Skocz do zawartości

Bakterie nitryfikacyjne-startery


Patryk1009

Rekomendowane odpowiedzi

Eljot opisze to jutro ale uwierz mi, szczepy bakterii różnią sie czasami więcej miedzy sobą, w obrębie gatunku, niż czasami miedzy gatunkami :)

Najprawdopodobniej Seachem stworzył niezłe maszynki :)

Najprawdopodobniej to efekt dostarczenia nowych genów wraz z plazmidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wprowadzanie tych wszystkich "ulepszaczy" do akwa. to pomyłka:roll: bo skoro coś co nie ma nitryfikacyjnych (a takie same muszą się zapodać) jak może wystartować? dodanie NO3 w niczym chyba nie pomaga? bo tak działają te "cudowne środki"."Przyśpieszenie" to jedyne to,że bakterie mają jakąś pożywkę którą możemy sami zapodać!kawałek mięska,karma dla ryb i t.p.(nasikać można) i naturalnie jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd pogląd ,że startery nie zawierają bakterii nitryfikacyjnych? Przecież za ten proces nie odpowiada jedna czy nawet kilka gatunków jest ich dużo więcej i żyją w symbiozie w jednym miejscu, i wszystkie są tak samo ważne.

A głównym argumentem ich przeciwników jest możliwość ich przetrwania skoro nie tworzą form przetrwalnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd pogląd ,że startery nie zawierają bakterii nitryfikacyjnych? Przecież za ten proces nie odpowiada jedna czy nawet kilka gatunków jest ich dużo więcej i żyją w symbiozie w jednym miejscu, i wszystkie są tak samo ważne.

A głównym argumentem ich przeciwników jest możliwość ich przetrwania skoro nie tworzą form przetrwalnikowych.


A ile h bez "natlenienia" może przetrwać bakteria nitryfikacyjna? raczej nie wiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile h bez "natlenienia" może przetrwać bakteria nitryfikacyjna? raczej nie wiesz

Zgadza się ja nie wiem ale można poczytać o tym w linku który wkleiłem w pierwszym poście.

Pewien doktor twierdzi ,że mimo iż bakterie te nie tworzą form przetrwalnikowych są w stanie przetrwać w zamkniętej buteleczce bardzo długi czas.Zwalniają one swoje procesy życiowe i otaczają się jakąś jakby błoną która chroni komórkę i do puki ta nie ulegnie uszkodzeniu mechanicznemu bądź przez jakąś trującą substancje to bakteria będzie żyła. Im dłużej jest ona w takim stanie tym dłuższego czasu potrzeba by wróciła do normalnego trybu funkcjonowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jestem autorem tego artykułu i powiem, że dwa miechy temu startowałem akwarium z użyciem Stability. Po tygodniu wpusciłem 30 młodych pyszczaków, jednak nie miałem na tyle jaj, żeby zaufać w 100% temu produktowi i dołożyłem kosz grysu koralowego z działającego akwa. Taka kombinacja dała pewność, że będzie ok. Gdybym miał większe możliwości na intwrweniowania, to spróbowałbym z samym Stability, ale nie mogłem pozwolić sobie na ryzyko. Poszło dobrze i nie zanotowalem obecności NH4 i NO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topielec potwierdzasz to, co można wyczytać w Internecie i czego można się "na żywo" dowiedzieć od innych. Od czerwca jestem przekonany, że tylko Stability pozwala na szybki start. Oczywiście trzeba to robić "z głową".

Adam czytałeś ulotkę i FAQ Stability?

Jako jedyny produkt, Stability zawiera szczepy pracujące zarówno w warunkach tlenowych jak i beztlenowych. Domyślam się, że oprócz bakterii nitryfikacyjnych maja bakterie denitryfikacyjne.

Instrukcja jest bardzo lakoniczna, ale daje wiele do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.