Piciu_poznań Opublikowano 23 Marca 2015 #1 Opublikowano 23 Marca 2015 Witam wszystkich bardzo serdecznie! Mam na imię Piotr. Z akwarystyką pierwszy raz zetknąłem się kilkanaście lat temu. Po bardzo długiej przerwie zdecydowałem się na odświeżenie tematu i na pierwsze swoje Malawi. I wygląda to tak: baniak - 100 x 40 x40 oświetlenie - 2 x 30 W (światło naturalne + silvania aquastar) ogrzewanie - wewnętrzne 200W napowietrzanie - 2 kurtyny 30cm podłoże - drobnoziarnisty jasny piasek kwarcowy tło - czarne, strukturalne aranżacja - wapień filipiński, koralowiec czerwony, muszle barnacla filtracja - biologia: kubełek HW-303B (ceramika, bio-wkład, zeolit) - mechaniczna: 10` korpus narurowy + wkład szurkowy 100m obsada - już w poczekalni 3 + 6 Pseudotropheus saulosi; 5 x Military Helmet. W najbliższym czasie dołączą Gębacze z j. Wiktorii Zbiornik jest właśnie w trakcie zalewania więc pierwsze foty dodam za 2 - 3 tygodnie. Pozdrawiam serdecznie
pozner Opublikowano 23 Marca 2015 #2 Opublikowano 23 Marca 2015 Wszystko pięknie, ale dlaczego te Gębacze mają dołączyć?...czemu akurat one?!
Piciu_poznań Opublikowano 23 Marca 2015 Autor #3 Opublikowano 23 Marca 2015 Jest to oczywiście póki co opcja, z której mogę zrezygnować. Chętnie wysłucham wszystkich krytyk, za i przeciw. W planie mają dołączyć głównie ze względu na swoje walory estetyczne. Po prostu bardzo mi się podobają i z tego co się orientuję nie ma przecikskazań aby trzymać je razem z pyszczakami ) Chyba nie będzie to jakieś wielkie faux pas ?)
pozner Opublikowano 23 Marca 2015 #4 Opublikowano 23 Marca 2015 Ja osobiście nie widzę przeciwwskazań, jeśli wszystko pasuje pod względem żywieniowych i bytowym, ale jest tutaj grupa ortodoksów, którym to się nie spodoba
kado Opublikowano 23 Marca 2015 #5 Opublikowano 23 Marca 2015 Myślę, że 9 pyszczakow w takim akwa, to już dość. Pyszczaki z Wiktorii wyznaczają duże rewiry i dla nich samych, to akwa będzie za małe.
Piciu_poznań Opublikowano 23 Marca 2015 Autor #6 Opublikowano 23 Marca 2015 Z moich merytorycznych przygotowań wynika, że nie ma żadnego konfliktu wynikającego z takiej mieszanki a ortodoksyjny to był KKK i nic dobrego z tego nie wynikło
eljot Opublikowano 23 Marca 2015 #7 Opublikowano 23 Marca 2015 To nie dział o obsadach, proszę skończyć OT
Piciu_poznań Opublikowano 13 Kwietnia 2015 Autor #9 Opublikowano 13 Kwietnia 2015 dołączam wreszcie pierwszą fotkę
kado Opublikowano 13 Kwietnia 2015 #10 Opublikowano 13 Kwietnia 2015 za dużo piachu , nie będziesz miał tam przy dnie cyrkulacji , kamienie, czy skałki, najlepiej wyglądają jak są w miarę podobne , np. same otoczaki , czy jakieś płytki piaskowca itp.... co do obsady to się nie wypowiadam
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się