Skocz do zawartości

Eheim proxima 325 l


belfort

Rekomendowane odpowiedzi

Obstawiam zły/przeterminowany test na NO3... No chyba że wychodzi Ci na nim NO3 różne od zera w tych dwóch innych akwariach.


Wysłane z telefonu



Test na NO3 zakupiony dwa tygodnie temu. W akwarium z biotopem Amazonki pokazuje mi wartość 5.0 mg/L (tak samo było wczoraj w Malawi). Najbardziej mnie zadziwia fakt, że NO2 spadło przez jedną noc z wysoka do zera, a NO3 w ogóle nie wzrosło. Nie sądzę, żeby 20L świeżej wody aż TAK zaburzyło pomiar, tym bardziej że filtr chodzi non-stop. I jak to możliwe, że NO3 jednego dnia wskazuje 5.0, a następnego 0.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to możliwe, że NO3 jednego dnia wskazuje 5.0, a następnego 0.0 ?


...tu piszesz o NO3 - post 21

-- dołączony post:

. Powiedz mi, czy możliwe jest, żeby NO2 z wartości 5.0mg/L spadło jednej nocy do zera ?


..a tu w poscie 23 piszesz o NO2 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak piszę jak u mnie jest. W moim teście 5.0 mg/L to jest najniższa wartość na skali NO3 (mam taką dzisiaj), natomiast w przypadku NO2 5.0 mg/L jest najwyższą wartością w mojej skali (i miałem tak w sobotę).

-- dołączony post:

Właśnie przed momentem zmierzyłem parametry wody świeżo zakupionymi testami JBL. I wyszło: NO2 = 0 ; NO3 = 5 lub 10 mg/L (czyli podobnie jak w teście API). Dziś mijają 4 tygodnie od uruchomienia filtra. Czy to oznacza, że w piątek mogę bez obawy wpuścić pierwsze pyszczaki ?


N03 z dzisiaj = 10 mg/L (wg testu JBL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że jest ok choć dla mnie ten start jakiś dziwny jest ;) Ale też piszę na podstawie wiedzy z forum bo sam miałem start na wodzie amoniakalnej i przebiegł dość szybko.

Ja chyba będąc na Twoim miejscu zrobiłbym mały test czyli wlał trochę urny i sprawdził czy zwiększył się poziom NO2 a potem NO3. Ale może to bez sensu bo testy wykazują, że już można wpuścić rybki.

Tak przy okazji - staraj się robić testy przy dziennym świetle bo przy sztucznym koloru są przekłamane.


P.S. drodzy moderatorzy, zdaje się, że mocno zboczyliśmy z tematu :(


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że jest ok choć dla mnie ten start jakiś dziwny jest ;) Ale też piszę na podstawie wiedzy z forum bo sam miałem start na wodzie amoniakalnej i przebiegł dość szybko.

Ja chyba będąc na Twoim miejscu zrobiłbym mały test czyli wlał trochę urny i sprawdził czy zwiększył się poziom NO2 a potem NO3. Ale może to bez sensu bo testy wykazują, że już można wpuścić rybki.

Tak przy okazji - staraj się robić testy przy dziennym świetle bo przy sztucznym koloru są przekłamane.


P.S. drodzy moderatorzy, zdaje się, że mocno zboczyliśmy z tematu :(


Wysłane z telefonu



Oki, dziękuję za opinię. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem pierwsze rybki: Labidochromis caeruleus (6 sztuk) i Iodotropheus sprengerae (6 sztuk). Chciałem jeszcze Cynotilapię sp. "hara", ale niestety była niedostępna. Będę musiał poszukać w Holandii. Podobają mi się ponadto: Labidochromis chisumulae i L. Mbamba.


Czy to prawda, że ryby z rodzaju Labidochromis łatwo krzyżują się między sobą ? Spotkałem się z tą opinią w holenderskim necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.