Skocz do zawartości

Malawi 200l - drugie podejście


mathieu

Rekomendowane odpowiedzi

Mathieu no to oficjalnie gratuluję i ja :) Maluchy zawsze są fajne.


Wg mnie cyrkulacja nie wygląda na przesadzoną, ryby pływają w obie strony po całym akwarium.

Na filmach z jeziora widać jak bardzo prądy i fale miotają rybami. W warunkach akwariowych trudno jednak odzwierciedlić masy wody z jeziora. Cyrkulacja z kolei powinna nam zamiatać nieczystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie z tą cyrkulacją nie jest tak źle chyba jak to wygląda. Zastanawiałem się nawet czy nie dołożyć cyrkulatora, w przyszłości jak ryby podrosną. Do tego mam wrażenie, że tylko przy szybie tak to wygląda, bardziej w głąb akwarium już tak nie ciągnie. No ale będę obserwował czy nieczystości się nie osadzają nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie początkowo miałem opartą filtrację tylko o e1501 z prefiltrem z korpusu narurowego i podstawowym cyrkulatorem jvp-100. Póki ryby były młode i małe dawało to radę. Gdy podrosły niestety sporo nieczystości zbierało się w paru miejscach. Dodałem ostatnio aquael circulator 1000 i jak na razie jest okej, brak widocznych nieczystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na swoje akwarium też mam wrażenie, że to będzie jednak za mało w przyszłości. Nie wiem tylko czy pierwszym krokiem powinna być wymiana Starego AquaSzuta 1000l/h na jakiegoś Aquael Circulator, czy dołożenie do tego zestawu co już jest jakiegoś dodatkowego cyrkulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Twój AquaSzut wygląda, myślę że to też nie jest ważne. Jeśli 1000 w jego nazwie oznacza jego przepływ to powinien być wystarczający, myślę że póki co nie masz się czym martwić. Tylko czyścić gąbkę na nim raz w tygodniu, żeby mu brudna gąbka nie dusiła przepływu. Jak z czasem będzie potrzeba dołożysz mały cyrkulator jvp i podobnie jak u mnie może być to finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przepływ 1000l/h. Mam jednak wrażenie, że jakoś słabo dmucha. Nie wiem czy to kwestia jego wieku już, czy moje błędne wyobrażenie. ;) Wygląda jak ten z obrazka. Ja zostawiłem tylko tę górną część (zieloną), a dolne koszyki zastąpiłem jedną gąbka 20x10 cm w kształcie walca.

post-14845-14695722231583_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie będzie wiedział z jaką siłą dmucha :) Sprawdź doświadczalnie to Ci się wyjaśni. Wsadź go do wiadra, miednicy lub zostaw w akwarium. Na wylot załóż wąż. Na tej samej wysokości lub niżej (żeby nie musiał pompować do góry) umieść drugie naczynie. Włącz stoper, odlicz minute pracy i sprawdź jakąś miarką (np kuchenna) ile wody Ci przelał, pomnóż przez 60 i będziesz miał swój realny przepływ na godzinę. Jak będzie znacząco mniejszy zmienisz filtr na coś nowszego.

Póki jest czysto w akwarium nie widzę potrzeby zaprzątania sobie tym głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.