Skocz do zawartości

Eheim proxima 325 l


belfort

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wypadku, żeby nie było ani za niebiesko z Harą, ani za żółto z Yellow jako trzeci gatunek proponuję Iodotropheus Sprengerae.


No właśnie też myślałem długo o tej rybce, ale niestety zleje się u mnie z tłem strukturalnym Back to nature i w ogóle nie będzie widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czekać aż cykl ruszy. Możesz dolać bakterii do zbiornika, np Prodibio Biodigest, lub każde inne. Jeśli masz znajomego akwarystę, możesz się z nim wymienić na 1 kosz wkładów do kubełka. Ty mu dasz nowy, on Ci da dojrzały. U Ciebie znacznie przyspieszy to proces startu akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakterie lałem przez tydzień po wystartowaniu akwarium, a potem jeszcze parokrotnie. Na początku zapodałem też 10L wody z innego zbiornika. Utrzymujące się wciąż na wysokim poziomie NO2 tłumaczę faktem, że przesadziłem z ilością uryny... Jutro zrobię podmianę wody (póki co 20 L) i poobserwuję czy NO2 spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację, za wcześnie dla mnie było.

Czy NO2 nadal rośnie, stoi na stałym poziomie czy spada?

Jakiej firmy masz test na NO3i czy na pewno robisz zgodnie z instrukcją? Czy mierzyłeś NO3 w kranie? Czy masz jakieś rośliny w akwarium? Czy filtr biologiczny "chodzi" cały czas?

Dla mnie to dziwne, że po 3 tygodniach, pomimo lania bakterii, NO3 nawet nie ruszyło... Dziwne też, że masz aż tak czysta wodę w kranie ;)

Acha, wodę dałeś prosto z kranu czy z jakimś uzdatnianiaczem?


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś faktycznie nasikał do akwarium zamiast wlać najwyżej kilkadziesiąt mililitrów? Ile wynosi NO3? Pytam bo ciekawi mnie czy NO2 jest przerabiane przez bakterie.

Ja bym podmienił część wody bo będziesz czekał wieki ;)


Wysłane z telefonu



Fizycznie nie nasikałem, ale chyba faktycznie wlałem za dużo tego, bo w dwóch dawkach, jako że na początku dałem za mało (tylko 10ml). Tym niemniej sam amoniak został błyskawicznie przerobiony na NO2. Dzisiaj zdecydowałem się podmienić 20L wody, choć zdaję sobie sprawę z tego, że to jest nic w przypadku akwarium 325L. NO3 wynosi dziś 5.0 mg/L We wtorek są równo 4 tygodnie od uruchomienia filtracji...

-- dołączony post:

Tak, masz rację, za wcześnie dla mnie było.

Czy NO2 nadal rośnie, stoi na stałym poziomie czy spada?

Jakiej firmy masz test na NO3i czy na pewno robisz zgodnie z instrukcją? Czy mierzyłeś NO3 w kranie? Czy masz jakieś rośliny w akwarium? Czy filtr biologiczny "chodzi" cały czas?

Dla mnie to dziwne, że po 3 tygodniach, pomimo lania bakterii, NO3 nawet nie ruszyło... Dziwne też, że masz aż tak czysta wodę w kranie ;)

Acha, wodę dałeś prosto z kranu czy z jakimś uzdatnianiaczem?


Wysłane z telefonu



NO2 utrzymuje się stale na wysokim poziomie, tj . 5.0 mg/L (najwyższa wartość na skali). Mam amerykańskie testy kropelkowe API, sprawdzone w boju na dwóch pozostałych akwariach. Tak, filtr zewnętrzny Eheim pracuje nieprzerwanie od ponad 3 tygodni. NO3 w kranie nie mierzyłem. Do akwarium dałem kranówkę (jest b. twarda) i następnie uzdatniacz ProCell holenderskiej firmy HS Aqua:


http://www.hsaqua.eu/nl/waterbehandeling-zoetwater/68-hs-aqua-procell.html

-- dołączony post:

Dziś stała się rzecz przedziwna. Po zmierzeniu parametrów: NO2 raptem po dobie zmalało do zera, NO3 = zero. W kranie NO3 = 0. Już sam nie wiem, co o tym myśleć. Wczoraj przy NO2 5.0mg/L podmieniłem 20L wody i dziś takie wyniki... Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.