Skocz do zawartości

Projekt roślinnego miksu Malawi


Rekomendowane odpowiedzi

Adrian ale my nie chcemy nic zmieniać. Zmiana dla zmiany jest zmianą pozbawioną sensu. Większości ( nie wszystkim ) rośliny widzą się albo wcale albo szczątkowo :).


My w większości uwielbiamy twarde skały i twarde pyszczki :). Nie chcemy zmiany dlatego, ze uważamy ją za niepotrzebną. U nas zmieniają się kamienie na kamienie ;). Bardzo mi się podobało jak to ujął Patryk ... i ja razem z nim my chcemy mroku bo my kochamy mrok :).


Nie chcemy aby na Klub składała się "chińska armia" ubrana w jednakowe mundurki ale wystarczy spojrzeć i zobaczyć, że w top 50 stylistyka jest różnorodna. Akceptujemy tez inności, nawet roślinne inności ale nie spodziewaj się, że pojawi się trend na rośliny w dużej ilości. Rośliny bowiem nie pasują zupełnie do większości nadal dominującej Mbuna, która ją przy okazji niszczy. Rośliny to bardzo trudny temat ze względu na wodę i światło.


Miej rośliny i ciesz się nimi ale ja się cieszę, że większość ich nie ma ;) bo nie mielibyśmy tego piękna które mamy i to piękna gdzie rośliny odgrywają umiarkowaną lub żadną rolę.


Czyż przykładowo to nie są piękne akwaria:


http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=12285


http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=14024


http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=11473


a przeca nie uświadczysz w nich nawet jednego liścia.


Nawet jeśli skały powodują mniejszą popularność Malawi to i tak wolę to niż trend holenderski ;).

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy może nie chcecie:) ale nowi na pewno się znajdą. Na razie nie maja alternatywy. Ten projekt byc może im pomoże.

Pamietam jak kilka miesięcy temu szukałem mieszkania do wynajęcia. Było jedno interesujące. Pojechałem zwiedzać. W środku okazało się, że stoi akwarium z pięknymi rybami. Duże, piękne. Nieznane dla mnie. Zapytałem co to za ryby? Usłyszałem że pyszczaki z jeziora Malawi. Zapytałem dlaczego one sa w samych kamieniach? Bo tak musi byc, usłyszałem.

No cóż. Ja chcę pokazać, że wcale tak byc nie musi. Można wybalansowac. Tylko trżeba dobrać odpowiednie ryby i rośliny.

Nie chce zmieniać malawistyki, chcę ją urozmaicić, wzbogacić.

Dajcie sznasę, pomóżcie :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy może nie chcecie:) ale nowi na pewno się znajdą.


Zawsze się znajdują ... gdy są nowi ;). czasem znajda się i tacy co na początku mają bardzo dziwne rzeczy ;). Nikt ich nie bije a przemijają a kamienie nie przemijają i nie przeminą ;)


Na razie nie maja alternatywy. Ten projekt byc może im pomoże.

Pamietam jak kilka miesięcy temu szukałem mieszkania do wynajęcia. Było jedno interesujące. Pojechałem zwiedzać. W środku okazało się, że stoi akwarium z pięknymi rybami. Duże, piękne. Nieznane dla mnie. Zapytałem co to za ryby? Usłyszałem że pyszczaki z jeziora Malawi. Zapytałem dlaczego one sa w samych kamieniach? Bo tak musi byc, usłyszałem.



Mają alternatywę. Wystarczy wpisać Malawi w google :) Zobaczysz tam tyle zielonego że ho ho , no ale te zielsko się nie przyjmuje. Otrzymałeś odpowiedź od bardzo mądrej osoby, która intuicyjnie wyczuwała co jest ładne dla ryb z Malawi :mrgreen:. Druga rzecz, ze skoro były piękne to chyba podobały Ci się i w kamieniach :lol:.



No cóż. Ja chcę pokazać, że wcale tak byc nie musi. Można wybalansowac. Tylko trżeba dobrać odpowiednie ryby i rośliny.

Nie chce zmieniać malawistyki, chcę ją urozmaicić, wzbogacić.

Dajcie sznasę, pomóżcie :smile:



Według mnie po prostu podobają ci się roślinki i chcesz je mieć. Do tego lubisz iść pod prąd. Idź więc kolego ale nie sądzę, żebyś pociągnął za sobą wielu z malawistów. Kibicuje Twojej filtracji, wesprę całym sercem ryby ale jako wegetarianin uznaje przeca, że rośliny to są ino do żarcia ;-):lol::mrgreen:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vallisneria i ukryte przed Prezesem 3 lotosy rosną w żwirze i maja całe opakowanie 30 pałeczek AZOO FERTI-STICK 30szt. Na razie im wystarczy. Potem zobaczę. Dobierałem rośliny pod także pod względem łatwości w uprawie.





Obawiam sie ze wykopanie przez ryby tych kapsulek grozi katastrofą parametralną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt to nie jest mój projekt. To projekt Kubu Malawi bez Was mógłbym welonki trzymać zatem liczę na pomoc


...coś czuję Olo ,że się asekurujesz:)))

-- dołączony post:

zmienmy coś w zagrobowym Malawi

..ale po co? Ja takie klimaty w Malawi uwielbiam. Każdy ma to co lubi:)

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.