Skocz do zawartości

Pierwsze malawi - pytania (szafka, akwarium, tło)


Albi9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów.


Wraz z nowym rokiem wpadłem na pomysł założenia swojego pierwszego Malawi. Posiadam szafkę z BRW o wymiarach 168x37. Podstawowe moje pytanie brzmi czy szerokość 37 centymetrów nie jest za małe. Akwarium na tej szafce miałoby wymiary 168x37x(40-60). Wychodzi około od 247 do 370 litrów w zależności od wysokości. Biorąc pod uwagę grubość szkła a zakładam że będzie to nie mniej niż 10mm, szerokość dna będzie wynosić 35cm. Na dodatek chciałem tam wcisnąć tło wewnętrzne strukturalne CR65. Czy mi się dobrze wydaję czy będzie tam za ciasno? Jeżeli tak to czy jestem skazany na czarną folię jako tło lub tło zewnętrzne czy jest jeszcze szansa na płaskie tło wewnętrzne? O wzmocnieniach, dodatkowym blacie, sztywnych plecach szafki mam świadomość. Mam jeszcze trochę pytań odnośnie sprzętu do tego projektu ale najpierw chciałbym zapytać czy to ma sens i czy mam w związku z tą szafką jakieś możliwości? Jeżeli dojdziemy do wniosku, że można na szafce o takich wymiarach coś stworzyć będziemy walczyć dalej. Tymczasem mi się nie spieszy :)

post-15621-14695720239414_thumb.jpg

post-15621-14695720243826_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czarne PCV 3mm .


Źle to ująłem. Chodziło mi o to czy jestem skazany na takie tło wewnętrzne płaskie jak właśnie czarne PCV czy uda mi się tam jeszcze wcisnąć tło strukturalne takie żeby nie zabierało dużo miejsca. Nie ukrywam, że nad tłem chciałem się trochę pobawić a czarne PCV raczej dużo zabawy mi nie dostarczy ale jeżeli będzie to jedyne rozwiązanie to nie mam nic przeciwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić samemu, żeby przy dnie było jak najcieńsze bo to powierzchnia dna jest podobno najważniejsza. Jeśli zależy Ci na "kolorze" kamienia i masz trochę kasy spójrz na oferty "forniru kamiennego". Ale to też będzie płaskie.


A nie możesz na szafkę dać głębszego blatu, np. 40 cm?


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to ująłem. Chodziło mi o to czy jestem skazany na takie tło wewnętrzne płaskie jak właśnie czarne PCV czy uda mi się tam jeszcze wcisnąć tło strukturalne takie żeby nie zabierało dużo miejsca. Nie ukrywam, że nad tłem chciałem się trochę pobawić a czarne PCV raczej dużo zabawy mi nie dostarczy ale jeżeli będzie to jedyne rozwiązanie to nie mam nic przeciwko.

Te parę 37 niestety to mało na JAKIEKOLWIEK strukturalne i to Sobie wybij z głowy :sad: w Malawce.

Możesz zrobić samemu, żeby przy dnie było jak najcieńsze bo to powierzchnia dna jest podobno najważniejsza. Jeśli zależy Ci na "kolorze" kamienia i masz trochę kasy spójrz na oferty "forniru kamiennego".

Taka rada od takiej osoby? się nie dziwię,że ludzie stąd umykają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te parę 37 niestety to mało na JAKIEKOLWIEK strukturalne i to Sobie wybij z głowy w Malawce.


Tak myślałem. Rozumiem, że z czarnym PCV 3mm te 37cm to jest dolna granica minimum czy może też lepiej za wszelką cenę próbować coś z tym zrobić?


A nie możesz na szafkę dać głębszego blatu, np. 40 cm?


Teoretycznie mogę ale musiałbym ten blat puścić do tyłu bo z przodu średnio to będzie wyglądać przy tak grubych i wystających szuflad i drzwiach od szafki a wydaję mi się, że musiałbym całą szafkę poszerzyć w tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy, nie rozumiem, jakiej osoby? Wszędzie na forum piszecie "najważniejsza jest powierzchnia dna". Objaśnij mi o co Ci chodzi bo coś nie łapię o tej porze...



Wysłane z telefonu


Jacy piszecie? młody chyba nie jesteś skoro masz jakąś tam ilość postów(większą od mnie) ,a takie pierdoły piszesz :P e zapomniałem spojrzeć na ROK :(

-- dołączony post:

Jezeli juz sie uparles na tlo strukturalne to popatrz na Back to nature "Slimline".

Sam mam i nie zabiera wiele miejsca, z tego co pamietam cos kolo 2 cz 3 cm.


Zadowolony jesteś z tego?opłaca się -wizualnie? strefy i.t.d. ? wątpię,że ktoś to ma! oczywiście w podobnej szer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.