Jump to content

Recommended Posts

Posted

Witam! Pragnę skorzystać z doświadczenia hodowców pyszczaków, i pragnę się dowiedzieć jak odmulać dno akwarium pokryte piaskiem tak aby dokładnie usunąć muł i nie wyssać całego piasku i wody. Moje akwa to 350l brutto mam w nim 40szt ryb (wiem że za dużo, jak dowiem się kto jest kto<samiec - samica> to nadmiar komuś oddam), więc syfią strasznie.

Mam odmulacz taki najprostszy czyli szeroka tuba z wężykiem.

Posted
Mam odmulacz taki najprostszy czyli szeroka tuba z wężykiem.

Czyli masz to co potrzeba :wink::D reszta zależy od wprawy i odpowiedniego manewrowania sprzętem

Posted

Piasku zawsze coś tam nabierzesz.... rzecz nieunikniona. A pewnie dopiero po roku z tego byś pół wiadra nazbierał. Wtedy jeden dzien nad wodą i po sprawie;) nie ma co opłakiwać ziarenka piasku:D

Posted

Chociaz odmulacze sa raczej do zwiru niz do piasku. piasek niestety 90 % z nas przekopuje recznie, ale za to o wiele rzadziej, bo nie wiele wnika pod powierzchnie. Brud raczej osadza sie na powierzchni piasku, latwo go sciagnac zwyklym wezem. O ile cyrkulacja i filtracja mechaniczna sa fachowo pomyslana, mul bedzie zmuchiwany z piasku i zabierany przez filtr. Niemniej od czasu do czasu do czasu zadyme w akwarium trzeba zrobic i piasek przekopac. Ja do tego uzywam... rak.

pozdrawiam

Posted
. Niemniej od czasu do czasu do czasu zadyme w akwarium trzeba zrobic i piasek przekopac. Ja do tego uzywam... rak.


kup sobie świderki :wink::D a dwa to wyćwiczyć pysiaki coby same kopały :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.