syki1 Opublikowano 12 Stycznia 2015 #1 Opublikowano 12 Stycznia 2015 Witam, w tym temacie będę informowal o postępach w moim powrocie do Malawi. Mój zbiornik to 200 l w wymiarach 101*40*50, do tego grzałka 1000,00, dwa kubelki TetraTEC EX600 oraz oswioświetlenie 2*30 niedługo wymieniane na LEDy. Wystroj pewnie troche kontrowersyjny (bazaltowe podloze i wapien) ale u zachodnich sasiadow ciezko o inne kamienie w zoologicznym a po polach czy kamieniazrach na razie nie mialem czasu biegac;) w przyszlosci bede chcial wrzucic w srodek zolty piaskowiec, zeby zgral sie z tlem w tym wlasnie kolorze. Jesli chodzi o ryby to na ta chwile akwarium 1,5 tygodnia po zalaniu startem zajmuje sie harem gupikow pozyczony z akwarium syna:) Na podstawowa obsade zaplanowalem Pseudotropheus Saulosi i Iodotropheus sprengerae. Caly czas zastanawiam sie czy dorzucic wewnetrznego mechanika, czy tez sprobowac z dwoma kubelkami wzbogaconymi prefiltrami. Oto fotki akwa, sorry za jakosc
Andrzej Głuszyca Opublikowano 12 Stycznia 2015 #2 Opublikowano 12 Stycznia 2015 Oto fotki akwa, sorry za jakosc i wykonanie ...nie ma zdjęć!
seemann Opublikowano 12 Stycznia 2015 #3 Opublikowano 12 Stycznia 2015 ...nie ma zdjęć! są miniaturki się nie wyświetlają, bo linki prowadzą do plików html, a nie jpg
Andrzej Głuszyca Opublikowano 12 Stycznia 2015 #4 Opublikowano 12 Stycznia 2015 ....ale ja nawet linków nie widzę -- dołączony post: Witam, w tym temacie będę informowal o postępach w moim powrocie do Malawi. Mój zbiornik to 200 l w wymiarach 101*40*50, do tego grzałka 1000,00, dwa kubelki TetraTEC EX600 oraz oswioświetlenie 2*30 niedługo wymieniane na LEDy. Wystroj pewnie troche kontrowersyjny (bazaltowe podloze i wapien) ale u zachodnich sasiadow ciezko o inne kamienie w zoologicznym a po polach czy kamieniazrach na razie nie mialem czasu biegac w przyszlosci bede chcial wrzucic w srodek zolty piaskowiec, zeby zgral sie z tlem w tym wlasnie kolorze. Jesli chodzi o ryby to na ta chwile akwarium 1,5 tygodnia po zalaniu startem zajmuje sie harem gupikow pozyczony z akwarium syna Na podstawowa obsade zaplanowalem Pseudotropheus Saulosi i Iodotropheus sprengerae. Caly czas zastanawiam sie czy dorzucic wewnetrznego mechanika, czy tez sprobowac z dwoma kubelkami wzbogaconymi prefiltrami. Oto fotki akwa, sorry za jakosc i wykonanie ja tak jak wyżej widzę wpis kolegi:)
Azmadan Opublikowano 12 Stycznia 2015 #6 Opublikowano 12 Stycznia 2015 http://zapodaj.net/85fa16163900c.jpg.html http://zapodaj.net/cdab832315ebb.jpg.html http://zapodaj.net/8c8ed45a8eeaa.jpg.html -- dołączony post: chyba musisz wgrać ponownie... gdzieś indziej :-P
Andrzej Głuszyca Opublikowano 13 Stycznia 2015 #7 Opublikowano 13 Stycznia 2015 http://zapodaj.net/85fa16163900c.jpg.html http://zapodaj.net/cdab832315ebb.jpg.html http://zapodaj.net/8c8ed45a8eeaa.jpg.html -- dołączony post: ...teraz widzę
syki1 Opublikowano 13 Stycznia 2015 Autor #8 Opublikowano 13 Stycznia 2015 Ok poprawione, fotki w pierwszym poscie:)
Azmadan Opublikowano 13 Stycznia 2015 #9 Opublikowano 13 Stycznia 2015 Fajnie że czarno na dole... bardzo mi się to podoba... ale czarny piasek kwarcowy IMHO lepszy... Bazalt ma czasami tendencję do uwalniania czegoś do wody :-/ - na forum krewetkowym nie polecany - też miałem w akwarium (z krewetkami) - zrób mały test... - przyłóż do niego magnes np. z czyścika szyb - mi się bazalt przyciągał :-/ Jeszcze jeden minus bazaltu - ostre krawędzie :-/
syki1 Opublikowano 13 Stycznia 2015 Autor #10 Opublikowano 13 Stycznia 2015 Azmadan rozumiem obawy, tyle ze kiedy dowiedzialem sie o tym fakcie na naszym forum to bazalt juz do mnie jechal:/ sprawdze jak bedzie sie sprawowal, jesli beda problemy to czekac mnie bedzie podmianka na piasek kwarcowy
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się