Skocz do zawartości

Oświetlenie led


Slawek-meszek

Rekomendowane odpowiedzi

Sławek oświetlenie, które mi zaproponowałeś już świeci w baniaku od wczoraj. IMO doabrałeś mi optymalnie pod względem jakościowym i ilościowym do mojej 240ki. DZIĘKI SERDECZNE. Mam jeszcze małe pytanko bo u brata teraz będę klecił też oświetlenie ledowe do akwa długości 250cm. Ile max szt. http://polskiled.com.pl/mobile/pl/p/Modul-GOQ-SAMSUNG-3xLED-150-stopni-RGB/730 można podłączyć pod http://polskiled.com.pl/mobile/pl/p/ZASILACZ-WTYCZKOWY-Pol-LED-17W-1%2C4A-/966 ? Nie wiem czy dobrze to rozkminiam, skoro zasilacz ma moc 17W a jeden powyższy moduł RGB moc 0,72W to przy zalożeniu, że dam 14szt. modułów z linku (14 x 0,72=10.08 ) mogę liczyć, że owy zasilacz podała zadaniu??!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi to słyszeć, że coś co zaproponowałem podoba się Tobie.

Dobrze rozkminisz Arku, z tymi modułami. Jeżeli zasilacz ma 17W to może pociągnąć nawet 20szt x 0,72W. Osobiście jestem zdania aby zostawić troszkę zapasu dla zasilacza. {od takli zasilacz podpiąłbym max 20sztx0,72W= 14,4W.


Cóż mogę polecić do zbiornika 250cm nie maiłem takiego :-)

Musisz odpowiedzieć na pytanie Arku czy to mają być same Rgb czy Rgb z białym zimnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za próbkę. Jestem ciekaw jak będzie z woda, bo na tak dużą liczbę modułów spodziewałem się nieco większego olśnienia (wiem, że jest tylko 70% mocy). Zastanawia mnie migotanie, które widać w drugiej połowie filmu.


to migotanie, to wina kamerki, normalnie nic nie migotalo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zimne białe moduły są podstawą. Jak u siebie wyłączam listwe z 5 szt. zimnymi białymi a świeci tylko listwa z 7szt rgb w ustawieniu "DIY" to też ma swoj urok, saulosi są tak pomarańczowe, że aż oczy bolą:) . Bratu sie to mocno podoba, mi już średnio. Tak czy inaczej planuje mu Sławku zapodać przy tym baniaczku coś takiego:

- 1 listwa (przód) 14 szt rgb,

- 2 listwa (środkowa) 10 szt. zimny biały,

- 3 listwa (tył) 12 szt. rgb.

Całość na 3 zasilaczach. W sumie dużo tego wyszło ale przy 900l (250/60/60) już tak kosmicznie nie wygląda. W moim odzuciu 3 listwy muszą być przy głębokości 60 cm. Swoją drogą piękny litraż:D . Moduły oczywiście 3ledowe ip68. Jeszcze miesiąc temu nie rozumiałbym tego co napisałem. :P Sklep z Wrocka o ktorym wspominałeś ma super obsługę. Składając zamówienie opisałem co chcę sklecić a wszystko mi detal po detalu skompletowano.;)


Miło mi to słyszeć, że coś co zaproponowałem podoba się Tobie.

Dobrze rozkminisz Arku, z tymi modułami. Jeżeli zasilacz ma 17W to może pociągnąć nawet 20szt x 0,72W. Osobiście jestem zdania aby zostawić troszkę zapasu dla zasilacza. {od takli zasilacz podpiąłbym max 20sztx0,72W= 14,4W.


Cóż mogę polecić do zbiornika 250cm nie maiłem takiego :-)

Musisz odpowiedzieć na pytanie Arku czy to mają być same Rgb czy Rgb z białym zimnym?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku masz już jakieś doświadczenie. Sam sobie założyłeś i widzisz jaka jest różnica między rgb a zimnymi. Teraz pewnie sam zauważyłeś jakie to łatwe:-). Po co komuś dawać kasę:-).

Zobacz co się stało w tak krótkim czasie będziesz robił drugi raz oświetlenie na modułach .

Jeżeli szwagrowi się to podoba a Ty podjąłeś taką decyzję o ilości, to na pewno będzie dobrze.

Tak trzymaj . Brawo.


Mi bardzo podoba się oświetlenie które zapala się późnym wieczorem czyli przed spaniem . Wtedy świecą 5 zimnych białych i trzy niebieskie. W moim zbiorniku panuje wtedy półmrok. Takie oświetlenie podoba mi się najbardziej. Napisałem to po to aby innym uświadomić, że każdy z nas ma inne gusta. Twojemu szwagrowi podoba się bardzo landrynkowo Tobie to się nie podoba. Mi podoba się półmrok, innym znowu coś innego.

Tak więc, nie ma co polecać na siłę komuś coś konkretnego, że to jest najlepsze. Jak to od pewnego czasu u nas jest na forum.

Zawsze piszę każdemu kto się bezpośrednio do mnie zwróci, że ja mam tak to zrobione i tyle a tyle sztuk, takich a takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak piszesz. Dobrym rozwiaząniem jest RGB zamiast modułów z konkretnymi kolorami, gdyż można wybrać rozwiązanie oświetlenia "pod siebie". Raz jeszcze dzięki za pomoc przy przejściu na ledy. Same korzyści z tego są. Z finansowo punktu widzenia ledy zwrócą się za kilka miesięcy. W moim przypadku zużycie prądu zmalało ponad 12 krotnie! O aspecje wizualnym akwarium nie wspomne. Do usłyszeniaaa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.