Andrzej Głuszyca Opublikowano 1 Stycznia 2015 #11 Opublikowano 1 Stycznia 2015 ...jeżeli chodzi o Twoją obsadę to ze względu na rozmiar ryb i ich agresję ( Melanochromis auratus) w stosunku do długości Twojego akwarium wykluczyłbym pozycję 1 , 4 , 6 , 7 . Czyli zostaje do wyboru Labidochromis caeruleus, Pseudotropheus saulosi, Iodotropheus sprengerae oraz Melanochromis cyaneorhabdos. Ja osobiście bym polecił Ci dwa haremy. Np. rdzawe i saulosi lub saulosi i maingano. W haremach 1+5/6 czyli razem około 12 rybek. Ale nie jest to dział o obsadach .Załóż temat w dziale OBSADY to Ci koledzy pomogą coś dobrać
stan Opublikowano 2 Stycznia 2015 #12 Opublikowano 2 Stycznia 2015 Melanochromis cyaneorhabdos. Pseudotropheus No i koniec OT na temat obsady 1
patryk1235 Opublikowano 2 Stycznia 2015 Autor #13 Opublikowano 2 Stycznia 2015 wziąłem sobie do serca wasze uwagi, dzisiaj mała rearanżacja akwarium pozostała tylko redukcja obsady w przyszłości zostanie Saulosi 1+5, Maingano 1+3 jeszcze kwestia tła proszę o wasze sugestie lepsze czarne czy granatowe ?
Andrzej Głuszyca Opublikowano 2 Stycznia 2015 #14 Opublikowano 2 Stycznia 2015 ..bardzo fajny wybór obsady. Kup po 10 szt. narybku a potem po wybarwieniu zredukujesz. Jeżeli chodzi o tło to mi osobiście bardziej podoba się czarne . Ale to rzecz gustu:)
r3b Opublikowano 2 Stycznia 2015 #15 Opublikowano 2 Stycznia 2015 Moim zdaniem znacznie lepiej z czarnym.
patryk1235 Opublikowano 25 Stycznia 2015 Autor #16 Opublikowano 25 Stycznia 2015 mała aktualizacja mianowicie obsada została zredukowana padło na Labidochromis caeruleus i Melanochromis cyaneorhabdos narazie mam po 4szt ale dokupię jeszcze parę młodzików. Na dniach wpada filtr zewnętrzny JBL crystal profi e900 który będzie pełnił rolę biologa dołożę jeszcze jako prefiltr filtr narurowy 10' 3/4. Zredukowane zostało też oświetlenie poprzez zaklejenie taśmą świetlówki.
patryk1235 Opublikowano 31 Stycznia 2015 Autor #17 Opublikowano 31 Stycznia 2015 Dzisiaj został zainstalowany prefiltr wszystko zmieściło się na szczęscie w szafie jest cicho i w oczy nie kuje ;D Kubeł zasypany ceramika a do korpusu założę w przyszłośći gąbke. Mam w planach takżę zmianę kamieni i piachu
stan Opublikowano 31 Stycznia 2015 #18 Opublikowano 31 Stycznia 2015 Warto dac do tego korpusu zamiast sznurka gąbkę 45ppi. Tym mykiem poprawisz przepływ i nie będziesz generował kosztów wymiany sznurków ;-). Link do gąbeczki WKŁAD FILTRACYJNY GĄBKA 20x7 cm PPI 30 (5033532903) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img15.allegroimg.pl/photos/400x300/50/33/53/29/5033532903@@AMEPARAM@@15@@AMEPARAM@@50/33/53/29@@AMEPARAM@@5033532903
pablojogi Opublikowano 31 Stycznia 2015 #19 Opublikowano 31 Stycznia 2015 lub owatę tapicerską bardzo tania opcja i j.w.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się