zydanet83 Opublikowano 2 Marca 2015 Autor #11 Opublikowano 2 Marca 2015 Ok zrobiłem foty .... Dziś rano samiec wypluł to co miał w pysku .... widać to na foto ... A on sam wygląda tak jak na innych zdjęciach ..
ryba1 Opublikowano 2 Marca 2015 #12 Opublikowano 2 Marca 2015 To ikra. Ale w sumie nic dziwnego bo nie wygląda na samca dominanta Cyknij zdjęcie pozostałem rybom, może masz same samice.
MatiK Opublikowano 2 Marca 2015 #13 Opublikowano 2 Marca 2015 To ikra. Ale w sumie nic dziwnego bo nie wygląda na samca dominanta Cyknij zdjęcie pozostałem rybom, może masz same samice. Nawet jeśli to samica to rzeczywiście jakaś opuchnięta, nie powinna tak wyglądać.
fish_magic Opublikowano 2 Marca 2015 #14 Opublikowano 2 Marca 2015 Według mnie ta opuchlizna to kłopoty trawienne.
stan Opublikowano 2 Marca 2015 #15 Opublikowano 2 Marca 2015 Na bank to jest ikra , a ryba raczej wygląd mi nie na chorą , a przeżartą do granic możliwości.
fish_magic Opublikowano 2 Marca 2015 #16 Opublikowano 2 Marca 2015 W Tanganice żyją gatunki ryb które noszą ikrę na zmianę połowę czasu inkubacji nosi samiec połowę samica.Ale w Malawi nie słyszałem.Przeżarta nie miała by wytrzeszczu oczu.
marcin1ja1 Opublikowano 2 Marca 2015 #17 Opublikowano 2 Marca 2015 Jak na samca to bardzo słabo wybarwiony. Jeżeli nie jest to choroba to ryba chyba łopatami karmy była karmiona. Szkoda, że nie możesz podać parametrów wody. Jeżeli wymagasz abyśmy poświecili czas na identyfikację choroby, to samemu przydałoby się go trochę poświęcić i zrobić te testy, które trwają parę minut.
zydanet83 Opublikowano 9 Marca 2015 Autor #18 Opublikowano 9 Marca 2015 Ok ... temat zamykam ... Pysiu padł ... Na moje oko to jak jeden z kolegów podał : posocznica. Swoją drogą jestem zdziwiony , że ryba która przez około 2 lata była samcem w ciągu 1 miesiąca zrobiła się samicą .... Bo wówczas zaobserwowałem zmiany ... Co prawda ryba nie miała wszystkich objawów posocznicy , ale na 80% to ta choroba .... dzięka
Rekomendowane odpowiedzi