Jump to content

Siema.


Recommended Posts

Witam Wszystkich. Mam na imię Piotr i jestem tu nowy. Mój zbiornik to 450l ale na razie jestem na etapie wydawania ryb i roślin bo to akwarium jest towarzyskie. Od jakiegoś czasu urzekło mnie Malawi i pyszczaki,dlatego też zacząłem lekturę od najlepszego Forum w tym temacie.Minie trochę czasu jeszcze zanim wystartuję z pysiami ale generalnie przymierzam się do Launocar.Jak tylko zrobię akwa podzielę się zdjęciami.Pozdrawiam wszystkich userów.:)

Link to comment
Share on other sites

Witaj

Wybrałeś ciekawy gatunek, będę kibicował. Wybrałeś ten gatunek że względu kolorystycznego , czy chodzi ci o zachowania rozrodcze? Są w tej grupie takie samice które inkubują młode i pozostają na terytorium samca.

powodzenia :D

Link to comment
Share on other sites

Aulonocary podobają się i mi i mojej żonie ale w sumie fakt,że jest bardzo dużo odmian tego gatunku też się przyczynił do wyboru tej rybki. Zanim ruszę jeszcze chwila zejdzie bo mam parę skalarów i molinezje do wydania.Ale jest mały plus bo mam aktywny zbiornik i moje bakterie są już u mnie dobrze zadomowione :).Tak na marginesie wiem,że to Klub Malawi ale jakby ktoś chciał zobaczyć moje akwarium to zapraszam na:

Akwarium 450l - YouTube

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ładne akwarium aż szkoda likwidować. Nie chciał bym Ciebie zniechęcać ale przy aulonocarach można zostać z dwoma, trzema ładnymi rybami i dwudziestoma brzydalami w akwarium. Trzeba przeanalizować ryby pod wzglendem agresji ( gdzieś na forum była ankieta ) sam to przerabiam i nie jestem z siebie zadowolony.

Link to comment
Share on other sites

To akwa na YT nie jest obecnie tak piękne, ciągła walka z glonami plus masa starań co do parametrów wody dała mi się już dawno we znaki. Żonka w przypływie agresji wlała jakiegoś specyfiku od glonów i większość delikatnych roślin poszła się rąbać a glon jak był tak jest. W sumie to tylko przyśpieszyło i przekonało mnie co do zmiany na Malawi. Co do Aulonocar to nie jest żelazna decyzja. Na razie dużo czytam i chłonę wiedzę co do hodowli pysi. Wszystko przede mną ale każda sugestia mile widziana.Pozdro 4all.;)

Link to comment
Share on other sites

Witam, fakt trzeba przyznać zbiornik bardzo ładnie utrzymany. Przesiadka z takiego zielonego baniaka na Malawi, można porównać do przeniesienia się z dżungli na pustynię. Na szczęście ryby swoją urodą i zachowaniem nadrabiają i odwdzięczają się za ten surowy krajobraz. Witam na forum ;)

Link to comment
Share on other sites

ryby swoją urodą i zachowaniem nadrabiają i odwdzięczają się za ten surowy krajobraz.


Ten surowy krajobraz jest otoczony piękną głębią i to jest to co prawdziwi mężczyźni lubią. Ech jak mi się to podoba w Malawi i widzę, że kolega PadrePio zaczyna to czuć

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.