smile84 Opublikowano 12 Września 2007 #1 Opublikowano 12 Września 2007 mam dwa akwa obok siebie - jedno malawi , drugie akary pomarańczowopłetwe sobie pływają - malawi czyściutkie, woda czysta, parametry ok, nic sie nie dzieje, w drugim duuzo glonu, wode trzeba czesto podmieniac okolo 20% wymieniam, filtr wew sie zapycha, cos takiego mi sie na szybie pojawilo ... co to za glon ?
cezarix Opublikowano 13 Września 2007 #2 Opublikowano 13 Września 2007 Rozumiem że ten glon jest w wodzie, i straciła przejżystość ?? jeśli tak to moją radą jest lampa UV, jeśli masz więcej czasu to zaciemnienie akwa na kilka dni też powinno pomóc (tak mówią u mnie nie pomogło) a lampa usunie to w maks. 3 dni. Ja w swoim nie widziałem już nawet na 5cm. Zastosowałem lampę i jak ręką odjął, minął miesiąc i nie wróciło
smile84 Opublikowano 13 Września 2007 Autor #3 Opublikowano 13 Września 2007 akurat ten jest przyklejony do szyby i zachowuje sie jak łąka na wietrze hmm co decyduje o tym ze obok w dwoch akwariach w jednym jest glon a w drugim czysciutko ? nie chce zaciemniach na dlugi czas bo w srodku mam okolo 300 szt dorastającego narybku
cezarix Opublikowano 13 Września 2007 #4 Opublikowano 13 Września 2007 He to super, też bym taki chciał, ale oczywiście nie na szybie - pozostaje chyba tylko skrobanie
kaszub Opublikowano 13 Września 2007 #5 Opublikowano 13 Września 2007 To cos ma wiecej wspolnego z ukladem pokarmowym twoich ryb niz z glonami... tak czy owak cezarx poradzil cie slusznie - najlepsza metoada bedzie lampa uv. Jezeli nie dysponujesz , zastosuj jakis preparat fosforoorganiczny (np capifos) i dbaj o higiene zbiornika. powodzenia
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się