Jump to content

Początek padania stada


Recommended Posts

Witam . Bardzo proszę o pomoc lub radę w sprawie padających rybek.

Od razu zaznaczę że jestem nowy w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość

Akwarium 100x50x30, filtr zewnętrzny kubełkowy 1000l/h hw-302, wkłady : kulki , ceramika, węgiel , temp stała 25 C , napowietrzenie 1 kamień, oświetlenie led. Dekoracja to skałki piach i 2 korzenie. Zbiornik zalany jakieś 2 tygodnie temu po tygodniu wpuściłem 26 pyszczaków wszystkie z 1 hodowli( różne gatunki po 5 z każdego ) i 1 wolny strzelec, dokupiłem 5 kirysków, parę glonojadów i ślimaki helenki .

Prawie od razu zauważyliśmy z żoną że rybki zaczeły trzeć się bokiem o piasek .Po 3 dniach padły 2 rybki najmniejsze ok 2cm., na drugi dzień kolejna i wczoraj jeszcze 1 tylko większa ok 4 cm . Najpierw się robią osowiałe, a potem po prostu padają. Nie wiem co się dzieje i nie chcę stracić reszty . Nie robiłem testów, a wodę mam kranówkę (okolice Jury Krakowsko- Częstochowskiej)Bardzo proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Wpuściłeś rybki do nieustabilizowanego zbiornika, dlatego rybki ci padają .Powinieneś przede wszystkim zaopatrzyć się w podstawowe testy na NO2,No3,PH dobrej firmy np Jbl.

Kup czym prędzej bakterie bez pożywki Prodibio Biodigest. Zrób podmianę wody i dodaj bakterie.

Poczytaj koniecznie FAQ!


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Hej!


W tydzień czasu twoje akwa niedojrzało, wpuściłeś mnóstwo ryb i NH4, NO2 wzrosło do ogromnych wartości i to ci zabija rybki.

Jak masz możliwość to daj komuś, kto ma już akwarium rybki na przechowanie, bo za chwilę wszystkie ci padną. Jak nie, to zrób o czym pisze Bezprym i przestań karmić ryby. Musisz czekać aż cykl azotowy się zamknie. Być może masz kogoś, kto ma już dojrzałe akwarium, to weź od niego trochę piasku i wsyp do swojego. Jeszcze lepiej, jak ktoś by dał ci trochę ceramiki z własnego kubełka.

Link to comment
Share on other sites

jak czytam takie posty, to nie wiem co mam napisać. Czy na prawdę wiedza boli? Czy na prawdę nie ma czasu na przeczytanie choćby tego forum, gdzie WSZYSTKO o początkach przygody z Malawi jest napisane? ....

Czy nie można zadać pytań PRZED zakupem?

Michał... Złamałeś kilka zasad, których nie należy łamać. A przede wszystkim: wpuściłeś ryby do niedojrzałego zbiornika, wpuściłeś ich za dużo i wpuściłeś to co miałeś pod ręką.... nie zrobiłeś testów, nie poczytałeś o hodowli ryb z jeziora Malawi.... Kiryski?????

A wystarczyło przeczytać to forum.... Dział Podstawy, FAQ....

Dlaczego ludzie tak bezmyślnie podchodzą do tematu?... Ja miałem zakładać akwarium w marcu, a nadal zgłębiam wiedzę i przesuwam zakładanie akwarium z miesiąca na miesiąc, a nawet był okres, że chciałem zrezygnować. Dlaczego ludzie najpierw robią, a potem zaczynają myśleć. Bynajmniej niektórzy...

W mojej ocenie, aby uratować te ryby, należy zrestartować akwarium, a ryby oddać do sklepu.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

26 pyszczaków kiryski i glonojady w 150l o ile dobrze licze ... Wow no to masz zupe... Sam zaczynam dopiero z tym biotopem ale już coś wiem, a napewno wiem, że to za dużo ryb ! Nawet jak jakimś cudem ustabilizujesz zbiornik to i tak kirysy zostaną zatłuczone przez agresywne ryby jakimi są pyszczaki. Sama podmiana wody różne magiczne dodatki do wody i podmiana ceramiki chyba ci nie starczą. Osobiście szybko pozbył bym sie zbrojników i kirysów a o pyszczakach doczytał i wybrał obsadę z głową, a nie kolorystycznie :P Tak czy siak trzymam kciuki że wyprowadzisz baniak na prostą :cool:


Wysłane przy użyciu Taptalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.