dzierlatka21
Użytkownik-
Postów
85 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez dzierlatka21
-
325L. 130x50x50 obsada Dziubasa
dzierlatka21 odpowiedział(a) na Dziubek temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Mniej pospolicie ze względu na obecność msobo magungi i elongatus chewere, na pewno coś ciekawszego niż oklepane yellow+saulosi. -
325L. 130x50x50 obsada Dziubasa
dzierlatka21 odpowiedział(a) na Dziubek temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Nie marnuj takiego akwarium na pospolite gatunki . Pomyśl nad połączeniem Metriaclima sp. msobo magunga (np. 1:3), Melanochromis cyaneorhabdos (np. 1:3) i np. jako taką wisienkę na torcie - pseudotropheus elongatus chewere (1:2) -
Lethrinops marginatus
dzierlatka21 odpowiedział(a) na dzierlatka21 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Przy czym dla drugiego gatunku planowałbym jakiś niewielki harem (1:3 na przykład). -
Propozycja obsady do 240l dla początkującego
dzierlatka21 odpowiedział(a) na pstaniszewski temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Sorry, że tak od czapy walnę, ale na początku napisałeś, że saulosi coral to sztuczna odmiana, a ja nie byłbym tego taki pewien ale nie ważne, a co do obsady to ja bym zamiast hary dał jalo reef, może samice nie są ładne, ale samiec jest oszałamiający, bo oprócz czarno-białego (błękitnego), ma jeszcze żółte zakończenia płetw- 62 odpowiedzi
-
Lethrinops marginatus
dzierlatka21 odpowiedział(a) na dzierlatka21 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
A copadichromis trewavasae jako towarzystwo byłby ok? I jak tak to w jakim układzie? (Bardzo ładne, ale z tego co czytam to stadne ryby, a ja nie chcę przerybienia więc może Aulonocara stuartgranti ?) -
Lethrinops marginatus
dzierlatka21 odpowiedział(a) na dzierlatka21 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Nie no, nic na przymus, jeżeli tak ma być, to te mniejsze też mi pasują -
Lethrinops marginatus
dzierlatka21 odpowiedział(a) na dzierlatka21 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Chyba marginatus bardziej do mnie przemawia -
Lethrinops marginatus
dzierlatka21 odpowiedział(a) na dzierlatka21 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Uff to dobrze, bo te lethrinopsy najbardziej mi się podobają, no chyba, że polecilibyście jakieś mniejsze? -
Witam, jak w temacie, czy ta ryba w układzie 2:5 z jakimś drugim gatunkiem towarzyszącym, nadawałaby się do akwarium 375l?
-
filtracja narurowa
dzierlatka21 odpowiedział(a) na dzierlatka21 temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
a jeśli chodzi o klejenie- czy używacie jakiegoś specjalnego kleju, czy klej nie szkodzi rybom? -
filtracja narurowa
dzierlatka21 odpowiedział(a) na dzierlatka21 temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
skoro ssanie w pompie jest słabsze, to czy nie mogłoby być tak, że przed pompą umieściłbym korpus np z gąbką, a za nią byłyby te dwa równoległe czyszczące "dokładniej"? -
filtracja narurowa
dzierlatka21 odpowiedział(a) na dzierlatka21 temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
acha, dziękuję, a co do złączek to np kolanko: -
filtracja narurowa
dzierlatka21 odpowiedział(a) na dzierlatka21 temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
a tak przy okazji - czy może być tak, że jeden korpus filtracyjny będzie przed pompą, potem za pompą dwa również z wkładem filtracyjnym i dalej połączone dwa biologiczne (+ bypas) -
Witam wszystkich, mam pytanie, czy rury w instalacji narurowej mogą być łączone za pomocą złączek skręcanych (zaciskowych)?
-
a jesli chodzi o raki to zastanów się np. nad cherax holthuisi
-
demasoni- śmiertelność, rywalizacja
dzierlatka21 odpowiedział(a) na dzierlatka21 temat w Chów pyszczaków
Dzięki czyli nie jest tak źle. -
Przepraszam, za trochę dziwny temat, ale ciekaw jestem jak duża jest u was agresja u tych pyszczaków i ile może zginąć. -- dołączony post: Oczywiście może być jeszcze 0, ale nie wiem dlaczego nie dodało mi się w ankiecie, więc proszę pisać w komentarzach.
-
http://img.wiocha.pl/images/7/a/7ab16c4e158219e64fcfb7feb930ab8f.jpg http://i.wp.pl/a/f/jpeg/26555/460_zolwinka.jpeg temat trochę stary, ale czy słyszeliście o breloczkach z żywych zwierząt? to jest coś strasznego, rozumiem Chiny... ale to już przesada,coś tam dolewają żeby przeżyły, ale biedne się strasznie męczą, poza tym nie mogłem znaleźć zdjęcia pewnych ryb którym robią laserowe tatuaże, bo o tym też czytałem
-
a może lepiej zamienić roślinki "szerokolistne" na takie jak np.Vallisneria nana, może nie zrobi to różnicy, ale będzie estetyczniej wyglądało, bo tak duże liście pokryte nalotem mogą trochę zeszpecać zbiornik
-
no to wklejam! a tło będzie czarne, takie malawi z efektem głębi najbardziej mi się podoba, wg mnie nie ma sensu wydawać kasy na struktularne -- dołączony post: wiecie co, obawiam się, że to wzmocnienie ( na szczęście tylko z jednej strony) ma za mało silikonu, przez co może za bardzo napierać na szybę ( to też może być wg mnie powodem pęknięcia tej 240 u kolegi)
-
10mm -- dołączony post: a są 8?
-
i co?
-
Po ostatnim poście, aż się przestraszyłem i pomyślałem, że zapytam was o radę, kupiłem akwarium 375L od szklarza i zacząłem się bać - czy dokleić wzmocnienia poprzeczne? Chciałem też poprawić trochę klejenie, więc kupiłem też silikon od Juwela ( 2 miesiące temu ) samo akwarium stoi od 3 miesięcy więc trochę zakurzone), a co do klejenia to zacząłem mieć wątpliwości, czy nałożenie 2 warstwy silikonu nie zrobi nic z tą pierwszą ( silikon kurczy się podczas schnięcia) zaraz wstawię zdjęcia no dobrze to są zdjęcia, trochę zakurzone to akwarium :
-
wydaje mi się, że troszkę za dużo ryb, bo ja planuję max. 14 do 375l
-
demansoni czy aby na pewno taka zła rybka?
dzierlatka21 odpowiedział(a) na dzierlatka21 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
a gdzie jest napisane że 240l? mam 375, ale może racja z tym demansoni, a ktoś z was ma flavusa? czy rzeczywiście tak ładny? i to samo pytanie co do labidochromis mbamba bay -- dołączony post: jestem gotowy również na inne propozycje
