deccorativo Opublikowano 17 Sierpnia 2014 #11 Opublikowano 17 Sierpnia 2014 Dziękuję za wszystkie sugestie. Faktycznie o maingano zapomniałem. Muszę go poważnie wziąć pod uwagę. . Maćku weż jeszcze jedną sugestię pod uwagę. By zadowolić Twoją Panią bym celowo i z premedytacją przerybił baniak dodając jeszcze żółty!!! np. Labidochromis Caeruleus - Yellow ( albo coś innego) Wiem że za dużo i chyba nie ta dieta to koledzy wyprostują, ale jak podrosną i będą podpływać do rączki Twojej Pani , staną się ulubieńcami - no to nie ma rady -trzeba będzie zmieniać baniak na większy. Moje yellowki tak podpływają by pogadać ze mną, ale to już dorosłe byki.
waszek18 Opublikowano 17 Sierpnia 2014 #12 Opublikowano 17 Sierpnia 2014 Ale duże przerybienie może spowodować problemy ze wzrostem ryb, wybawieniem, albo z dużą śmiertelnością. Tak desperacko bym nie szedł w stronę przekonywania żony. Lepiej metodę małych kroczków. Zobaczy jak piękne to ryby i sama zgodzi się na większy zbiornik. A wtedy możesz walnąć śmiało 700 litrów i pokazać jej ryby jakie można wpuścić. Możecie razem wybrać gatunki ryb. Ale przerybienie bym odstawił. Nie popieram takiego wyjścia osobiście.
maqus Opublikowano 9 Września 2014 Autor #13 Opublikowano 9 Września 2014 Mały update. Akwarium: 250l (100x50x50) Oświetlenie: RGB COB 3x10W + sterownik Conrad MS 35 Filtracja: kaseciak 40x32x10, gąbki 1cm ppi30, 10cm ppi45, złoże: 1l Matrix, pompa Aquarel 2000, grzałka Hydor Theo 200W Tło: Czarne spienione PCV Podłoże: Piasek kwarcowy 1mm (Kreisel z Castoramy, 25kg) Skały: Serpentynit Obsada: 6szt. Pseudotropheus saulosi, 6szt. Melanochromis cyaneorhabdos - maingano Akwarium od 03.09. z obsadą. Rybki małe, 2-4cm, kupione w Tan-Mal. Zastanawiam się, czy nie dokupić z czterech sztuk maingano aby było z czego redukować? Karmione Naturefood Premium Chichlid Plant, O.S.I Spirulina Flakes, O.S.I. Vivid Color Flakes. tutaj z falującą powierzchnią pokrywa z PCV i profil alu rybki
maqus Opublikowano 7 Czerwca 2015 Autor #15 Opublikowano 7 Czerwca 2015 Hej. Oczywiście, że istnieje i ma się znakomicie
arwo Opublikowano 8 Czerwca 2015 #16 Opublikowano 8 Czerwca 2015 A mógłbyś wrzucić jakieś nowe fotki?
LECHPL Opublikowano 8 Czerwca 2015 #17 Opublikowano 8 Czerwca 2015 Przymierzam się do oświetlenia ledowo rgb, możesz napisać czy wżeczywistości wygląda tak nienaturalnie jak na zdjęciach, ale akwarium bardzo ładne.
maqus Opublikowano 8 Czerwca 2015 Autor #18 Opublikowano 8 Czerwca 2015 Hej! Mógłbyś rozwinąć pojęcie "nienaturalnie"? Jestem bardzo zadowolony z tego rodzaju oświetlenia. Tylko 30W a przez większość dnia świeci na 70-80% mocy. Intensywność światła ustawiona wg własnych upodobań, każdy kanał regulowany oddzielnie, on/off automatycznie. Jedno popołudnie z lutownicą i gotowe. Maingano czasami mieni się tak intensywnie, że kolega myślał iż to... neonki.
LECHPL Opublikowano 8 Czerwca 2015 #19 Opublikowano 8 Czerwca 2015 No właśnie, ale chodzi mi bardziej o to że wszystko ma taki czerwony obcień.
maqus Opublikowano 13 Czerwca 2015 Autor #20 Opublikowano 13 Czerwca 2015 Zapewniam cię, że czerwono, to wogóle nie jest w tym akwarium Każdy kanał steruję oddzielnie, więc R jest najmniej w tej mieszance kolorów. To tylko efekt na zdjęciach, bo aby je zrobić muszę zasłonić rolety (kolor pomarańcz) w oknach, gdyż wszystko z otoczenia odbija się w szybie. Spójrz na zdjęcie pokrywy, tam w akwarium jest najbardziej zbliżone światło do tego w realu. A jak będziesz kiedyś na derbach w GW, to zadzwoń, zapraszam do oglądnięcia na żywo.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się