Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Właśnie odnośnie obsady , mam delikatny mętlik w głowie. Jedni podają takie, inni inne ryby ;) Generalnie celuje w obsadę w miarę jednorodną odnośnie wymagań żywieniowych , wielkość ryb jak najbardziej istotna. Z mojej listy jaką obsadę byście stworzyli ? Wszelkie sugestie mile widziane , może coś jeszcze ktoś doda do niej .

Opublikowano

Z Twojej listy nadają się jedynie Saulosi i Maingano, ew. na upartego Yellow (rośnie duży, ale jest relatywnie łagodny). Żeby nie było konfliktów żywieniowych, nie możesz łączyć roślinożerców z mięsożercami (np. Yellow z Demasoni). Inne układy da się jakimś kompromisem pogodzić. Zwróć też uwagę na stopień agresji.

Przejrzyj naszą Bazę ryb, potem Google - grafika i wybierz, co Ci się podoba. Wrzuć propozycję obsady, a my doradzimy, czy jest ok.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Ja swoja propozycję Ci zapodałem.

Możesz też zapodać dwu gatunkowo z roślinożercami np. interruptus i demasoni. Też będzie prześlicznie będzie dużo żółtego i niebieskiego.

Opublikowano
Heniu z całą powagą do ciebie ale dział jak i temat nie jest o starcie zbiornika więc nie kumam na kij o tym pisać ;-) ?

Jeżeli chodzi o obsadę to jak dla mnie 240l starczy na 3 gatunki w mniejszych haremach.

Ja bym zapodał - maingano 1+4 , saulosi 1+4 i rdzawego którego nie napisałeś 1+4



Właśnie o takiej obsadzie myślałem . Pod względem żywieniowym powinno być chyba tez zgodnie w miarę ...

Opublikowano
Cytat:

Zamieszczone przez stan Zobacz posta

Heniu z całą powagą do ciebie ale dział jak i temat nie jest o starcie zbiornika więc nie kumam na kij o tym pisać ?

Jeżeli chodzi o obsadę to jak dla mnie 240l starczy na 3 gatunki w mniejszych haremach.

Ja bym zapodał - maingano 1+4 , saulosi 1+4 i rdzawego którego nie napisałeś 1+4

Właśnie o takiej obsadzie myślałem . Pod względem żywieniowym powinno być chyba tez zgodnie w miarę ...



...też Ci taką obsadę proponuję!Bo sam taką mam:) A rybki duże są piękne...

Opublikowano

witam,

moje pytanie - w moim malawi pływa obecnie aulonocara fire fish 5 sztuk (nie wiem czy przypadkiem nie ma więcej samców, tak mi sprzedali ,a kolorystycznie 3 rybki są jakby bardziej czerwone , a 2 jakby taki kolor łososia, 5 rybek Yellow i 5 Elongatus mphanga. Czy ten zestaw może zostać w takiej postaci? Chciałbym dołożyć jeszcze Maigano albo Zebre Cobalt. Mma akwarium 240 litrów. Można tak ???

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nie wiem czy w dobrym dziale pisze, jeśli nie, to proszę o przeniesienie. A mianowicie, w akwarium mam filtr wewnętrzny JP-025F ( przepustowość 1600 L/h ) , po włączeniu jest dość mocny "nurt" . Nie pralka , ale ryby muszą trochę walczyć z prądem wody. I moje pytanie brzmi czy pyszczaki lubią walkę z wodą, czy raczej wolą spokojnie pływać ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.