Skocz do zawartości

nowy zbiornik => okrzemka + sinice


Rybak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Uruchomiłem na nowo zakupiony, używany zestaw akwarystyczny. Zbiornik został zalany wodą ok 2 tygodnie temu, a na start wlałem calą butelkę Microbe Lift- Special Blend 118ml . Wszystko wyglądało dobrze jeszcze 3 dni temu. Jeden z filtrów kubełkowych zdecydowanie głośniej chodził i chciałem go sprawdzić. Po ponownym podłączeniu filtr "wypluł" ogromną ilość syfu a następnego dnia pojawiły się pierwsze oznaki.

Parametrów wody nie znam, nadal czekam na wysyłkę testów ze sklepu internetowego...

Całość przypomina nieco okrzemkę jednak z bliska wygląda to trochę jak sinice (?).

Jak się tego skutecznie pozbyć ?

ps. Akwarium 150x60x60, oświetlenie 2x54W, obsady brak

axbkav.jpg

9uvyw1.jpg

2zhgpwi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to okrzemek. Ile czasu dziennie świecisz? Sinice potrzebują bardzo dużo światła, moim zdaniem to trochę za wcześnie na ich pojawienie... Co do wypluwania syfu to normalka, wystarczy, że wyjmiesz co jakiś czas wkład z kubła, albo zechcesz przeczyścić węże z tego, czym zarosły. Zawsze potem, po uruchomieniu zostaje wypluty jakiś syf, który się poruszyło przy czyszczeniu, nie łączyłbym również tego z pojawieniem się okrzemka, to normalny proces, że się pojawia przy dojrzewaniu wody, nie ma się czym przejmować, za jakiś czas powinien zostać zastąpiony glonem zielonym ;) Jak zaatakują Cię sinice, czego nie życzę, to też będziesz wiedział, poznasz je od razu bo zaczną tworzyć coś w rodzaju turkusowego dywanu na piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzwyklejsze okrzemki. Wiele na ich temat znajdziesz na forum. Chcesz je - nie robisz nic. Nie chcesz - wpuszczasz ślimaki HM.

Co do syfu z kubła. Kubeł ma dwa tyg. Po takim czasie zaczynają się osadzać na wkładach kolonie bakterii i to one zostały "wyplute". Niczym się nie przejmuj to wszystko to normalne oznaki dojrzewającego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microbe Lift- Special Blend, ma uruchomić Ci akwarium?

to produkt który materię organiczną która pod wpływem obecnych bakterii nitryfikacyjnych przekształca azotany w azot.

Skąd u Ciebie ma być pożywka dla bakterii, jak wyczyściłeś filtry z wkładami i nie masz obsady?

Bakterie nitryfikacyjne, które muszą mieć pożywkę (materia organiczna, którą zostawiają rybki) bez niej nie rozwijają się.

W akwarium w którym nie ma ryb nie świeć światła bo to nie potrzebne, no i pomyśl o tym by w akwarium coś ją brudziło, aby bakterie nitryfikacyjne miały się z czego rozmnażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microbe Lift został mi polecony przez szefa sklepu akwarystycznego jako super starter ...

przyznaję.. nawet nie czytałem etykiety.

Podałem niewłaściwą informację w pierwszym wątku - obsada jest/była, ale nie jest to obsada docelowa.

W akwarium mieszkał harem bojownik + 2 samice. Świadomie użyłem czasu przeszłego. Jedną z samic wyłowiłem ok 5 dni temu, miała przy płetwie ogonowej białą plamkę przypominającą pleśniawkę, widoczny był ubytek łusek przy ogonie oraz mała rana.

Drugą odłowiłem dziś, pływała do góry brzuchem.

Bojownik ma się świetnie, jedynie trochę mu się postrzępiły płetwy.

Trochę obawiam czy z tymi samicami nie przywlokłem choroby do akwarium, bo kwarantanny oczywiście nie zrobiłem :(


EDIT: parametry wody

ph - 8,1

KH - 10

GH - 16

NO2 < 0,01

NO3 ~15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.