Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W spadku po siostrze otrzymałem akwarium 112 litrów, grzałkę tetry 150 watt i filtr wewnętrzny aquael Fan-1. Czy ten filtr wystarczy ? Jeżeli jest za mały, czy istnieje filtr zewnętrzny który by nie był za duży do tego zbiornika ?

Opublikowano

Ja w takim baniaku mam zewnętrzny TetraTec EX 700 - sprawdza się wyśmienicie. Oprócz tego oczywiście wewnętrzny także posiadam:)

Opublikowano
Tak, do takich zbiornikow zewnetrzny filtr, to podstawa, ale do tej wielkosci akwarium starczy FLuval 205 duzo tanszy od ex700


Czy filtry zewnerzne nie robią w takim zbiorniku zbyt wielkiego ruchu wody ? Czy moje akwarium nie bedzie wyglądało jak zamieszana woda w szklance a ryby nie będą zbyt zmęczone ciągłymi próbami utrzymania się w toni wodnej ?

Opublikowano

Duzy ruch wody, jest "lepszy niz gorszy" poza tym 205 to nie jest jakas wielka pompa, ktora defakto tak czy siak(moim zdaniem) "kreci" woda mniej niz filterek wewnetrzny...


A wiec: ZEWNETRZNY FILTR TO PODSTAWA :arrow:


Pozdrawiam saboT

Opublikowano
aquael Fan-1. Czy ten filtr wystarczy ? Jeżeli jest za mały, czy istnieje filtr zewnętrzny który by nie był za duży do tego zbiornika ?


W zadnym wypadku nie wystarczy.


Tetra ex 700

Serafil 900

eheim 2213 lub starszy 2015


Jak miałem 112l to mialem eheima 2015 (uzywany, kupiony na allegro) radził sobie wyśmienicie.

W podobnym akwa widziałem Sere900- też extra.


Piotr.

Opublikowano

osobiscie jestem zwolennikiem filtracji-zewnętrzny bio +wewnetrzny mechaniczny, także oprócz proponowach ci kubelków warto dołożyć wewnętrzny filterek o wydajności ok. 500 l/h

Opublikowano

Chciałbym zostawić ten wewnętrzny który mam i dołożyć zewnętrzny. Słyszałem, że świetny jest eheim ale 2213 jest chyba do 250 litrów i u kolegi w zbiorniku 160 litrowym bodajże ten model kręci wodę że aż miło. Tyle, że on ma silne tęczanki więc im to na ręke. Jednak pyszczaki są chyba raczej rybami spokojniejszej toni. Nie będzie im jak w rzece. PiotrzeQ jak to wyglądało u Ciebie.

Opublikowano

Nie ma się co przejmować prądem wody. Sam teraz mam w 200l dwa kubełki (w tym jeden do 450l) i dodatkowo wewnętrzny, czyli razem koło 1800l/h, a ryby jakoś nie maja problemu z pływaniem :wink: . Jak zbyt mocny prąd będzie przeszkadzał rybom, to na pewno znajdą sobie spokojne miejsce w akwarium. W koncu w zbiorniku pełnym kamieni nie możliwe jest takie ustawienie wylotów filtrów, żeby nie było żadnego miejsca, gdzie ryby mogłyby odpocząć.

Opublikowano
PiotrzeQ jak to wyglądało u Ciebie.


Normalnie :)


Do rurki wylotowej filtra przyczepiłem deszczownice, którą następnie przyczepiłem do tylej sciany pod samą powierzchnię wody. No powiedzmy, ze 2 cm pod powierzchnią.

Wyloty deszczownicy ustawilem pod takim kątem, ze woda leciała ''do góry''.

Jednak nie całkiem pionowo. Powodowało to efekt ze na wodzie powstawała taka lekka falka... super to mi sie podobało :wink: A jednoczesnie było to bardzo pozyteczne, gdyz woda była baaardzo dobrze natleniona i woda swierza rozprowadzala sie równomiernie.

A rurka zasysająca byla po przeciwnej strone filtra wewnetrznego, tak zeby prąd robiony w jednym koncu akwa naganiał wszystko w drugi, gdzie juz czekała rurka kubła zew :lol:


jak bedzie trzeba to narysuje :)


Piotr.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.