Skocz do zawartości

Co powiecie o takiej obsadzie do 720l?


Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie o cenach takiej obsady?

PROTOMELAS TAENIOLATUS RED EMPRESS 5SZT = 125ZL

DIMIDIOCHROMIS COMPRESSICEPS 5SZT = 100ZL

SCIEANOCHROMIS FRYERI 5SZT = 100ZL

LIMBOCHROMIS FUSCOTAENIATUS 5SZT = 60ZL

AULONOCARA NGARA 4SZT = 100ZL

AULONOCARA EUREKA 5SZT = 150ZL


CHAMPSOCHROMIS JEST AKTUALNIE ZAREZERWOWANY.


Lacznie: 635zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny jak ceny ale łączenie krokodyli z krową i kurami rzadko wychodzi na dobre wszystkim poza krokodylami ;). Sorrki ale obsada tak odjechała od pierwowzoru i to w tak złym kierunku, że az szokujace. Rybożerne drapiezniki nie powinny byc łaczone z peryfitonozernym protomelasem i co prawda jedzącymi bezkręgowce ale mogącymi stanowić jedna z części menu tych drapieżników, Aulonocara.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROTOMELAS TAENIOLATUS RED EMPRESS 5SZT = 125ZL

1+3/4 jest ok

DIMIDIOCHROMIS COMPRESSICEPS 5SZT = 100ZL

po co tyle 1+2 powinno wystarczyć

SCIEANOCHROMIS FRYERI 5SZT = 100ZL

1+1/2

AULONOCARA NGARA 4SZT = 100ZL

2+2 choć nie wiem czy się utrzymają dwa samce

AULONOCARA EUREKA 5SZT = 150ZL

1+2 gdyż Jacobfreibergi to najbardziej agresywna grupa Aulonocar. U mnie przy Otter Point nie dało się utrzymać dwóch samców

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie w jednym szkle Nimbo dorastającego do 25 cm siłacza z relatywnie agresywnymi compressami takiej wielkości oraz 9-10 cm samicami Aulonocara to na prawdę bardzo ryzykowne rozwiązanie. Jedno uderzenie tak silnej ryby jak drapieżniki, które pragniesz mieć potrafi usmiercić rybę wielkości 10 cm kiedy ta nieopacznie wpłynie w miejsce tarliskowe. Przemyśl to jeszcze raz i skup się albo na silnych rybach albo na słabszych rybach. Istnieją też lepsze rozwiązania dietetyczne. Mam taeniolatus 7 lat i były w rożnych układach, miałem czas ocenić przy jakiej diecie jest im najlepiej i na pewno po raz drugi nie łączył bym ich z zooplanktonozernym Copadichromis a już na pewno nie z rybożernym Buccochromis czy Mylochromis. Pozostały u mnie z poprzedniej obsady i mają dożywocie ale skoro ty ich jeszcze nie masz to się zastanów ponownie. Póki będą młode jeszcze może być OK. Z czasem będa Ci tyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega bardzo chce mieć i aulonki i predatory. O ile jakobfreibergi może się utrzymać, gdyż to duża i silna ryba, to ngara nie ma szans w dłuższej perspektywie. Poza tym już na dzień dobry chcesz kupić predatory dwa razy większe od aulonek. Zapomnij o Champsochromis i Aristochromis, masz za małe akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie już z tego co piszecie Champsochromis a Aristochromis przecież nie ma w obsadzie. Dzięki Panowie :)

A bardzo wielka głupota będzie dodanie METRIACLIMA ZEBRA CHILUMBA MAISON REEF bo jestem zakochany w tej rybie ?

-- dołączony post:




Sławek , a LIMBOCHROMIS FUSCOTAENIATUS 5SZT w ogóle nie dawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do drapieżników chilumba nie pasuje dietetycznie, podobnie jak do Aulonocara pod względem zachowania. To co planujesz i tak łamie wszelkie konwencje i odchodzi od Malawki w kierunku zbiornika ozdobnego, więc jeśli tylko podoła filtracja to możesz tam mieć nie tylko chilumba. Dworzec kolejowy rządzi się jednak swoimi prawami. . . niemalawiatycznymi ☺.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a LIMBOCHROMIS FUSCOTAENIATUS 5SZT w ogóle nie dawać?


Pierwsza sprawa nie limbochromis , a nimbochromis ;-)

Druga sprawa ta ryba jest bardzo agresywna i rośnie z niej sporej wielkości klocek. Ciężko może być go ujarzmić z mniejszymi rybami. Widziałem jak podczas szykowania się do tarła wsio w akwarium dosłownie fruwało nie skończyło się tarłem bo samiec zabił samice kilkom strzałami. Hmm, ciekawe co by sie działow akwarium podczas samego tarła.

Drugi gatunek agresywny jaki chcesz zapodać to compres , tak samo jak wyżej odradzam Ci ta rybę w takim układzie jak podałeś. U mnie młodziutki samiec 16cm ustawia wszystko w akwarium łącznie z fusco i potrafi przywalić. Nie raz widziałem jak frejka fruwał po akwarium bo się chciała postawić compresowi ;-).

Osobiście polecał bym Ci coś spokojniejszego ale równie pięknego jak mylochromis mchuse czy exochromis anagenys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.