Skocz do zawartości

Zakładanie pierwszego Malawi 720l


Dawidko

Rekomendowane odpowiedzi

Statek to porażka , powinieneś właśnie uczyć dzieciaka,że takie sztuczności są blee w akwarium i wyglądają strasznie. Wiem że ma się to tobie podobać ale dla takie statki pierdzi nurki i inne tego typu ,,kfiatki" to akwarystyczne zło !

Jeżeli chodzi o parametry to klasycznie czyli bakterie wystartowały i przerabiają amoniak na NO2 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś zrobiłem testy.

27.08.2015------------2.09.2015-------------9.09.2015

PH 7,5-------------PH 7,5----------------------7,6

No2 0,025----------No2 0,2-------------------0,2

No3 10------------N03 pomiędzy 15/30------pomiędzy 30/50

Powinno mnie martwić że NO2 bez zmian?pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam na starcie przedawkowałeś WA i miałeś podmienić 50% wody.

Po wynikach nie widzę że to zrobiłeś.;)


Masz już NO3 50 i zatrzymane NO2.

I tak będziesz musiał zrobić podmiankę z 50% wody przed wpuszczeniem ryb więc zrób to jak najszybciej, bo to zatrzymanie NO2 to z nadmiaru WA.

Jak masz jeszcze bakterie to po podmiance je wlej ale takie bez pożywki czyli nie nitrivec a np Seachem Stability, Prodibio Biodigest.

Jak wlejesz takie z pożywką to przedłużysz start a prawidłowo powinieneś za kilka dni kończyć.

Tymczasem u ciebie końca nie widać:D za to będziesz miał biologię gigant.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,tak wtedy się broniłem przed podmianą jak tylko mogłem z racji obowiązków .Teraz juz ogarniętą mam sytuacje rodzinna więc robię tę podmiankę 50 % .Deccorativo jak uważasz za ile dni zrobić kolejne testy ? Wczoraj dolałem porcję nowych bakterii jbl ,więc pewnie bedę musiał jechać po nowe?pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wlałeś bakterie wczoraj to one już siedzą w złożu a nie ma ich w wodzie więc podmieniaj.

Nie kupuj już nowych bakterii te co są w baniaku muszą mieć czas by się namnożyć.

Etap nitryfikacji NO2 do NO3 ci stanął bo było za dużo WA jak wlałeś bakterie i podmienisz wodę poleci szybko do końca.

Przed podmianką zmierz NO3 i zapisz następne pomiary tak co 3-4 dni.

Jak ci NO2 spadnie do 0,025 zrób drugą podmiankę 20% wody i wpuszczaj ryby.

Masz w kranie NO3 =10 mg/l więc podmianki już z rybami będą musiały być solidne by się utrzymać w zakresie 20-40mg/l NO3.

Pomyśł już o biopolimerze np NGBC - masz tu taki temat opisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "WIELKIE" za wskazówki,podmiana prawie zakończona .TO teraz nastepny test za 3-4 dni.Pomyślę o tym biopolimerze ,zobaczę jak biologia będzie sobie radzić jak już będą ryby i jaki poziom będzie tego NO3 .

ps. a rybki zamierzam kupować tutaj http://www.rosendal-cichlide-center.dk/

mają tam coś około 100 gatunków,tylko ze 1,5 godziny drogi ode mnie ,więc mam nadzieje ze droga ich nie wykonczy za bardzo.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.