Skocz do zawartości

Nowy projekt Stana - Predatorium 1147l


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, stan napisał:

 Broń mnie Panie Boże od ciepłej wódki

Kiedyś widziałem bardzo mądry tekst: " Jeżeli ktoś nie kocha ciepłej wódki, to nie zasługuje na zimną " ;) 

Wracając do glonów, ja doczekałem się zielonych po prawie 3 latach działania akwarium a stało się to po zmianie oświetlenia z 6500K na 11000K i większym natężeniem. Natomiast kiedyś prowadziłem krewetkarium 30l z oświetleniem 10000k 15W i powiem Wam, że co tam się działo to serce rosło. Wszystko porośnięte bardzo długimi zielonymi glonami. Długość nitek spokojnie osiągała 10cm a ilość glona powalała na kolana. Niestety nie udało mi się osiągnąć tego przy malawi, choć i tak jest już bardzo dobrze. W krewetkarium miałem wodę miękką około 6 GH.  Nie ma recepty na glony. Albo się pojawią albo nie. Jedynie jest recepta na sinice ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lufa555 napisał:

Kiedyś widziałem bardzo mądry tekst: " Jeżeli ktoś nie kocha ciepłej wódki, to nie zasługuje na zimną " ;)

Jak mam pokochać ciepłą wódkę to wolę nie zasługiwać  na zimną , wybiorę ,,rudą" byle nie chliptać ciepłej  ;-) 

Wracając do glonów to zgadzam się z tobą nie ma recepty na glony 100% , ale jak pisałem wcześniej ( zresztą inni to samo zauważyli) mocniejsza cyrkulacja na pewno jest na plus dla fajnych długachnych glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2016 o 17:14, stan napisał:

Eljot helmety w moim akwarium!! Broń mnie Panie Boże od ciepłej wódki, góralskiej muzyki,  dotyku faceta na karku jak i helmetów w moich akwariach

Co do wódki i dotyku faceta to się zgodzę,ale muzykę góralską to akurat uwielbiam;).A co do helmetów to taka ciekawostka,ja w akwarium mam lawę, i skurczybyki za jasną cholerę się nie tkną nic co na niej rośnie.Dlatego w moim akwarium na lawie to mam falującą łąkę,za to szyby czyściutkie:).Nie wiem czemu tego nie chcą żreć z lawy,ale w sumie teraz bardzo ładnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzegorz77 napisał:

,ja w akwarium mam lawę, i skurczybyki za jasną cholerę się nie tkną nic co na niej rośnie.Dlatego w moim akwarium na lawie to mam falującą łąkę,za to szyby czyściutkie:).Nie wiem czemu tego nie chcą żreć z lawy,ale w sumie teraz bardzo ładnie to wygląda.

Grzegorz..one przede  wszystkim jedzą okrzemki. Inne owszem..ale sporadycznie .  Dlatego jak to nie są okrzemki to Ci nie ruszą. Chyba ,że naprawdę będą głodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.