Jump to content

Oświetlenie led


Slawek-meszek

Recommended Posts


Czas posuwa się na przód, więc Samsung wypuścił, nowy produkt moduły 5630 trzy ledy o IP 68 w końcu coś wodoszczelnego.

Można takowe zakupić za około 4 zł. Te moduły pobierają około 1,08 wata i mają 120 lumenów.

[/i]Samsung ma teraz całą serię IP 68 , ale 5050 , nie wiem czy jest duża róznica pomiedzy 5630 ???.... a gdzie można kupić te 5630 IP68 , bo nigdzie nie mogę znaleźć :) ?


http://polskiled.com.pl/pl/c/Samsung-G.O.Q./134

Link to comment
Share on other sites

Widzę że testujesz non stop coś z ledów

Ano coś tam robię aby dojść do doskonałości:-). Coś się człowiek uczy z własnego doświadczenia. Później można to przekazać komuś. Bo doświadczenie to doświadczenie, a nie coś zasłyszane i robienie z siebie znawcy :-). Jak to bywa często.


Samsung ma teraz całą serię IP 68 , ale 5050

O tych modułach już pisane było już dawno. Dlatego też szukałem czegoś o mocniejszym strumieniu światła a za razem trwałego. Samsumg miał moduły 5630 ale o IP 65 i w koncu wypuścił coś co mi odpowiada.

Dla mnie jest duża różnica między 5050 a 5630 co opisałem wyżej. Jak kolego chcesz to mi możesz nie wierzyć. Nie mam powodu aby pisać nieprawdę, bo nie jestem producentem tych modułów ani sprzedawcą. Nie mam też żadnej prowizji:-)

Link to comment
Share on other sites

a gdzie kupowałeś te 5630 IP 68 ?...nie mam powodu Ci nie wierzyć, bo nie miałem styczności z żadnymi ledami i tak tylko pytam, bo dopiero się przymierzam do zrobienia oświetlenia :)

Link to comment
Share on other sites

Również podłączam się do pytania gdzie kupić 5630 IP68?

oraz

Slawek-meszek, dlaczego zrezygnowałeś z czerwonego wybarwiającego? Ja właśnie chciałbym wykonać coś w rodzaju świetlówki z pasków LED 5050 niebieski+czerwony, przyklejony płaskownika alu i zamknięty hermetycznie w rurce PCV 25mm tak, żeby pasowała w uchwyty fabrycznej pokrywy i zastanawiam czy pakować te czerwone, bo i tak pewnie będzie tam dość ciepło.

Dla zainteresowanych poniżej link do diody na której zrobiona jest fabryczna świetlówka LED Aquel'a, która naprawdę daje rade.

Dioda pasek led cob 5W (4,5W) biała EPISTAR (5180938446) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img15.allegroimg.pl/photos/400x300/51/80/93/84/5180938446@@AMEPARAM@@15@@AMEPARAM@@51/80/93/84@@AMEPARAM@@5180938446

Link to comment
Share on other sites

Moduły led Samsung 5630 IP68 trzy diodowe można zakupić tu http://polskiled.com.pl/pl/c/Moduly-LED/64. Teraz proszę o browarka :-)

Nie ma ich wystawionych, gdyż strona nie była aktualizowana. Będąc u nich widziałem, że mieli jeszcze kilka sztuk. Zostałem zapewniony, że będą one dostępne.Slawek-meszek, dlaczego zrezygnowałeś z czerwonego wybarwiającego?

Zrezygnowałem bo nie byłem zadowolony. Miałem ich 5 szt to jest za mało na mój zbiornik. Miałem efekt pojawiania się i znikania. Do tego światło czerwone było strasznie mocne i miałem problem z wyregulowaniem. Po skręceniu na ściemniaczu, nie było koloru czerwonego tylko brązowawy. Gdy rozkręciłem ściemniacz znowu przebijał kolor czerwony. Żeby był efekt to trzeba byłoby zakupić większą ilość aby moduł był blisko modułu. Wtedy zlikwiduje się efekt pojawiania się i znikania i równomierny kolor. Ja z tego zrezygnowałem. Nie powiem, że nigdy do nich nie popwrócę, ale póki co podoba mi się to co mam.

Na pewno nie zakończę testów z oświetleniem i może coś innego się znajdzie.

Przejrzałem tą stronkę którą pokazałeś. Są to diody led bardzo mocne, gdzie 450-470 lumenów musi robić wrażenie. Ale to jest sama dioda. Zaraz zaczyna się kombinacja z zamontowaniem, odprowadzeniem ciepła itd itd.

Te moduły które proponuję nic takiego nie potrzebują. Nie grzeją się, nie potrzeba odprowadzać ciepła, a jak będą zalane wodą to im się nic nie stanie.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.