Skocz do zawartości

Sterownik LED TC420


spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Heniu jeśli nie masz czytnika dvd/cd bo tak zrozumiałem to niech Ci któryś kolega, który ma zrobi upload na jakiś serwer i sobie pobierzesz. Jeśli mało zajmuje to nawet spakowane na maila wysłać. Może na jakiejś stronie producenta jest soft do pobrania?

Wydaje mi się, że musisz się uśmiechnąć do kolegi g . pająk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś spostrzeżenia z programowania? jak się ustawia przejście skokowe lub płynne i czy jest jak w Conradzie MS35 regulacja długości tego przejścia? czy komputer sam sobie to ustawia.

Czas przejścia jest nie ustawialny, po prostu przy każdym ustawieniu klikasz "FADE" albo "SOLID"


wCaLwd.jpg


Widać na screenshocie powyżej - niebieski guzik ;)


Nie wyczaiłem ile dokładnie trwa przejście ale ok 30 sek.


Na razie nie wiem jak wgrać to oprogramowanie z płytki?- macie jakieś pomysły.?


B7VuCX.jpg


1. Klikasz "białą kartkę" - New package" i pod napisem "Modulelist" klikamy nazwę programu, który się pojawił.

2. Klikasz nazwę ustawień

3. Prawy przycisk myszy wskazany w polu strzałki i "EDIT"

następnie wpisujemy swoje dane, zaczynając od pierwszego kroku

wCaLwd.jpg

Po każdym kroku dalemy "Add" aby dodać kolejny. Za każdym razem wpisujemy godzinę rozpoczęcia danego ustawienia. Jeśli już skończymy, klikamy "Close"


4. Naciskamy przycisk czarnej strzałki oznaczony jako "4" na moim screenie - spowoduje to wgranie konfiguracji.


Ewentualnie na samym sterowniku wchodzimy do menu i dajemy sterownik w pozycję "RUN" (to musimy zrobić tylko 1-szy raz)


Mam nadzieję, że ten krótki opis ułatwi komuś pierwsze kroki ;)


Heniu jeśli nie masz czytnika dvd/cd bo tak zrozumiałem to niech Ci któryś kolega, który ma zrobi upload na jakiś serwer i sobie pobierzesz. Jeśli mało zajmuje to nawet spakowane na maila wysłać. Może na jakiejś stronie producenta jest soft do pobrania? Wydaje mi się, że musisz się uśmiechnąć do kolegi g . pająk

Nie wiem w takim razie czy dobrze zrozumiałem deccorativo, ;) jeśli chodzi o samo oprogramowanie to wrzuciłem zawartość płyty:

https://mega.co.nz/#!7Rk1zADA!yiST7s0-pTzQYcLJ_xP6gITUIx-mfjEnHSmlo074kiA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy nie mają czytnika CD. Jest do pobrania obraz płyty CD ze strony sklepu dx.com.

Strona TC420

Obraz CD (spakowany RARem)

Aby móc użyć takiego obrazu należy zainstalować oprogramowanie umożliwiające stworzenie wirtualnego czytnika CD/DVD i załadowanie do niego wirtualnej płyty CD lub DVD. Pierwsze z brzegu oprogramowanie, darmowe:

Magic ISO


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas przejścia jest nie ustawialny, po prostu przy każdym ustawieniu klikasz "FADE" albo "SOLID"

(...)

Nie wyczaiłem ile dokładnie trwa przejście ale ok 30 sek.


Trochę kicha, miałem nadzieję, że jest to sprytniej rozwiązane, tzn. że rozciąga przejście na cały zaprogramowany czas. Czyli np. o 8:00 mam 0%, o 9:00 ustawiam 100% i przez godzinę robi stopniowe przejście.

Patrząc, że masz na początku kroki co minutę to przez 30s. robi przejście a przez drugie pół minuty sieci stałym światłem. A jak to wygląda w normalnym czasie, bez przyspieszenia? Bardzo widać takie skoki?



Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc, że masz na początku kroki co minutę to przez 30s. robi przejście a przez drugie pół minuty sieci stałym światłem

Tak, kroki mam co minutę, ale proces jest przyspieszony x2, czyli każdy krok trwa ok 30s.


Te moje 30 sekund na przejście wywnioskowałem z normalnego całodziennego programu. W rzeczywistoci przejścia są naprawdę świetne, w ogóle niezauważalne! ;)

-- dołączony post:

Sorry za off-top, ale tak siedzę teraz patrząc na akwarium obserwuję, jak "zachodzi słońce" i zmieniają się kolory... Po prostu bajka! :cool:

Nie wiem jak to nazwać, ale to naprawdę nowe doznanie obserwując naszych ulubieńców pięknie oświetlonych w różnych "porach dnia" :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już kolega dopracuje cały program to ja chętnie się uśmiechnę po niego

Jak na ten moment dla mnie, to program jest już dopracowany - na razie nie zamierzam nic zmieniać :)


Wrzucam w załącznik jak byś chciał...


EDIT> jak by ktoś nie mógł wgrać załącznika, poniżej zrzut ekranu moich ustawień do wpisania ręcznego - a nóż się przyda:


yWh3Kb.jpg

Normalny 1.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już kolega dopracuje cały program to ja chętnie się uśmiechnę po niego :)

Nie wiem, ale jakoś mnie przeraża jak mam ogarnąć zmianę kolorów, czyli jak ustawiać te suwaczki ;)


Wysłane z telefonu



Nie mam jakoś parcia na ten TC420 ale Piotrze jestem pewien jednego.

Ten program kolegi na pewno poprzestawiasz wg własnego widzimisie:D


Każdy ma inną wizję jak wygląda doba w jeziorze Malawi nawet jak tam nigdy nie był i nie będzie. To przestawianie suwaczków jest banalne i o wiele prostsze niż programowanie Conrada MS35. Sama ciekawość nie pozwoli nikomu poprzestać na programie jednego z nas.

I to jest w w tym TC420 piękne - nareszcie niczym nie jesteśmy ograniczeni - nawet ceną:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.