5y1w3k Opublikowano 28 Stycznia 2016 Autor #11 Opublikowano 28 Stycznia 2016 witam. chialem napisac slowko o moim zbiorniku. akwarium ma juz lekko ponad rok i (odpukac) ma sie swietnie :-) ziomki jakie w nim plywaja to: 1x saulosi samiec, 2x saulosi samiczka, 1x saulosi coral red samiczka, 2x maingano samiec, 4x maingano samiczka, 1x yellow lab samiec, 1x Iodotropheus sprengerae chyba samiczka. cala rdzawa, bez odcieni fioletu. i tak,,, wiem,,, za duzo sztuk, za duzo gatunkow. ale akwarium ma juz, jak napisalem ponad rok i rybki maja sie swietnie. takie moje kontrolowane przerybienie ;-) dla wszystkich, ktorym nie zalezy na zbiorniku typowo biotopowym, a raczej na ladnym dla oka, polecam taka wlasnie obsade :-) co do spraw technicznych,,, wode podmieniam raz w tygoniu- 25L. raz w miesiacu czyszcze skalki z glonow. karmie dwa razy dziennie- rano jbl novo malawi, wieczorem tetra cichlid granules. filtr zewnetrzny, z nalozonym prefiltrem jeszcze nieczyszczony. malych rybek nie odlawiam i jeszcze ani jedna sie nie uchowala.
MatiK Opublikowano 29 Stycznia 2016 #12 Opublikowano 29 Stycznia 2016 rybki maja sie swietnie. takie moje kontrolowane przerybienie ;-) A skąd wiesz, mówiły Ci to? Ja na ich miejscu wcale nie czułbym się świetnie... Masz zbiornik na 6 ryb, a trzymasz dwukrotnie więcej, prawie tyle samo co ja w 300 litrowym akwarium. Jest jeszcze fakt różnej diety (Saulosi-Yellow) i tego w jakich proporcjach te ryby powinno się trzymać, a już tym bardziej tego, że Yellow jest za dużą rybą do tego szkła. No ale widzę, że i tak wszelkie rady latają Ci koło nosa więc nie ma co strzępić klawiatury...
5y1w3k Opublikowano 29 Stycznia 2016 Autor #13 Opublikowano 29 Stycznia 2016 A skąd wiesz, mówiły Ci to? Ja na ich miejscu wcale nie czułbym się świetnie... tak mniemam... rybki plywaja po calym akwarium, nie wydaja sie byc przestraszone, nie choruja. nie zauwazam zadnych zlych, czy dziwnych zachowan. takze tak, mysle ze maja sie swietnie. rybki dzieki przerybieniu nie sa agresywne. przypominam, ze zyja juz w takiej obsadzie ponad rok czasu i nie zauwazam (odpukac) zadnych! komplikacji z tego powodu. Zdaje sobie sprawe takze, ze zbiornik taki dalece odbiega od biotopowego i ze nie jest na forum popularyzowany, ale zdecyodwalem sie na napisanie tego posta aby pokazac, ze mozna i tak. No ale widzę, że i tak wszelkie rady latają Ci koło nosa więc nie ma co strzępić klawiatury... zle stawiasz sprawe. to nie tak, ze "wszelkie rady latają mi koło nosa". czytam kazda z uwaga i ja szanuje. jednak ostatecznie to ja decyduje jak bedzie wygladalo moje akwarium. pozdrawiam i prosze sie nie oburzac ;-)
MatiK Opublikowano 29 Stycznia 2016 #14 Opublikowano 29 Stycznia 2016 Ja się nie oburzam w żadnym wypadku, to tylko i wyłącznie Twoja sprawa co i jak robisz ze swoim akwarium. Wkurza mnie tylko to, że męczysz zwierzęta bo właśnie to robisz dając im tak małą przestrzeń. Ludzie zamknięci w pudełku 2x2 też będą funkcjonować i chodzić w kółko żeby nie zwariować (a i tak w końcu zwariują). Zapewniam Cię, że Twoim rybom nie jest dobrze, a pozbawienie agresji jest niczym innym jak pozbawieniem ich naturalnych zachowań, ot pływają sobie w kółko bo na nic innego nie mają miejsca. To, że nie chorują, ani nie zdychają, ani się nie biją, czy nie są przestraszone absolutnie nie jest oznaką, że ryba czuje się dobrze. W zasadzie nikt nie może tego powiedzieć o swoich podopiecznych bo ryby głosu nie mają i nam o tym nie powiedzą.... Jedną więc sprawą jest podejmowanie decyzji po wysłuchaniu uwag, a drugą dbanie o dobro zwierząt, którymi się tu zajmujemy. Ty o ich dobro nie dbasz bo stawiasz swoje zadowolenie wyżej i to jest niezaprzeczalne.
marcin1ja1 Opublikowano 29 Stycznia 2016 #15 Opublikowano 29 Stycznia 2016 Musimy tutaj rozgraniczyć akwaria biotopowe z "czysto-rasowymi" rybkami trzymanymi w odpowiednich haremach i akwarium ozdobne z tzw Malawi-Mix. Jeżeli koledze podoba się akwarium ozdobne to niech takie ma. My jako miłośnicy pielęgnic z jeziora Malawi nie będziemy nigdy takiego czegoś popierali, aprobowali i zachwalali.
MatiK Opublikowano 29 Stycznia 2016 #16 Opublikowano 29 Stycznia 2016 Jeżeli koledze podoba się akwarium ozdobne to niech takie ma Jasne, zgoda. Zwróć tylko uwagę na rozmiary tego szkła, gatunki trzymanych ryb i to ile ich tam jest. Nie można zrobić sobie Malawi Mixa takiego, żeby nie męczyć ryb? Chyba by się dało... Tylko o to mi tutaj chodzi...
marcin1ja1 Opublikowano 29 Stycznia 2016 #17 Opublikowano 29 Stycznia 2016 Jasne, zgoda. Zwróć tylko uwagę na rozmiary tego szkła, gatunki trzymanych ryb i to ile ich tam jest. Nie można zrobić sobie Malawi Mixa takiego, żeby nie męczyć ryb? Chyba by się dało... Tylko o to mi tutaj chodzi... Rybki nie długo same się zredukują. Wystarczy, że któryś z samców dostanie agresora i codziennie będzie wyławiał martwą rybę. To nie pierwszy "kozak" akwariowy, którego po pewnym czasie pyszczaki uczyły pokory 1
MatiK Opublikowano 29 Stycznia 2016 #18 Opublikowano 29 Stycznia 2016 No właśnie, szkoda (względem ryb), że to pyszczaki uczą, a nie my
5y1w3k Opublikowano 29 Stycznia 2016 Autor #19 Opublikowano 29 Stycznia 2016 Rybki nie długo same się zredukują. Wystarczy, że któryś z samców dostanie agresora i codziennie będzie wyławiał martwą rybę. To nie pierwszy "kozak" akwariowy, którego po pewnym czasie pyszczaki uczyły pokory Jeśli tak się stanie, choć ma nadzieję że nie;-) to obiecuję odrazu napisać i przyznać się do błędu. Ku przestrodze młodych malawistów. Ale na tą chwilę wydaje się być wszystko w jak najlepszym porządku. I jeśli tak zostanie, także napiszę;-) Pozdrawiam. -- dołączony post: na koniec jeszcze jedna fotka calosci :-)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się