Skocz do zawartości

Pyszczaki "stworzone" przez człowieka -wykaz.


harisimi

Rekomendowane odpowiedzi

Moje Pseudotropheus saulosi coral


Nie obraź się, ale potwierdza to moją opinię, że "wersja" coral samca nie umywa się do normalnego samca saulosi.


Jest jeszcze jeden kundel, a raczej cała masa pod nazwą - pseudotropheus zoologus miksatus .


Ostatnio widziałem yellowka o kształcie muszlowca z Tanganiki. Na to coś należy opuścić zasłonę milczenia. Jak by tak popatrzyć po osiedlowych zoologach to by miejsca na serwerze zabrakło do opisu nowych gatunków pochodzących prosto z jeziora Malawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za temat, obawiam się że będzie tego sporo.

Metriaclima greshakei var albino - barwiona

Protomelas sp. steveni taiwan albino - pochodzenie Floryda

Aulonocara sp maleri albinos

Labeotropheus Trawavasae opal - selekcja


https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&sqi=2&ved=0CCYQ7gEwAGoVChMInoCv4aaqxwIVxrsUCh0WWAN3&url=https%3A%2F%2Ftranslate.google.pl%2Ftranslate%3Fhl%3Dpl%26sl%3Den%26u%3Dhttp%3A%2F%2Fwww.floridatropicalfishdirect.com%2F%26prev%3Dsearch&ei=AsfOVZ73Ncb3UpawjbgH&usg=AFQjCNEh_TTIjUnnWZstN0chjAg5fGjP6A&bvm=bv.99804247,d.d24


Mam wrażenie że ujawniłem zbyt wiele tych ,,sztucznych ryb" czy to wina urlopów że nikt się nie wypowiada.

Zapraszam do komentowania informacji ukrytych w linku, dodam tylko że firma ta ma odbiorcę w Europie.

Przyznam że w ofercie mam problemy z rozpoznaniem ryby tych ,, oryginalnych ".

pozdrawiam

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Aulonocara jacobfreibergi i oterpoint wg. mnie to te same ryby, stworzone przez człowieka.

Wreszcie się zawezmę i napiszę o tym w starym wątku , ale na razie bym się wstrzymał z tą rybą to nie takie pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wszystko wskazuje na to, ze saulosi coral został osiągnięty w wyniku zmieszania saulosi z mbembe deep lub/i msobo magunga, jednak tylko producent wie to na pewno. Wiadomo też, że jeden e zwolenników opinii o selekcji tych ryb odpowiada za słabą jakość naszych saulosi w zoologach. Mieszał bowiem i masowo wypuszczał na rynek zmieszane ze sobą ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odkopać trochę temat.

Jak to jest dokładnie z fryeri iceberg? Pamiętam, że pytałem kiedyś Pana Pawlaka, czy to odmiana sztuczna- odpowiedział, że bywa selekcjonowana. Tymczasem na liście ryb sprzedawanych przez Muzeum Przyrodnicze UMK widnieje Sciaenochromis fryeri iceberg F1. Czym się właściwie wyróżnia różni iceberg i jakie znacie inne formy barwne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.