Skocz do zawartości

Pierwsze malawi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam na imię Kamil i właśnie zaczynam przygodę z pielęgnicami malawi.


Akwarium jakim dysponowałem jest nie duże, mianowicie 200 L(100*40*50h). Niestety na razie musi takie zostać, może jak dzieciaki podrosną to pomyślę nad większym. To póki co mam dość ładnie (tak uważam) zabudowane i nie bardzo nawet jest jak je powiększyć.


Odnośnie strony technicznej to oświetlenie zrobiłem na modułach LED Samsung 5630 * 4sztuki, i RGB * 5 sztuk, steruje nimi sterownik TC420.


Tło, i piasek (0,6-1,5mm) z allegro, kamienie ze składu ogrodniczego. Na dno pod piasek i kamienie dałem styropian.


Filtracja jest następująca:

-mechanik Aquael turbo 1500,

-biolog Eheim 2028 z dwoma prefiltrami narurowymi. Niestety póki co walczę z nieszczelnością 2028 i tymczasowo śmiga stary 2213 classic.


Odnośnie obsady to zdecydowałem się na pseudotropheus ice blue zebra i metriaclima msobo magunga. Na początek zdecydowalem się na zakup po osiem sztuk, do późniejszej redukcji. Za namową żony dokupiliśmy jeszcze dwie sztuki synodontis petricola.


Generalnie to chyba wszystko, jestem otwarty na uwagi i życzenia powodzenia w hodowli :)

post-15802-14695722645404_thumb.jpg

post-15802-14695722645643_thumb.jpg

post-15802-14695722645892_thumb.jpg

post-15802-1469572264619_thumb.jpg

post-15802-14695722646437_thumb.jpg

post-15802-14695722646679_thumb.jpg

post-15802-14695722646907_thumb.jpg

post-15802-14695722647151_thumb.jpg

post-15802-14695722647395_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zdecydowałeś się na zakup trzeba było zawitać na to forum. Tutaj szybko wyperswadowano by ci taką obsadę do takiego małego akwarium, te ryby rosną po prostu za duże do takiego litrażu. Tak na przyszłość nie słuchaj żony w sprawie obsady bo ten synodontis raczej nie występuje w Malawi, czytaj, czytaj i się ucz.

Tak przy okazji ładny baniaczek, szkoda tylko że dając tak szerokie tło ograniczyłeś rybom jeszcze miejsce do pływania. Czeka cię chyba jednak zakup większego zbiornika albo wymiana obsady, bo jak ryby podrosną to zrobią ci tam Sajgon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na temat obsady i to dość sporo, oba gatunki dorastają do 11-12 cm. Zobaczymy jak podrosną i będzie za ciasno to coś pomyślę, czas pokaże. Rozważałem jeszcze maingano zamiast ice blue, ale zapadła decyzja taka a nie inna. Nie ma co dramatyzować ;)


Tło nie jest takie grube na jakie wygląda ale na pewno trochę miejsca zajmuje. Zależało mi aby całe akwarium wyglądało w miarę estetycznie.


Dziękuję Ci za twoją opinię Bezprym.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zobaczymy jak podrosną i będzie za ciasno to coś pomyślę, czas pokaże. Rozważałem jeszcze maingano zamiast ice blue, ale zapadła decyzja taka a nie inna. Nie ma co dramatyzować ;)

Słusznie - czas pokaże.

Akwarium prezentuje się świetnie, msobiaki na tym tle i w tym oświetleniu - rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na temat obsady i to dość sporo, oba gatunki dorastają do 11-12 cm.


Ten pseudotropheus ice blue zebra to poprawnie M. Callainos o ile się nie mylę. A jeżeli tak to samce spokojnie dorastają do 15 cm w dość szybkim tempie. Msobo też spokojnie osiągnie te 15 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.