Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No i bądź tu mądry i pisz wiersze.

Na filmiku samica jest bez kropek, a na http://www.onzemalawicichliden.eu/////////////Bestanden%20vissendatabase%20eng/Otopharynx%20lithobates%20zimbawe%20rock%20eng.html samica jest z kropkami.

I na onzemalawicichliden.eu też nie ma tego sulphur head.

Jest mi ktoś w stanie pokazać jak te ryby wyglądają...?

Co do yellow już prawie jestem przekonany, więc zostaje jeszcze ta jedna ryba.

-- dołączony post:

Czekam na info apropos Otopharynx lithobates sulphur head i otopharynx lithobates zimbawe rock, mam nadzieje, że ktoś da rade mi to wytłumaczyć :)

Ale, przeglądałem forum i wpadły mi kolejne 2 fajne rybki w oko i zastanawiam się czy jakiejś z nich, nie dało by się u mnie umieścić:

Copadichromis borleyi Kadango - wszystko żerna, spokojna, całkiem przyjemne samice, obawiam się tylko trochę o wielkość.

Mylochromis spec. lateristriga Makanjila - zamiast Yellow.

Ktoś coś? :)

Opublikowano

Ok, ruska strona jest git, nic nie rozumiem co tam pisze, ale zdjęcia są i ryba jest też git :)

Więc już mamy 2/3 :cool:

Ale jednak podpytam o Mylochromis spec. lateristriga Makanjila - wymiarowo i zachowaniem podobne, na dodatek ten drugi jest czysto mięsożerny, więc dlaczego 120 jest za mała :confused:

I w sumie zapomniałbym zapytać które z tych ryb pływają w toni, bo aulonka trzyma się dna :-?

Opublikowano
wymiarowo i zachowaniem podobne, na dodatek ten drugi jest czysto mięsożerny, więc dlaczego 120 jest za mała

Wymiarowo do czego podobne ? ten Mylochromis dorasta do 20 cm.

-- dołączony post:

bo aulonka trzyma się dna

Poczekaj aż urośnie

Opublikowano

Kurde, źle doczytałem, faktycznie :mad:

W takim razie wielkie dzięki za pomoc :)

Wszystko już postanowione, teraz tylko trzeba zrobić zakup ;)


Aulonocara Hansbaenschi Red Flash 1+2

Otopharynx Lithobates Sulphur Head 1+2

Labidochromis Caeruleus 1+4


Jak dojdą rybki, to się pochwale :mrgreen:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wracam z powrotem :)

Rybki są, ale mam problem, który chyba ja zawiniłem, kupując za małe rybki, chociaż niekoniecznie...

Wszystkie które dokupiłem są wielkości 5-7cm, większych nie mogłem dostać.

Moja Aulonocara ma jakieś 11cm.

Problem polega na tym, że od 3 dni Otopharynx (80% w stosunku do pozostałych ryb) jest szykanowany na potęgę, już nie ma gdzie uciekać, nawet trochę ma postrzępioną górną płetwę.

3 dni patrzyłem, myślałem że ustalą hierarchie i po kłopocie, i potem trochę się będą zaczepiać, jak to pyszczaki.

Ale to są gonitwy po paręnaście sekund, Aulonocara jakby go śledziła, pływa wszędzie zagląda i jak tylko go znajdzie to heja... wygląda to nieciekawe...

Aulonke wyciągnąłem rano, bo było mi szkoda reszty ryb, szczególnie Otopharynxa i co? Pełna symbioza, wszyscy pływają i są szczęśliwi, nawet glonojad wyszedł w ciągu dnia!

Nie ukrywam, że nie chciałbym się pozbywać Aulonki, tylko pytanie czy jest taka opcja, jeżeli to tak wygląda...

A ponoć Aulonocary to spokojne ryby...

Jakieś rady? Będę baaaaaaardzo wdzięczny :(

Opublikowano
Serio nikt nie ma żadnej porady dla mnie?


Rady konkretnej nikt Ci nie da. Albo zostawiasz wszystko i liczysz, że się uspokoi, albo oddajesz Aulonki. Trzymanie non-mbuny jest ciężkie w 120cm akwarium.


Zazwyczaj w tej sytuacji starzy domownicy olewają młody narybek, ponieważ nie jest dla nich konkurencją. W twoim wypadku widać dorosła Aulonka poczuła się zagrożona, że ktoś jej całe królestwo (chociaż bardzo małe jak na non-mbune) może przejąć. Wtedy proforma nowi lokatorzy dostają bęcki. W zależności od charakteru ryby są to bęcki ustawiające albo bęcki wykończające. Często między tymi bęckami jest cienka granica, ponieważ ryba może przejść na drugą stronę wiecznej spiruliny nawet po jednym ciosie.

Opublikowano

Dzięki, ale w sumie to dzisiejsze pytanie już było tylko teoretyczne, żeby potwierdzić to co wiem od soboty...

W piątek rano wyciągnąłem Aulonke, a w sobotę wieczorem podczas karmienia zauważyłem, że 1 samica Otopharynxa inkubuje :)

Także jak ktoś chce, to mam na sprzedaż: Aulonocara Hansbaenschi Red Flush ok 12cm 1+1 :)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.