Skocz do zawartości

Polecane firmy/producenci zbiorników


Olobolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Stoję przed wyborem akwarium. Ze 100x40x50 zrobiło się dzięki Wam 150x50x60. Myślałem, że sprawę akwarium mam już za sobą. Padło na zestaw diversa. Zdębiałem jak przeczytałem tu na forum, ze one moga pękać..... Byłem w sklepie i porównywałem akwaria optiwhite i float. Nie widziałem różnicy, wiec ucieszyłem sie ze zaoszczędzę. Ale czytając to forum wyłania mi się obraz optiwhite jako akwarium zrobionego lepiej niż float. Mogę sie oczywiscie mylić


W związku z tym, ze zrobiłem koło i znowu chyba chcé optiwhite, postanowiłem nie kupować akwarium, dopóki nie będę miał pewności, ze kupuję porządne.


I tutaj na prawdę liczę na Wasze doświadczenie....


Ceny sa rożne. Od 600 za zwykle 10mm ze wzmocnieniami z czarnym silikonem do ponad 2000 optiwhite.

Ciekawa jest opcja optiwhite z Wrocławia na Allegro: 5 lat gwarancji szkło 12mm bez wzmocnien.... Za 1900 bodajże.

Zobacz ofertę: Akwarium OptiWhite 150x50x60 - 450l _____ WROCLAW

http://allegro.pl/showItem2.php?item=5229687720


Jakie wybrać?.

Czy najdroższe równa sie najlepsze?


Które firmy polcacie??

Których unikać?

Ponoć Skorpion z Poznania robi akwaria z chińskiego white i nazywa to optiwhite, a wykonani jest tragiczne...


Nie wiem jaką firmę wybrać...

Bardzo proszę o pomoc i mam nadzieję, że innym też się przyda.

Przeszukałem forum i nie mogłem znaleźć inf. O polecanych producentach akwariów.

Liczę na Was. Pomogliście wybrać filtr (a raczej jego brak:), to i akwarium pomóżcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Których unikać?

Ponoć Skorpion z Poznania robi akwaria z chińskiego white i nazywa to optiwhite, a wykonani jest tragiczne...



Nie polecam - porażka !!


Polecam za to bardzo Przemka Wieczorka z Akwarium-Szczecin ! Po prostu robi super zaje... akwaria , wykończenia łamią klate , a i ceny ma spoko.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam za to bardzo Przemka Wieczorka z Akwarium-Szczecin ! Po prostu robi super zaje... akwaria , wykończenia łamią klate , a i ceny ma spoko.


Dokładnie, ja też jestem bardzo zadowolony ze swojego, brałem z przednią szybą opti. Napisz o wycenę. Jak się zdecydujesz, będziesz miał piękne i bezpieczne szkło.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Was ukatrupię:) nie wiem, czy to zmieści się w drzwiach. Blok nowy, pewnie ma z 3 lata, wiec chyba przemyślany, ale z Polska myślą techniczna nigdy nie wiadomo. Winda ma ponad 2m, ale nie wiem czy z korytarza do przedpokoju po ukosie w drzwi się zmieści będę musiał skonstruować atrapę podstawy akwarium i sprawdzić:)

No tak 200x60x60 pozwoli mi na 7 gatunków po piec ryb:) tak wstępnie obliczyłem ale o to będę pytał w innym wątku. Tutaj proszę o rady odnosnie polecanych firm.


P.S. 2 metrowe akwarium zawsze marzyło mi sie do trzymania piranii. . . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok nowy, pewnie ma z 3 lata


Mój ma 5 lat i stawiam 255x75x60 ;-) , ale kleje baniak na miejscu bo nie wyobrażam sobie niesienia tego szkiełka ;-)

Jak byś chciał kleić na miejscu to polecam the walda , jeden z lepszych szklarzy w naszej Polandi ,a i ceny nie wygórowane za klejenie na miejscu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.