Skocz do zawartości

no2 problem


Galaxian55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowicze mam problem z no2 w akwarium.Akwarium około 220l postawiłem jakieś 2 i pol tyg temu, dodam iż posiadam akwarium towarzyskie z którego przepompowałem około 70l wody na start, filtr tez został zalany woda z drugiego akwarium dodatkowo safe start w płynie do filtra filtr kubełkowy eheim pro 3 do akwarium 400litrow 1050l/h , dodatkowo założyłem jakiś dwa dni temu filtr juwel 600l/h wewnętrzny gruba gąbka plus wata. Podmiana wody za bardzo nie pomaga poziom no2 utrzymuje sie na poziomie 0.7 do 0.9 g/l myślę o dolaniu jakieś chemii np sera nitrivec rybki wpuściłem po okolu 2 tyg po seri testów które były w normie i raczej stabilne obsada 6 pyszczakow Labidochromis caeruleus oraz 6 Psedotropheus socolofi dwa fossorochromis rostratus co radzicie dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jak najszybciej Prodibio biodigest wlej ze 4 ampułki (bakterie bez pożywki).

http://www.plantagarden.pl/chemia-i-preparaty/1968-prodibio-biodigest-1-ampulka.html

Lub

http://www.plantagarden.pl/oczyszczanie-wody/3227-microbe-lift-nite-out-ii-118ml-.html

Silnie napowietrzaj wodę.

I pozbądź się fosso bo rośnie za duży do twojego akwa. ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiana wody za bardzo nie pomaga poziom no2 utrzymuje sie na poziomie 0.7 do 0.9 g/l myślę o dolaniu jakieś chemii np sera nitrivec rybki wpuściłem po okolu 2 tyg po seri testów które były w normie i raczej stabilne obsada 6 pyszczakow Labidochromis caeruleus oraz 6 Psedotropheus socolofi dwa fossorochromis rostratus co radzicie dzieki za pomoc


To znaczy, że cykl azotowy nawet dobrze nie ruszył po tych 2 tygodniach. Prawdopodobnie bakterie nie miały pożywienia więc cykl nie mógł ruszyć. Dołożyłeś rybki, które zaczęły "produkować" papu dla bakterii i ruszył dopiero pierwszy etap cyklu azotowego czyli przerabianie amoniaku na NO2.

Tak jak napisał eljot wlej sporą ilość bakterii bez pożywki. Przy regularnych podmianach w celu zbicie NO2 po 2 tygodniach sytuacja powinna się unormować.


Jest to przestroga dla innych, że 2 tygodnie to może być stanowczo za mało aby zbiornik dojrzał do przyjęcia nowych lokatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.