Skocz do zawartości

Filtr narurowy porady, opinie


skresz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie pompa w układzie jest zaznaczona na czerwono (zapomniałem opisać), jak bym mógł kogoś o rozdzielenie tematów bo po przeczytaniu nie zawsze odrazu wiadomo która odpowiedz jest odnośnie mojego układu a która odnośnie kolegi.


Układ u mnie niestety trochę się zmieni gdyż nie zmieści się w szafce i muszę się przekuć do piwnicy i tam umieścić filtry przez co zyskam nieograniczoną liczbę miejsca i swobodę w obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja :D

nie znam się na filtracji biologicznej, więc proszę o wybaczenie, bo mogę trochę przesadzać, dam zaraz bardzo prosty schemat bez zaworów, a to legenda:

niebieski- korpusy mechaniczne, tylko 1 pusty na zbieranie piachu przed pompą

zielone- bio

a żółte to ewentualne też bio lub z np. purigenem

czerwone - pompa

rury prawdopodobnie 1/2 akwa 375l

oczywiście ewentualne są do opinii a i tak nie wszystkie będą wykorzystane

post-15063-14695718121507_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie to dowiedziałem się na czacie, że są tańsze korpusy 20, no i teraz pytania...

jak na narurowcu zamontować fbf? jakieś części, elementy potrzebne?

-- dołączony post:

o co chodzi z tym odwracaniem korpusów wylot-wlot czy na biologię do 375 wystarczy fbf i purigen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem optimum będzie tak jak na schemacie poniżej, jeżeli chcesz jak najrzadziej pchać łapy do filtracji i zmieniać wkłady ;) :

2XS0k5.jpg

Jeśli robisz filtrację na pompie C.O. faktem jest, że pompa jest bardziej przystosowana do tłoczenia niż ssania, dlatego przed pompą tylko największa gradacja. Jeśli chcesz włożyć trzy filtry równolegle przed pompą, zamiast dwóch i masz miejsce - śmiało - to tylko wydłuży czasowe interwały wymian filtrów mechanicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz w sklepie elektryczny rurkę 27mm do montażu kabli ( koleś w elektryku od razu kapnie co i jak). Przycinasz ja potem dokładnie na 27cm ( korpus narurowy 10cali) i nawiercasz od dołu wiertłem 6mm na wysokość licząc od dołu 3cmokoło 20-25 otworów.

Te otwory sprawdziły mi się przy poruszaniu purigenu ( jest lekki) nie wiem jak się te otwory sprawdzą przy piachu, ale z tego co pamiętam to ktoś tak robił jak ja i mieszało piachem. Też nacina się po dwa trójkąty od dołu tez piachem machało.

Tak czy siak rurka tak jest tania jak barszcz ( w brico itp. cena kilka złotych za bodajże 2m) więc możesz kombinować jak naciąć rurke żeby było optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.