaraz ryby czy mogę na przykład odczekać tydzień,dwa ?



Ryb od razu wpuszczać nie musisz ale warto by dawkować delikatnie wodę amoniakalną, żeby bakterii nie zagłodzić. Jak jest surówa to bakterie przetworzą co mają przetworzyć i pójdą spać tak więc dla pewności lepiej je delikatnie dokarmiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam WA 25%,ustaliłem,że mam wlać jej 6 ml,następnie po 15 minutach dwie ampułki Prodibio Biodigest i Seachem Prime 3-4 nakrętki,czy dobrze będzie ?

Drugie pytanie jeśli będę bez ryb,jakie dozować dawki dzienne WA na utrzymanie populacji bakterii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.