Pogo Opublikowano 21 Sierpnia 2015 Autor #11 Opublikowano 21 Sierpnia 2015 Akurat trafił bo muszę się przyznać, że nadal tego nie zrobiłem Głównie dlatego, że piasek mi nie fruwa, cyrkulacja w miarę jest, więc główny problem znikł. Nadal przeszkadza mi trochę to, że wygląda on mało naturalnie i tak mi chodzi cały czas po głowie, żeby zmienić na Kreisel, ale jeżeli podejmę się wymiany to zmieniam również aranżacje. Niby podoba mi się mój gnejs, ale mam w głowie ciekawsze pomysły z serpentynitem Wiem, w pierwszym cm piasku jest najwięcej bakterii, ale jeżeli będę zmieniał to całkowicie, nie zamierzam mieszać. Nawet jeżeli zachwiało by mi to biologię w akwarium to mam w pogotowiu KAP.
Pogo Opublikowano 10 Września 2015 Autor #12 Opublikowano 10 Września 2015 I już miałem wymienić piasek i zmienić aranżacje. Dosłownie miałem przygotowane wszystko na dziś - piasek przepłukany, skały wyczyszczone, małe akwarium przygotowane na przejęcie ryb na ten czas i chwile dla siebie. No to wchodzę do domu, jak zwykle patrzę na chwilę w akwarium a tam... moje saulosi pierwszy raz prawdziwe tarło trzaskają(akurat dłużej w pracy zostałem więc niezły fart ), widziałem jak samiczka ikrę łapie do pyska i nawet nagrałem co nieco, ale szkoda wrzucać filmik z telefonu - słaba jakość, kolory przekłamane. Moje pyszczaki są jeszcze młode samiczka, która nosi teraz ikrę ma ok 4cm a samiec, który ją zapłodnił jest już dosyć intensywnie ubarwiony i ma coś koło 5-6cm. Wiecie nie zależy mi na młodych o ile w ogóle coś by z tego było, ale to ich pierwsze tarło, samica jest pewnie zestresowana i dodatkowo nie chcę im teraz narobić dodatkowego stresu więc chyba poczekam z tymi zmianami jeszcze. A z inkubacji cała rodzina się cieszy łącznie ze mną
egon44 Opublikowano 10 Września 2015 #13 Opublikowano 10 Września 2015 I już miałem wymienić piasek i zmienić aranżacje. Dosłownie miałem przygotowane wszystko na dziś - piasek przepłukany, skały wyczyszczone, małe akwarium przygotowane na przejęcie ryb na ten czas i chwile dla siebie. No to wchodzę do domu, jak zwykle patrzę na chwilę w akwarium a tam... moje saulosi pierwszy raz prawdziwe tarło trzaskają(akurat dłużej w pracy zostałem więc niezły fart ), widziałem jak samiczka ikrę łapie do pyska i nawet nagrałem co nieco, ale szkoda wrzucać filmik z telefonu - słaba jakość, kolory przekłamane. Moje pyszczaki są jeszcze młode samiczka, która nosi teraz ikrę ma ok 4cm a samiec, który ją zapłodnił jest już dosyć intensywnie ubarwiony i ma coś koło 5-6cm. Wiecie nie zależy mi na młodych o ile w ogóle coś by z tego było, ale to ich pierwsze tarło, samica jest pewnie zestresowana i dodatkowo nie chcę im teraz narobić dodatkowego stresu więc chyba poczekam z tymi zmianami jeszcze. A z inkubacji cała rodzina się cieszy łącznie ze mną Gratuluje tarła ale jak piszesz jeśli to ich pierwsze tarło to samica może zjeść lub wypluć ikrę,ale wcale tak nie musi być.U mnie np samica saulosi przy pierwszym tarle wypluła ikrę,ale następne już obyło się sukcesem,samicy nie odławiałem i dochowałem się 2 szt maluchów.Pozdrawiam 1
Pogo Opublikowano 22 Września 2015 Autor #14 Opublikowano 22 Września 2015 No i stało się... Zostałem zmuszony do podjęcia zmiany aranżu ponieważ przez moje przygotowanie logistyczne do całego przedsięwzięcia zrobiło niezły burdel w mieszkaniu, a że na weekend potrzebowałem mieć porządek wziąłem się do roboty mimo wcześniejszych wątpliwości. Całość przy wcześniejszym przygotowaniu nie jest dużym wyzwaniem, ale polecam zaopatrzyć się w alkohol jakoś tak zanim sobie nie drinkąłem to mi topornie trochę szło a potem już z górki Wszystko się udało, z efektu jestem zadowolony, ryby czują się bardzo dobrze, samiczka mimo stresu dalej inkubuje. Prawdopodobnie będą jeszcze małe korekty oświetlenia, dojdzie sterownik. Myślę jeszcze o vallisnerii koło środka i może ukrytym anubiasie w grocie. Uwiecznione telefonem szału nie ma Piasek w rzeczywistości jest zółto-szary, dużo ciemniejszy niż na zdjęciu.
egon44 Opublikowano 22 Września 2015 #15 Opublikowano 22 Września 2015 Witam.Super to wygląda jak dla mnie lepiej niż poprzednia twoja aranżacja...tylko ta lewa strona z tym kamieniem u dołu do poprawki,no i dałbym trochę więcej piasku...A co do roślin to jak kto woli ale ja bym zostawił jak jest teraz bez nich
Pogo Opublikowano 24 Września 2015 Autor #16 Opublikowano 24 Września 2015 Lewa strona też mi do końca nie pasowała, ale na razie zostaje chyba, że na składzie znajdę ciekawsze kształty. Piasku trochę mi zostało, na zdjęciu może nie wygląda, ale warstwa 3-4 cm jest a więcej już mi się nie podoba i szkoda wody, której i tak jest niewiele Lubie bardzo vallisnerie gęsto obsadzoną w jednym miejscu i już parę razy próbowałem w poprzednim aranżu, ale pyśki mają inne plany i robią sobie z niej sałatkę.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się