Skocz do zawartości

Ślimaki Military Helmet - czyli jak poradziłem sobie z okrzemkiem i glonami


mathias

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

apropos składania przez nich trudnozmywalnych jaj (a właściwie to kapsułek, w każdej jest średnio 68 mikro jaj) skończyłem czytać ciekawy artykuł. Jest tam m.innymi opisany sposób na brak kapsułek (jaj) w akwarium.

Ślimaki te są rozdzielnopłciowe (płci praktycznie nie da się rozróżnić), samiec podczas krycia pozostaje nad prawą stroną samicy. Robi swoje i potem samica "stopą" przenosi kapsułki na skałę, szybę czy innego ślimaka. 

Ten proces można wykorzystać do oddzielenia samicy od samca. Rozdzielić samców od samic i jedno z nich trzymać w zbiorniku. Jak nie będą na siebie włazić to nie będą składać kapsułek -zabójczo proste rozwiązanie! hehe

 

Nie mniej jednak faktem jest, że wiele mądrych głów kombinuje jak tu te cudeńka rozmnożyć. Kapsułka po złożeniu w miarę rozwoju zaczyna ciemnieć. Po wykluciu z jednej takiej kapsułki wydostaje się od 32 do 106 praktycznie nie widocznych larw. Dalej dzieje się magia, której nikt dokładnie nie potrafi odtworzyć.

Powodzenia przy próbie rozdzielenia płci! Chętnie też przyjmę wszelkie wartościowe uwagi osób, które próbowały je rozmnożyć lub mają coś fajnego, rzadko opisywanego do dodania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomekTOja napisał:

Powodzenia przy próbie rozdzielenia płci! Chętnie też przyjmę wszelkie wartościowe uwagi osób, które próbowały je rozmnożyć lub mają coś fajnego, rzadko opisywanego do dodania.

Tomku..nikt ich u nas nie chce rozmnażać. Druga sprawa , że taki temat to nie na naszym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, ...ja bym chciał.

Wielu zastanawiało się nad obsadzeniem helmetów w swoim akwarium. Niejeden je ma. Mamy na forum temat i posty o helmetach, w których wspomina się o trudnousuwalnych jajach. Mój post to zaczytany sposób na ich niewystępowanie. A aby nie było to plotką podałem link do artykułu. A dla tych, którym nie chce się czytać całości wytłumaczyłem najważniejsze. Dlaczego więc to nie miałby być temat dla tego forum? Nie opisuję ich dokładnego życia, wszystkich zachowań ani nic innego oprócz skrótowo tego co dotyczy składania męczących nas kapsułek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomekTOja napisał:

Dlaczego więc to nie miałby być temat dla tego forum?

Tomku...to załóż temat w Hyde Park i będzie OK. Masz racje ...nie są z naszego biotopu i stąd moja uwaga ale jednak często  o nich tutaj mówimy i polecamy. Dlatego aby był wilk syty i owca cała załóż temat jak coś tak jak wspomniałem. Jest to w drodze wyjątku z tego względu , że ten ślimak jest przez nas często polecany. Inaczej byśmy zaczęli dyskutować o rybach  nie z naszego biotopu.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. 

Dla tych co nie chcą nieestetycznych jaj poprzyklejanych na dekoracji i kamieniach ,polecam ślimaki Tylomelania . Może są troszkę mniej pracowite ale nie noszą jaj , bo są żyworodne , tak tak od razu rodzą się małe ślimaki. Ja mam u siebie jeden dorosły i ok.  7 małych , odpowiednia ilość powinna załatwić sprawę.

Foto poglądowe , ślimaki się pochowały 😁

IMG_20200816_090453.thumb.jpg.dc061636ff286204ecacfe9f2f237038.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich,

Chciałbym się poradzić ponieważ planuję zakup parę ślimaczków lecz mam wątpliwości wobec ewentualnego jakiś chorób bądź też pasożytów jakie takowe nowe nabytki mogłyby wnieść do mojego baniaka...

 

Czy wy stosowaliście jakąś kwarantannę dla swoich helmetów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.