Pogo Opublikowano 9 Maja 2015 #1 Opublikowano 9 Maja 2015 Witam, swoim pierwszym postem na forum chcę przedstawić się i swoje akwarium. Nazywam się Marcin, jestem z Tomaszowa Maz. na forum siedzę i śledzę różne wątki/tematy od kilku miesięcy, myślę, że przeczytałem tu niejedną dobrą książkę W końcu nadszedł dzień w którym i ja mogę się pochwalić co się urodziło. Z góry przepraszam za jakość zdjęcia, mam tylko aparat w telefonie. Akwarium 200l - a raczej tylko 200l bo chciałem większe, ale nie stać mnie na kupno nowego większego, obecne zabrałem nieużywane od nas z firmy niegdyś po hodowli czarnych mieczyków mojego taty. Jeżeli będę miał trochę kasy to postawie z czasem coś większego Filtracja: HW 302 - ceramika, grys, wata/gąbka + aquael pompa circulator 1500 Tło - czarne spienione pcv Kamienie - Gnejs Oświetlenie - póki co jedna standardowa jarzeniówka przyciemniona po bokach folią aluminiową, ale mam już naświetlacz led, który zamontuje na dniach. Szafka - typ tytan - jest to przerobiony stół od starej maszyny szwalniczej - metalowy stelaż z obudową. Po paru tygodniach cykl azotowy się zamknął (monitorowane testami) - bakterie startowe > gąbka filtra z czynnego akwarium > rybki startowe (3 gupiki) i tak od dwóch dni pływają u mnie 10x pseudotropheus saulosi + 10x iodotropheus sprengerae do późniejszej redukcji po jednym haremie. Rybki od samego początku czują się dobrze, są bardzo ciekawskie, pływają po całym akwarium, pokarm przyjmują jak szalone, gdy przesuwałem filtr skubały rękę - nic się nie boją. Chciałbym o ile cichlids mi na to pozwolą posadzić las anubiasów nana na skale a la Król Lew No, ale w życiu nic nie jest idealne tak więc Panie i Panowie za przeproszeniem spieprzyłem sprawę z piaskiem. Raz, że jest trochę za jasny (ale to pół biedy) dwa jest za drobny - granulacja 0,5 przez to nie mogę ustawić dobrej cyrkulacji bo gdy ustawie aquaela na wyższe obroty piasek zaczyna fruwać po akwarium... Czym się kierowałem kupując piasek? Na zasadzie "a to tylko piasek co tu można zepsuć" - a no można... (była to pierwsza rzecz jaką kupiłem do zbiornika a dopiero później poczytałem na ten temat) Póki co nie planuje wymiany podłoża, ale z czasem na pewno to zrobię, teraz kupy zbierają mi się w paru miejscach, więc na razie odmulacz power.
Dario1906 Opublikowano 9 Maja 2015 #2 Opublikowano 9 Maja 2015 Za pierwszym razem zrobiłem ten sam błąd co ty Po jakimś czasie wymieniłem na 1,2-2mm i była gitara Musiałem to zrobić ponieważ fruwał mi piasek i w rogach zbierały sie kupy zbierałem tak jak ty odmulaczem ale to ino wizualnie było ok ale z No3 nie mogłem sobie poradzić zmieniłem podłoże cyrkulator na fulla i była gitara. Powodzenia
Olobolo Opublikowano 9 Maja 2015 #3 Opublikowano 9 Maja 2015 A ja nie mogę się doczekać tego Anubiasa przyklej go do skał albo jaki tam masz pomysł, to zdradź
marek_z_81 Opublikowano 9 Maja 2015 #4 Opublikowano 9 Maja 2015 Witaj. Widać, że wszystko zrobione z głową. Czytanie nie poszło w las. Mnie akwarium się bardzo podoba. Super robota.
luk5007 Opublikowano 9 Maja 2015 #5 Opublikowano 9 Maja 2015 Aż miło poczytać i popatrzeć Oby więcej takich jak Ty kolego, najpierw wiedza później działanie, a nie na odwrót. Gratki z udanego początku i witamy na forum
pablojogi Opublikowano 9 Maja 2015 #6 Opublikowano 9 Maja 2015 całkiem ciekawy aranż jak na akwa 200 l, powodzenia!!!
MatiK Opublikowano 10 Maja 2015 #7 Opublikowano 10 Maja 2015 Witaj na forum, w zasadzie koledzy wyżej już napisali co i jak, ja mogę się tylko podpisać gratulacje i powodzenia w dalszej hodowli
Pogo Opublikowano 11 Maja 2015 Autor #8 Opublikowano 11 Maja 2015 Dzięki za miłe słowa Anubiasy myślałem aby przytrzymać jakimiś kamieniami do czasu aż same korzeniami się nie wrosną w skałę, ale mam w planach na weekend wymianę piasku(postanowiłem zrobić to teraz niż później żałować) i tak może przy tym zabiegu przywiąże je cienką żyłką wędkarską? Sam jeszcze nie wiem
egon44 Opublikowano 21 Sierpnia 2015 #9 Opublikowano 21 Sierpnia 2015 Dzięki za miłe słowa Anubiasy myślałem aby przytrzymać jakimiś kamieniami do czasu aż same korzeniami się nie wrosną w skałę, ale mam w planach na weekend wymianę piasku(postanowiłem zrobić to teraz niż później żałować) i tak może przy tym zabiegu przywiąże je cienką żyłką wędkarską? Sam jeszcze nie wiem Jesli będziesz zmieniał piach to najlepiej o granulacji 0-8mm do 1,2mm,tylko trochę starego piasku sobie zostaw w baniaku(w nich są już bakterie)to wymieszasz wszystko razem i będzie ok
MatiK Opublikowano 21 Sierpnia 2015 #10 Opublikowano 21 Sierpnia 2015 Jesli będziesz zmieniał piach to najlepiej o granulacji 0-8mm do 1,2mm,tylko trochę starego piasku sobie zostaw w baniaku(w nich są już bakterie)to wymieszasz wszystko razem i będzie ok Andrzej, patrz na daty postów Pogo zmieniał piach, ale to było w maju
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się