Skocz do zawartości

Glony w nowym akwarium - kilka pytań


Neuro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem początkującym akwarystą i w trosce o swoje przyszłe rybki postanowiłem założyć ten temat.


Wodę do akwarium zalałem jakieś 1,5 tyg temu - ryb jeszcze nie ma.

Jakiś tydzien temu pojawiły się glony - spodziewałem się ich, ale nie wiem które są "dobre" a które są "złe".


Poniżej zamieszczam zdjęcia :) Prosiłbym o pomoc. Pozdrawiam :)


dsc0008fn8.th.jpg

dsc0009rz9.th.jpg

dsc0010tj1.th.jpg

dsc0011wn8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jasnozielone są dobre - te ciemnozielone są złe :lol:

a tak dokładnie to te jesnozielone to są noprmalne glonki przez wiekszosć na tym forum berdzo pożądane choć z czasem niestety się mogą zamienić w wersje brunatna.

Natomiast t takie bardzo ciemno zielone to mi wygląda niestety na sinice a i ich pojawienie się w nowym akwa nie jest niczym niezwykłym.

O sinicach było sporo wiec uzyj funkcji szukaj.

Tak w skrócie to aby się upewnic czy to napewno one to wsadz do akwa rękę i z podłoża lub kamienia spróbój je zebrać, jeżeli odejdą większym płatem a włąściwie takim glutem a po wyjęcie w dłoni będziesz miał dalej taka śliską kislowato/glutowatą konsystencje to swiadzczy o sinicach.

Coprawdą Twoje są małe więc nie wiem czy beda tak si epłatami ściągać dlatego weź próbke z miejsca gdzie sa najbardziej rozwinięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GLony masz tylko te zielone, te drugie tak jak napisal mars - sinice. Obydwa rodzaje usuwaj mechanicznie, nie lej zadnych preparatow i czekaj - sprawa sie unormuje po kilku(nastu) pierwszych tygodniach, kiedy jedne glony znikna, pojawia sie inne i te juz zostana, wtedy bedziesz mial pojecie z czym musisz (chcesz) powalczyc. Na poczatek upewnij sie ze masz dobre swietlowki (nie te oryginalnie zakupione z pokrywa) i ze nie uzywasz ich dluzej niz 8-10 godz dziennie - w pierwszym okresie po odpaleniu akwa, dlugi dzien swietlny czesto powoduje masowy wysyp glonow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GLony masz tylko te zielone, te drugie tak jak napisal mars - sinice. Obydwa rodzaje usuwaj mechanicznie, nie lej zadnych preparatow i czekaj - sprawa sie unormuje po kilku(nastu) pierwszych tygodniach, kiedy jedne glony znikna, pojawia sie inne i te juz zostana, wtedy bedziesz mial pojecie z czym musisz (chcesz) powalczyc. Na poczatek upewnij sie ze masz dobre swietlowki (nie te oryginalnie zakupione z pokrywa) i ze nie uzywasz ich dluzej niz 8-10 godz dziennie - w pierwszym okresie po odpaleniu akwa, dlugi dzien swietlny czesto powoduje masowy wysyp glonow.


Mam 2x Philips Aquarelle - naświetlam od 7:00 do 22:00 - tak więc za długo?

Wyczytałem, że teraz najlepiej zaciemnic akwarium, wylaczyc oswietlenie i czekac - tak tez uczynilem, mam nadzieje ze dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe i módl się.. nie ma gorszego świństwa niż sinice no chyba że bloat. Ja walczyłem w poprzednim baniaku ze 4 miechy:/ Wcześniej jest wiele tematów na temat sinic, radze dokładnie przestudiować i starannie wykonywać wskazóki ludzi którzy się z nimi uporali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po tygodniowym zaciemnieniu gazetami i odłączonym oświetleniu sinice zniknęły! Aż miło patrzeć na tak czyste akwarium.


Proces dojrzewaniatrwa już 3 tydzień - czy można już wpuścić rybki, czy profilaktycznie jeszcze obserwować?


Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.