Misiek Opublikowano 21 Kwietnia 2015 #21 Opublikowano 21 Kwietnia 2015 Mathieu no to oficjalnie gratuluję i ja Maluchy zawsze są fajne. Wg mnie cyrkulacja nie wygląda na przesadzoną, ryby pływają w obie strony po całym akwarium. Na filmach z jeziora widać jak bardzo prądy i fale miotają rybami. W warunkach akwariowych trudno jednak odzwierciedlić masy wody z jeziora. Cyrkulacja z kolei powinna nam zamiatać nieczystości.
mathieu Opublikowano 21 Kwietnia 2015 Autor #22 Opublikowano 21 Kwietnia 2015 No własnie z tą cyrkulacją nie jest tak źle chyba jak to wygląda. Zastanawiałem się nawet czy nie dołożyć cyrkulatora, w przyszłości jak ryby podrosną. Do tego mam wrażenie, że tylko przy szybie tak to wygląda, bardziej w głąb akwarium już tak nie ciągnie. No ale będę obserwował czy nieczystości się nie osadzają nigdzie.
Misiek Opublikowano 21 Kwietnia 2015 #23 Opublikowano 21 Kwietnia 2015 Ja u siebie początkowo miałem opartą filtrację tylko o e1501 z prefiltrem z korpusu narurowego i podstawowym cyrkulatorem jvp-100. Póki ryby były młode i małe dawało to radę. Gdy podrosły niestety sporo nieczystości zbierało się w paru miejscach. Dodałem ostatnio aquael circulator 1000 i jak na razie jest okej, brak widocznych nieczystości.
mathieu Opublikowano 21 Kwietnia 2015 Autor #24 Opublikowano 21 Kwietnia 2015 Patrząc na swoje akwarium też mam wrażenie, że to będzie jednak za mało w przyszłości. Nie wiem tylko czy pierwszym krokiem powinna być wymiana Starego AquaSzuta 1000l/h na jakiegoś Aquael Circulator, czy dołożenie do tego zestawu co już jest jakiegoś dodatkowego cyrkulatora.
Misiek Opublikowano 21 Kwietnia 2015 #25 Opublikowano 21 Kwietnia 2015 Nie wiem jak Twój AquaSzut wygląda, myślę że to też nie jest ważne. Jeśli 1000 w jego nazwie oznacza jego przepływ to powinien być wystarczający, myślę że póki co nie masz się czym martwić. Tylko czyścić gąbkę na nim raz w tygodniu, żeby mu brudna gąbka nie dusiła przepływu. Jak z czasem będzie potrzeba dołożysz mały cyrkulator jvp i podobnie jak u mnie może być to finał.
Mortis Opublikowano 21 Kwietnia 2015 #26 Opublikowano 21 Kwietnia 2015 Aquael cyrkulator 1500 będzie troszkę dużo ale masz tam regulację przepływu i sobie ustawisz, a może zmienisz akwa na większe i będziesz mechaniaka gotowego do użycia.
mathieu Opublikowano 21 Kwietnia 2015 Autor #27 Opublikowano 21 Kwietnia 2015 Dokładnie, przepływ 1000l/h. Mam jednak wrażenie, że jakoś słabo dmucha. Nie wiem czy to kwestia jego wieku już, czy moje błędne wyobrażenie. Wygląda jak ten z obrazka. Ja zostawiłem tylko tę górną część (zieloną), a dolne koszyki zastąpiłem jedną gąbka 20x10 cm w kształcie walca.
Misiek Opublikowano 21 Kwietnia 2015 #28 Opublikowano 21 Kwietnia 2015 Nikt nie będzie wiedział z jaką siłą dmucha Sprawdź doświadczalnie to Ci się wyjaśni. Wsadź go do wiadra, miednicy lub zostaw w akwarium. Na wylot załóż wąż. Na tej samej wysokości lub niżej (żeby nie musiał pompować do góry) umieść drugie naczynie. Włącz stoper, odlicz minute pracy i sprawdź jakąś miarką (np kuchenna) ile wody Ci przelał, pomnóż przez 60 i będziesz miał swój realny przepływ na godzinę. Jak będzie znacząco mniejszy zmienisz filtr na coś nowszego. Póki jest czysto w akwarium nie widzę potrzeby zaprzątania sobie tym głowy
Bezprym Opublikowano 21 Kwietnia 2015 #29 Opublikowano 21 Kwietnia 2015 Normalnie do takiego baniaka jak twój to na tym forum polecany jest właśnie filtr o przepływie 1500 l/h.
mathieu Opublikowano 21 Kwietnia 2015 Autor #30 Opublikowano 21 Kwietnia 2015 Gdzieś tam z tyłu głowy i tak mi siedział cały czas ten Aquael Circlator 1500 więc pewnie niedługo będę musiał pomyśleć.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się