Jump to content

trudne pytanie


smile84

Recommended Posts

Witam, posiadam standardowe 120x40x50, lecz stoi na niepewnej szafce (mam zalane na razie 5/6 wody) - tzn za niepewna szafke uwazam taka co sa na allegro z tymi dwiema rurami, jakos mi sie to nie wydaje

dlatego zamowilem sobie szafke z podwojnym blatem kuchennym 2x18, gora dol, boki, tyl . szafka bedzie ponadto nizsza - z 85 na 70.

w zwiazku z tym trzeba bedzie przeniesc akwa .mam lekkie tło - styropian + ceresit, wiadomo kamole (pomalowane ceresitem) no i na dole stryopian. I tu pytanie - czy podczas przenosin ( to bedzie raptem 15, 20 sek ) wyjąc wszysciusenko ? czy mozna zostawic kilka kamoli zeby mi sie dol ze styropianu nie poruszyl ? podsumywowujac - ile takie akwa wytrzyma podczas przenosin? tzn jak przykladowo bedzie w akwa 20 kg to wytrzyma? czy wytrzyma wiecej czy mniej ? jak myslicie ?

akwa stoi na podstawce podonej do tej:

http://allegro.pl/item243987147_podstaw ... 00x40.html

czy to zwiekszy mozliwosc przeniesienia ?

Link to comment
Share on other sites

Wiesz osobiście jeśli akwarium masz już ustabilizowane przelałbym wodę do wiader bądź wanienki i wyjął kamienie jeśli są bardzo ciężkie. No i nie przenosił akwarium tylko przyłożył jedną szafkę do drugiej i zsunął na nową. Tą nową podnieś na ten czas na jakiś klockach 15cm by były równej wysokości. Jak już akwarium będzie na nowym blacie klocki można wyjąć.

Uważam to za najbezpiecznijszy sposób bo do ręki podnosić bym się go bał gdy dno jest zasypane i z kamolami oraz tłem.

Link to comment
Share on other sites

Popieram w pełni plan z sunięciem akwa z szafki na szafke akwarium jako takie jest dość niwwdzięczne do przenoszenia bo nie ma za co złapać a samow sobie jest śliskie i po spuszczeniu części wody z szafka łatwiej jest je przenieśc niż bez mimo że całość więcej waży.

Link to comment
Share on other sites

Przenoszenie akwariuma z wodą to najgorszy ze złych pomysłow. Z samymi kamieniami też zły pomysł, coś przesunie się,spadnie na szybe i nieszczęście gotowe. Za duże ryzyko. Jeśli nie masz co zrobić z 200l wody... ktos zapodał niedawno w jakimś topicu pomysł żeby wodę odlać do wanny wyłożonej folią malarską. U mnie ten patent się bardzo sprawdził kiedy miałem malowanie i trzeba było przesunąć szafkę razem z baniakiem. 80-100kg to juz nie 350 :)

Link to comment
Share on other sites

polecam baseny gumowe, takie dla dzieci. Nawet najmniejsze mają więcej niż 200l i popmę z wężem. Ustawiasz basen na podłodze, spuszczasz wodę, przestawiasz akwarium, (kamieni i piachu bym nie ruszał, bez przesady, dobrze sklejone akwarium to wytrzyma, jeśli masz styropian pod kamieniami), pompujesz z powrotem wodę z basenu do ustawionego akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.