Skocz do zawartości

240l świeże - płochliwość [gdzie są moje ryby?:(:(]


NorbertF

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ten tajemniczy problem dośc długo, poprostu pewnego dnia ryby zrobiły się tak płochliwe że podchodzenie do akwarium nie miało żadnego sensu, bo od razu chowały się gdzie się dało. Byłem załamany i bliski rezygnacji z pysiów, ale naszczęście udało sie, w moim przypadku po różnych eksperymentach, pomogło dołożenie kolejnego dorosłego gatunku, padło na tropheus duboisi, po paru dniach docieraniu się ryb problem znikł, ale czy u ciebie byłby skuteczny nie mam pojęcia, generalnie to dośc trudny temat

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może mały updejt po prawie 3 tygodniach :)


Problem z płochliwością Aulonocar zmniejszył się po wpuszczeniu Saulosi (około 10 dni temu) i zupełnie minął po dołączeniu kolejnych ryb. W tej chwili mam już obsadę docelową, której nie zdradzę z uwagi na złamanie prawie wszystkich zasad opisywanych na tym forum;)


Ryby czują się dobrze i po 3 tygodniach widzę, że bardzo szybko rosną. Z oświetlenia, zostawiłem tylko jedną świetlówkę (Power Glo) i uzupełniłem media w kubełku o Purigen.


Jeśli eksperyment z obsadą się powiedzie, opiszę go kiedyś w tym wątku. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich!


No i stało się... Podejrzewam pierwszą samiczkę o inkubację - jest to Ps. Saulosi.


Jest kilka rzeczy, które mnie zaskakują i chciałbym to z Wami skonsultować - czy Waszym zdaniem samiczka na poniższym zdjęciu inkubuje? Wypływa do pokarmu, ale nie pobiera. Ewidentnie ma też powiększoną gardziel.


Jest to dla mnie dość zaskakujące bo ryby są małe (5-7 centrymetrów) i żaden samiec nie jest wybarwiony. Co więcej, dominującą rybą w akwarium jest Saulosi (największy), ale jest bardzo intensywnie żółty, z niebieskimi płetwami i widoczną dużą atrapą. Patrzyłem na przemianę Saulosi stąd (http://podforak.rzeszow.pl/upload/SaulosiChange.jpg) i wygląda zupełnie jakby nie szedł tą drogą ;)


Będę wdzięczny za podzielenie się Waszymi doświadczeniami, przede wszystkim dot. Saulosi - czy tak małe, niewybarwione ryby mogą podchodzić do tarła? Czy Waszym zdaniem samica inkubuje?


Wybaczcie jakość zdjęć - tylko samica choć na chwilę się nie ruszała. Potencjalnego samca za cholerę nie da się sfotografować :)


Dziękuję i pozdrawiam!

Norbert

post-15377-14695720199945_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.