Neosternik Opublikowano 22 Marca 2015 #1 Opublikowano 22 Marca 2015 Witajcie. Od kilku lat hoduję w akwarium jednogatunkowym Sauloshi. Pewnego dnia postanowiłem stać się posiadaczem drugiego zbiornika, jednak z tą różnicą że będą w nim hodowane trzy gatunki. Cały projekt trwał kilka miesięcy, zakup szafki, akwarium, wykonanie oświetlenia itd... Dzięki pomocy forumowiczów dobrana została obsada pasująca żywieniowo, jak i odpowiadająca Mi pod kątem wizualnym. Akwarium urządzone w stylu solniczek. ..wiem, wiem znajdą się osoby które będą zdania że nie tak wyglądają naturalne warunki malawi ale tak mi się podoba i chce póki co taki wystrój. Jest dużo zakamarków, grot, miejsc gdzie narybek może się ukryć. Dzięki posiadaniu drugiego zbiornika miałem ten luksus, że nie musiałem czekać na zamknięcie cyklu azotowego. Co kilka dni przelewałem cześć wody ze starego do nowego akwakwarium, a resztę uzupełniłem kranówką. Za kilka dni przyjadą nowi mieszkańcy zbiornika. PS. Zbiornik nadal w fazie prac, został montaż uchwytów do belki świetlnej, wykonanie korpusu fbf z purigenem itd.. Załączam kilka zdjęć z przesiadki. Pomiar NO3.
Neosternik Opublikowano 2 Kwietnia 2015 Autor #2 Opublikowano 2 Kwietnia 2015 Pozwolę dorzucić link z krótkim filmem. Żadnych komentarzy pozytywnych, negatywnych, może film pobudzi do dyskusji [ame] [/ame]
spiochu Opublikowano 2 Kwietnia 2015 #3 Opublikowano 2 Kwietnia 2015 A jak skomentować morskie Malawii Wysłane z telefonu
Neosternik Opublikowano 2 Kwietnia 2015 Autor #4 Opublikowano 2 Kwietnia 2015 A jak skomentować morskie Malawii Wysłane z telefonu Myślę że zwyczajnie...podoba się lub nie. Oczywiście komentarze typu to nie malawi....zanim ktoś coś takiego napisze to proszę się zastanowić czy Polskie otoczaki, kamienie z pola to Malawi
Jargos Opublikowano 2 Kwietnia 2015 #5 Opublikowano 2 Kwietnia 2015 proszę się zastanowić czy Polskie otoczaki, kamienie z pola to Malaw wybacz ale patrząc na nagrania zamieszczone na yt z jeziora to powiem Ci, że o wiele bliżej za to pseudo wapieniom tak blisko jak z Polski do jeziora Malawi Taki Twój gust i Twoje akwarium
MALAWI MBUNA WORLD Opublikowano 2 Kwietnia 2015 #6 Opublikowano 2 Kwietnia 2015 Widać, że dopiero zaczęło pracować. Wg mnie wygląda na nazbyt sterylne. Może jak zajdzie trochę glonem, to będzie lepiej.
kado Opublikowano 2 Kwietnia 2015 #7 Opublikowano 2 Kwietnia 2015 wydaje mi się , że ten falownik za bardzo daje i ciężko się rybkom pływa, więc muszą się ustawiać pod prąd , bo je zmywa ..... co do wyglądu, to kontrowersyjne, ale jak Tobie się podoba to ok
Neosternik Opublikowano 2 Kwietnia 2015 Autor #8 Opublikowano 2 Kwietnia 2015 Może koledzy z Polskimi otoczakami wypowiedzą się w temacie warunków jakie zapewniają rybcią, jakiego narybku się dochowali, ile restartow mają za sobą itd. .. skończą się debilne uwagi odnośnie wyglądu.A zaczną o hodowli. Jaki ma wpływ na hodowle wygląd? Moim zdaniem mam bardzo dużo miejsc dla narybku, ryby prezentują się ciekawiej niż w przypadku kilku kamieni z pola i akwarium 100l z zupą rybna Glony. ...co komu pasuje, ja nie ukrywam że Lubie takie akwarium, czy z glonami czy bez karmie ryby, jeśli pojawią się glony przyjmę jak swoje.Czy według was lepiej wygląda akwa z kamieniem który stosują do nagrobków?
spiochu Opublikowano 2 Kwietnia 2015 #9 Opublikowano 2 Kwietnia 2015 Nie rozumiem Cię. Najpierw marudzisz, że brak jakichkolwiek komentarzy a jak się pojawiły niezbyt przychylne to zaraz piszesz, że o wystroju się nie mówi i atakujesz tych co mają inaczej niż Ty. Na marginesie. Ja mam tło z granitu i właśnie z zakładu kamieniarskiego robiącego nagrobki. Mieli takie fajne płyty z jedną strona gładką a drugą poszarpaną jako odpad po cięciu bloku skalnego. I kamienie w środku to chyba też granit. I mi pasuje a jak komuś nie to co z tego? A przy okazji założę się z Tobą, że w jeziorze prędzej znajdę swój granit niż Twój wapień I nie, nie podoba się. Abstrahując od biotopu to taka podróbka morskiego i mi to absolutnie nie pasi Wysłane z telefonu
Neosternik Opublikowano 2 Kwietnia 2015 Autor #10 Opublikowano 2 Kwietnia 2015 Nie rozumiem Cię. Najpierw marudzisz, że brak jakichkolwiek komentarzy a jak się pojawiły niezbyt przychylne to zaraz piszesz, że o wystroju się nie mówi i atakujesz tych co mają inaczej niż Ty. Na marginesie. Ja mam tło z granitu i właśnie z zakładu kamieniarskiego robiącego nagrobki. Mieli takie fajne płyty z jedną strona gładką a drugą poszarpaną jako odpad po cięciu bloku skalnego. I kamienie w środku to chyba też granit. I mi pasuje a jak komuś nie to co z tego? A przy okazji założę się z Tobą, że w jeziorze prędzej znajdę swój granit niż Twój wapień I nie, nie podoba się. Abstrahując od biotopu to taka podróbka morskiego i mi to absolutnie nie pasi Wysłane z telefonu Ale spiochu ja nikogo nie atakuje, zwyczajnie chciałem odseparowac osoby które uprawiają hodowle z jednym kamieniem z pola,NO3 takim że mogłyby konia zabić i nie dochowaly się narybku juz nie koniecznie ocenie akwa ale zwykłej rozmowie. Do tej pory też miałem akwa po kosztach, ale nie sprawiało mi to wizualnej przyjemności, stąd pomysł na zmianę i hodowle ryb w najlepszych jakim jestem stanie warunkach. I ok, tobie się nie podoba innym może bedzie. Pokazuje tylko akwa które nie koniecznie musi wyglądać jak 80% tego co jest na forum. Drugi temat to hodowla i parametry wody,...jak uważasz co lepsze dla ryb, kamole i hodowla w której miliony pytań co zrobić bo ryby padają, czy co zrobić bo mam akwa ala morskie a ryby czują się super i mam do oddania narybek? ☺
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się